Saskia Burešová

Datum narození: 29. 7. 1946
Místo narození: Tornaĺa
Profese: hlasatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saskia Burešová je známá televizní hlasatelka. Televizní obrazovku neopustila dlouhá desetiletí, desítky let vydrželo její manželství s režisérem Petrem Obdržálkem. Saskia Burešová hrála i v několika filmech.

Jiná než celoživotní branže se Saskii Burešové příliš nedařila. Sice pro nejednu ženu může být Saskia Burešová vzorem, pokud jde o štíhlost postavy a bohatost kadeří. Ale kosmetický salon, který se hlasatelka pokoušela rozjet v 90. letech, zkrachoval. Místo toho, aby se stala podnikatelkou, Saskia Burešová zůstala moderátorkou.

Původně usilovala o filmovou roli. Ucházela se o roli Barunky v televizní Babičce Boženy Němcové. Studovala DAMU. Lidé od televize i díky spolužákovi Jaromíru Hanzlíkovi využili předností Saskie Burešové jinak. Moderátorkou, tehdy hlasatelkou, se stala v roce 1967. Kdo ví, zda svou roli nesehrálo neobvyklé křestní jméno. Rodiče Saskie Burešové inspirovalo jméno manželky holandského mistra mezi malíři, Rembrandta.

VÍCE O SOBĚ ŘÍKÁ SASKIA BUREŠOVÁ ZDE

Nejprve po boku Eduarda Hrubeše uváděla Poštovní schránku, pořad určený vojákům na základní službě. Později Saskii Burešové pomohla spolupráce s Vladimírem Dvořákem

Příjemný hlas i zevnějšek pomohl Saskii Burešové rozšířit záběr. Namlouvala například vědecké a naučné filmy. Spolupracovala s Rádiem Impuls. Česká televize stále vysílá její pořad Kalendárium.

V roce 1986 účinkovala Saskia Burešová v bláznivé komedii Velká filmová loupež, po Sametové revoluci se  objevila ve filmu Poslední. Hrála také v seriálech Pra pra pra a Vyprávěj, na kontě má řadu televizních pořadů, nechyběla například v Neváhej, a toč.

Pevné je manželství Saskie Burešové s režisérem Petrem Obdržálkem. Mají spolu syna Petra, který se vydal jinou cestou než rodiče. Neživí ho televize ani film, ale reality. Má dvě dcery a tudíž je Saskia Burešová dvojnásobnou babičkou.

 

Články o celebritě

Saskia Burešová (75): VYDĚLALA NA URÁŽKÁCH OD KOTKA! Saskia Burešová (75): VYDĚLALA NA URÁŽKÁCH OD KOTKA! Jestli skandál, který svými výroky vůči Saskii Burešové (75) vyvolal Vojta Kotek (34), něčemu pomohl... číst článek
Saskii Burešové ublížili, ale ČT si mne ruce?! Kauza s Kotkem zasáhla i oblíbené Kalendárium Saskii Burešové ublížili, ale ČT si mne ruce?! Kauza s Kotkem zasáhla i oblíbené Kalendárium Po kauze s Vojtou Kotkem (34), který v pořadu Máme rádi Česko veřejně urazil Saskii Burešovou (75), ... číst článek
Tohle se mu vymstilo: Vojto, to byl fór za všechny prachy! Tohle se mu vymstilo: Vojto, to byl fór za všechny prachy! Tak tu máme čtrnáct dní mediální přestřelku, jako už dlouho ne. Vtipálek Vojta Kotek (34) ve své pro... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Ornella Štiková
Ornella Štiková
zobrazit profil Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Petr Vojnar
Petr Vojnar
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová