Marie Retková | Celebwiki.cz

Marie Retková

Datum narození: 8.6.1956
Profese: hlasatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Pohledná Marie Retková neodmyslitelně patří k tvářím Československé a České televize. Působila rovněž v Českém rozhlase. Marii Retkové se podařilo s pomocí rodiny překonat zákeřnou nemoc.

Marie Retková studovala žurnalistiku. Už ve dvaceti letech, v roce 1977 nastoupila do Československé televize jako hlasatelka. Podobně jako její kolega Miloš Frýba profesi s grácií zvládala až do zrušení všech hlasatelů veřejnoprávní televize v roce 2006.

Pracovala také v Českém rozhlase, moderovala na stanici Dvojka, sedm let předsedala správní radě Nadačního fondu Českého rozhlasu. V televizi jí zůstaly pořady Čétéčko a Barvy života. Nepohrdla angažmá v TV Barrandov.

VÍCE O MARII RETKOVÉ ZDE

Ač má Marie Retková sportovní založení a vyznává zdravý životní styl, zaskočila ji nečekaná nemoc. V televizním pořadu 13. komnata popsala svůj boj s rakovinou. Přestože šlo o boj vítězný, Marie Retková otevřeně mluvila o strachu, o roli psychiky a nutnosti silné podpory rodiny.

K uzdravení snad přispěla sportovní nátura Marie Retkové, která se projevuje i na jejím vkusu. Oblíbená moderátorka, vysoká 181 centimetrů hrála závodně basketbal, tenis. Lyžovala, jezdila na koni a plavala.

Na rodinu se Marie Retková může spolehnout. S manželem Petrem Retkem má dceru Magdalénu Retkovou. I při jejím porodu zněl z blízkého televizoru hlas kolegy Miloše Frýby. Z manželova prvního manželství je dcera Alice Retková. Díky aktivním dcerám se Marie Retková stala babičkou už ve 39 letech.

 

Články o celebritě

Po úmrtí Stanislavy Lekešové (†63): Tragické osudy televizních hlasatelů Po úmrtí Stanislavy Lekešové (†63): Tragické osudy televizních hlasatelů V dobách, kdy televize nabízela vysílání jedné stanice, byli průvodci programem Československé televize… číst článek
Zděšené reakce na smrt Stáni Lekešové (†63): Kolegy zastihla nepřipravené! Zděšené reakce na smrt Stáni Lekešové (†63): Kolegy zastihla nepřipravené! Smrt populární televizní a rozhlasové moderátorky Stanislavy Lekešové (†63), která navždy odešla… číst článek
Nestárnoucí hlasatelka Marie Retková (63): Vnučku si spletli s dcerou! Nestárnoucí hlasatelka Marie Retková (63): Vnučku si spletli s dcerou! Jedna z nejznámějších televizních hlasatelek Marie Retková (63) vypadá už mnoho let stále stejně,… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová