Lucie Výborná | Celebwiki.cz

Lucie Výborná

Datum narození: 30.6.1969
Místo narození: Hradec Králové
Profese: Moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lucie Výborná je rozhlasová moderátorka, novinářka a spisovatelka. Její životní motto zní: Kopej ještě metr a najdeš poklad. Potvrdila to, když v roce 2014 vytvořila s Janem Pokorným vyčerpávající český rekord v počtu rozhovorů v nepřetržité sérii.

Lucie Výborná se narodila 30. června 1969 v Hradci Králové. Od roku 1994 do roku 2000 uváděla pořad Snídaně s Novou. Po té jedenáct let působila v České televizi v zábavných pořadech, například v Autoškole národa nebo v Když se řekne profese.

Oblíbená Lucie Výborná také měla pořad na kanálu Prima EXTRA. Co se týče její rozhlasové kariéry, tak už od počátku devadesátých let moderovala talkshow na rádiu Frekvence 1 Kočovaná, Kavárna u Lucie a Osobnosti. Od roku 2008 působí jako moderátorka vysílání Českého rozhlasu Radiožurnálu mezi devátou a dvanáctou hodinou. V současnosti Lucie Výborná v žádné televizi nepracuje, převážně moderuje rozhlasová vysílání. Když se ovšem naskytně příležitost uvádět České lvy jako v letech 2015 a 2016, rozhodně tím nepohrdne.

AKTIVITY LUCIE VÝBORNÉ BY VYSTAČILY NA PĚT ŽIVOTŮ

Se scénáristkou Markétou Dočekalovou vydala Lucie Výborná v roce 2004 svoji první a zatím i poslední knihu Fit maminka. Obě spisovatelky v knize radí jiným maminkám nebo těhotným ženám, jak prožít tyto náročné časy, aby zůstaly zdravé psychicky i fyzicky a aby porodily krásné a zdravé miminko. S Janem Pokorným vytvořila nepřekonaný moderátorský rekord. Za dva dny dohromady nahráli sto autentických rozhovorů s kolemjdoucími.

Lucie Výborná má manžela Jaroslava Poříze, bývalého vicemistra světa v sumó. Má s ním od roku 2003 dceru Vanessu. Velkým komíčkem Lucie Výborné je turistika, zejména ta vysokohorská. Sportovní náturu prozrazuje její vášeň pro surf. Občas se ocitne na hranici svých možností.

 

Články o celebritě

Martin Hofmann alias Luďan: Prozradil největší tajemství seriálu MOST! Martin Hofmann alias Luďan: Prozradil největší tajemství seriálu MOST! Pro někoho komedie pro Martina Hofmanna (40) jasná romantika! Oblíbený seriál Most! měl mít v logu… číst článek
Ostrý jazyk: Výborná je ve svém živlu. Jen bacha na předložky! Ostrý jazyk: Výborná je ve svém živlu. Jen bacha na předložky! Nový šestidílný cyklus ČT Magické hlubiny o zákoutích vodního světa v Česku zaujal i jazykovou lektorku… číst článek
Moderovat Českého lva? Noční můra nejen Polívky a Výborné! Moderovat Českého lva? Noční můra nejen Polívky a Výborné! Moderovat slavnostní předávání Českých lvů. Zní to jako pocta, ve skutečnosti je to ale spíš horor… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný
zobrazit profil Marek Eben
Marek Eben
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Hana Krampolová
Hana Krampolová
zobrazit profil Alexandra Mynářová
Alexandra Mynářová