Alexander Hemala | Celebwiki.cz

Alexander Hemala

Datum narození: 3.9.1952
Místo narození: Brno
Profese: hlasatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alexander Hemala je televizní hlasatel a moderátor, jehož zná snad každý. Televizní pořady uváděl přes 40 let, než byli hlasatelé v zrušeni. Alexander Hemala se však neztratil. Uvádí filmy, hlavně v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko.

Novinařinu Alexander Hemala vystudoval na Karlově univerzitě. Vstoupil pak v roce 1973 čili za normalizace do služeb Československé televize. Vedle pořadů hlásil také zprávy, a to třeba hned ty ranní. Stal se televizní legendou.

Před rokem 1989 Alexander Hemala ještě nedosáhl věhlasu hlasatele Miloše Frýby, jenž hlásil zprávy snad každý den v 8.50. Jen málokdy k nim pustil Alexandra Hemalu. Dvojice přetrvala v myslích diváků i po Sametové revoluci, část z nich pak razila heslo Nechceme Hemalu, chceme Frýbu.

Nakonec Alexander Hemala v profesním životě Miloše Frýbu překonal. Uvaděčem pořadů České televize totiž Alexander Hemala vydržel být do roku 2005, kdy jeho obor na Kavčích horách zcela zanikl.

Alexander Hemala se neztratil, získával drobnější filmové role. Hlasatelem byl v pokračování oblíbeného pohádkového seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek z roku 1993. Objevil se i v četnických humoreskách. Alexandra Hemalu využili Milan Šteindler s Davidem Vávrou z České sody v oblíbeném komickém kurzu němčiny Alles Gute. Rolí se zhostil, přestože trpěl zdravotními potížemi.

Alexander Hemala hrál v pohádce Čertova nevěsta u roku 2011. A nechyběl ani v televizních seriálech Bastardi, Vraždy v kruhu a Přístav z roku 2015. Účastnil se i jednoho z ročníků StarDance aneb když hvězdy tančí. Od srpna 2014 provází pořadem Receptář prima nápadů.

Alexander Hemala je ženatý, s manželkou Vlastou vychovali tři děti ­ - Andreu, Jakuba a Nikolu. Rodina žije za Prahou.

 

Články o celebritě

Moderátor Saša Hemala chystá svatbu!  Někdy se do toho musí praštit... Moderátor Saša Hemala chystá svatbu! Někdy se do toho musí praštit... Oblíbený český moderátor Saša Hemala se svěřil na křtu zpěváka Davida Deyla jak kombinuje svou práci… číst článek
Hlasatel Saša Hemala stál u zrodu Febiofestu před 26 lety! Hlasatel Saša Hemala stál u zrodu Febiofestu před 26 lety! Bývalý televizní hlasatel Saša Hemala se s prezidentem festivalu Fero Feničem zná léta a byl i u… číst článek
Febiofest ovládly dámy! Krásky Doleželovou a Verešovou ale smetla Bohdalová Febiofest ovládly dámy! Krásky Doleželovou a Verešovou ale smetla Bohdalová Další významná společenská událost je tu! V pražském Obecním domě se ve čtvrtek večer koná zahájení… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Alexandra Mynářová
Alexandra Mynářová
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová