Marie Retková | Celebwiki.cz

Marie Retková

Datum narození: 8.6.1956
Profese: hlasatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Pohledná Marie Retková neodmyslitelně patří k tvářím Československé a České televize. Působila rovněž v Českém rozhlase. Marii Retkové se podařilo s pomocí rodiny překonat zákeřnou nemoc.

Marie Retková studovala žurnalistiku. Už ve dvaceti letech, v roce 1977 nastoupila do Československé televize jako hlasatelka. Podobně jako její kolega Miloš Frýba profesi s grácií zvládala až do zrušení všech hlasatelů veřejnoprávní televize v roce 2006.

Pracovala také v Českém rozhlase, moderovala na stanici Dvojka, sedm let předsedala správní radě Nadačního fondu Českého rozhlasu. V televizi jí zůstaly pořady Čétéčko a Barvy života. Nepohrdla angažmá v TV Barrandov.

VÍCE O MARII RETKOVÉ ZDE

Ač má Marie Retková sportovní založení a vyznává zdravý životní styl, zaskočila ji nečekaná nemoc. V televizním pořadu 13. komnata popsala svůj boj s rakovinou. Přestože šlo o boj vítězný, Marie Retková otevřeně mluvila o strachu, o roli psychiky a nutnosti silné podpory rodiny.

K uzdravení snad přispěla sportovní nátura Marie Retkové, která se projevuje i na jejím vkusu. Oblíbená moderátorka, vysoká 181 centimetrů hrála závodně basketbal, tenis. Lyžovala, jezdila na koni a plavala.

Na rodinu se Marie Retková může spolehnout. S manželem Petrem Retkem má dceru Magdalénu Retkovou. I při jejím porodu zněl z blízkého televizoru hlas kolegy Miloše Frýby. Z manželova prvního manželství je dcera Alice Retková. Díky aktivním dcerám se Marie Retková stala babičkou už ve 39 letech.

 

Články o celebritě

Pohnuté osudy hlasatelů: Rakovina, mrtvice i krach kvůli podnikání! Pohnuté osudy hlasatelů: Rakovina, mrtvice i krach kvůli podnikání! V dobách, kdy nabídka stovek stanic skrze kabelové televize neexistovala ani v představách vizionářů,… číst článek
Po úmrtí Stanislavy Lekešové (†63): Tragické osudy televizních hlasatelů Po úmrtí Stanislavy Lekešové (†63): Tragické osudy televizních hlasatelů V dobách, kdy televize nabízela vysílání jedné stanice, byli průvodci programem Československé televize… číst článek
Zděšené reakce na smrt Stáni Lekešové (†63): Kolegy zastihla nepřipravené! Zděšené reakce na smrt Stáni Lekešové (†63): Kolegy zastihla nepřipravené! Smrt populární televizní a rozhlasové moderátorky Stanislavy Lekešové (†63), která navždy odešla… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Hana Krampolová
Hana Krampolová