Alexander Hemala

Datum narození: 3. 9. 1952
Místo narození: Brno
Profese: hlasatel, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alexander Hemala se stal televizní legendou. Přes čtyřicet let uváděl pořady, a to do té doby, než byli hlasatelé zrušeni. Ani poté se neztratil.

Novinařinu Alexander Hemala vystudoval na Karlově univerzitě. V roce 1973 - čili za normalizace - vstoupil do služeb Československé televize. Vedle pořadů hlásil také zprávy, a to třeba hned ty ranní. Stal se televizní legendou.

Alexander Hemala vs. Miloš Frýba

Před rokem 1989 Alexander Hemala ještě nedosáhl věhlasu hlasatele Miloše Frýby, jenž hlásil zprávy snad každý den v 8.50. Jen málokdy k nim pustil Alexandra Hemalu. Dvojice přetrvala v myslích diváků i po Sametové revoluci 1989, část z nich pak razila heslo Nechceme Hemalu, chceme Frýbu.

Nakonec Alexander Hemala v profesním životě Miloše Frýbu překonal. Uvaděčem pořadů České televize totiž Alexander Hemala vydržel být do roku 2005, kdy jeho obor na Kavčích horách zcela zanikl.

Hemala hrál hlasatele v Arabele

Ani pak se neztratil. Získával drobnější filmové role. Hlasatelem byl Alexandr Hemala v pokračování oblíbeného pohádkového seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek z roku 1993. Objevil se i v Četnických humoreskách.

Využili ho Milan Šteindler s Davidem Vávrou z České sody v oblíbeném komickém kurzu němčiny Alles Gute. Rolí se Alexandr Hemala zhostil, přestože trpěl zdravotními potížemi.

Ve StarDance Hemala nezabodoval

Hrál mj. v pohádce Čertova nevěsta (2011). A nechyběl ani v televizních seriálech Bastardi, Vraždy v kruh či Přístav. Alexandr Hemala se účastnil  i jednoho z ročníků StarDance ...když hvězdy tančí. S tanečnicí Jitkou Šorfovou obsadili sedmé místo, takže vypadli hned jako druzí.

Posléze Alexandr Hemala provázel pořadem Receptář prima nápadů, v němž nahradil Přemka Podlahu.

Alexander Hemala je ženatý. S manželkou Vlastou vychoval tři děti ­- Andreu, Jakuba a Nikolu.

 

Články o celebritě

Divočina po mejdanu Slováčka (bez Dády): Felix odjel s blondýnkou, Janeček s Bohdalovou! A Hemala? Divočina po mejdanu Slováčka (bez Dády): Felix odjel s blondýnkou, Janeček s Bohdalovou! A Hemala? Nejhorší dárek dostal Felix Slováček v den svých 79. narozenin, kdy jeho manželka Dáda (66) před jej... číst článek
Hořkosladké narozeniny Felixe Slováčka: Spravit chuť si přišla i Jiřina Bohdalová! Dáda má zákaz Hořkosladké narozeniny Felixe Slováčka: Spravit chuť si přišla i Jiřina Bohdalová! Dáda má zákaz Felix Slováček v úterý večer slavil 79. narozeniny ve velkém stylu a sezval řadu kolegů a přátel. Do... číst článek
Zničený Felix Slováček před oslavou: Všichni hosté mi umřeli! Zničený Felix Slováček před oslavou: Všichni hosté mi umřeli! Za rok ho čeká osmdesátka a rád by uspořádal pro své příznivce koncert. Felix Slováček (78) ale poma... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
zobrazit profil Petr Vojnar
Petr Vojnar
zobrazit profil Michaela Dolinová
Michaela Dolinová
zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný