Marie Retková | Celebwiki.cz

Marie Retková

Datum narození: 8. 6. 1956
Profese: hlasatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Pohledná Marie Retková neodmyslitelně patří k tvářím Československé a České televize. Působila rovněž v Českém rozhlase. Marii Retkové se podařilo s pomocí rodiny překonat zákeřnou nemoc.

Marie Retková studovala žurnalistiku. Už ve dvaceti letech, v roce 1977 nastoupila do Československé televize jako hlasatelka. Podobně jako její kolega Miloš Frýba profesi s grácií zvládala až do zrušení všech hlasatelů veřejnoprávní televize v roce 2006.

Pracovala také v Českém rozhlase, moderovala na stanici Dvojka, sedm let předsedala správní radě Nadačního fondu Českého rozhlasu. V televizi jí zůstaly pořady Čétéčko a Barvy života. Nepohrdla angažmá v TV Barrandov.

VÍCE O MARII RETKOVÉ ZDE

Ač má Marie Retková sportovní založení a vyznává zdravý životní styl, zaskočila ji nečekaná nemoc. V televizním pořadu 13. komnata popsala svůj boj s rakovinou. Přestože šlo o boj vítězný, Marie Retková otevřeně mluvila o strachu, o roli psychiky a nutnosti silné podpory rodiny.

K uzdravení snad přispěla sportovní nátura Marie Retkové, která se projevuje i na jejím vkusu. Oblíbená moderátorka, vysoká 181 centimetrů hrála závodně basketbal, tenis. Lyžovala, jezdila na koni a plavala.

Na rodinu se Marie Retková může spolehnout. S manželem Petrem Retkem má dceru Magdalénu Retkovou. I při jejím porodu zněl z blízkého televizoru hlas kolegy Miloše Frýby. Z manželova prvního manželství je dcera Alice Retková. Díky aktivním dcerám se Marie Retková stala babičkou už ve 39 letech.

 

Články o celebritě

V máminých šlépějích? Krásná dcera zesnulé Lekešové (†63) Kristina chce být jako máma! V máminých šlépějích? Krásná dcera zesnulé Lekešové (†63) Kristina chce být jako máma! Pořád je to otevřená rána, kterou jen tak něco nezacelí. Smrt moderátorky Stanislavy Lekešové (†63) ... číst článek
Hemalu nepozvali na pohřeb Lekešové (†63)! Bude ještě další rozloučení? Hemalu nepozvali na pohřeb Lekešové (†63)! Bude ještě další rozloučení? O její nemoci skoro nikdo nevěděl, a tak byla smrt moderátorky a někdejší hlasatelky Stanislavy Leke... číst článek
Pohnuté osudy hlasatelů: Rakovina, mrtvice i krach kvůli podnikání! Pohnuté osudy hlasatelů: Rakovina, mrtvice i krach kvůli podnikání! V dobách, kdy nabídka stovek stanic skrze kabelové televize neexistovala ani v představách vizionářů... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková