Zuzana Bubílková

Datum narození: 11. 5. 1952
Přezdívka: Bubu
Místo narození: Zlín
Profese: moderátorka, spisovatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zuzana Bubílková, přezdívaná Bubu, se stala mimořádně populární osobností v Čechách i na Slovensku, a to díky četným televizním pořadům, které hvězdně moderovala.

Narodila se ve Zlíně, její rodina se ale záhy odstěhovala na Slovensko. V Bratislavě Zuzana Bubílková vystudovala žurnalistiku a v roce 1977 tam nastoupila jako redaktorka a moderátorka do rozhlasového pořadu pro motoristy Pozor, zákruta!

Opuštěná Bubílková ve spárech StB

To už byla vdaná a měla syna. Její manžel - umělec - měl problémy se svou uměleckou duší, jež prý nesnesla svazování, kterému byla vystavena během komunistického režimu.

V roce 1982 se tak rozhodl emigrovat a v tehdejším Československu nechal bez mrknutí oka Zuzanu s malým synem a navíc těhotnou! Když odešel, vzala si opuštěnou manželku do parády StB a dostala vyhazov z rozhlasu. Z velkého stresu o druhé dítě přišla.

Bubílková excelovala po bou Šimka

Po Sametové revoluci 1989 byla Zuzana Bubílková krátce zástupkyní šéfredaktora zpravodajství Slovenské televize, poté přijala místo zpravodajky z Federálního shromáždění. Její pražské angažmá jí přineslo velké nesympatie slovenského publika v době před rozdělením Československa.

Najednou vadilo, že je „málo slovenská,“ navíc původem Češka. Přesídlila tedy o Čech (se synem i s rodiči) a s Otou Černým uváděla v České televizi pořad Co týden dal. Pak nastoupila do rádia Frenkvence 1, a když vyšla její úspěšná kniha Co kamery neviděly, nabídl jí spolupráci Miloslav Šimek.

Bubílková zářila, když S politiky netančila

V únoru 1995 uvedla Česká televize první díl zábavného pořadu dvojice Šimek & Bubílková S politiky netančím. Kromě televizních pořadů Zuzana Bubílková,  přezdívaná Bubu, účinkovala po boku Miloslava Šimka v řadě divadelních pořadů (Politické harašení, S politiky netančím, Politická inventura atd.).

Devět let spolu autorsky připravovali satirické pořady. Ve své divadelní činnosti vysílané na TV Nova Zuzana Bubílková pokračovala i po úmrtí svého jevištního partnera. Navzdory skeptickým předpovědím byla úspěšná. Kvůli nemoci ale musela na čas skončit.

Bubílková uspěla i jako spisovatelka

Napsala knihy Co kamery neviděly (o svém působení v televizi, a to v revolučních a porevolučních letech) a Co týden (ne)dal (o moderování diskusních pořadů Československé a později České televize). Zuzana Bubílková sice říká, že důležité je hlavně zdraví, ale je vidět, práce se stala pro ni skoro vším.

Syn Zuzany Bubílkové Tomáš vystudoval v USA, kde získal státní občanství.

 

Články o celebritě

Bubílková o Krampolovi: VZTAH MĚLI JAKO KŠEFT! Bubílková o Krampolovi: VZTAH MĚLI JAKO KŠEFT! Konečně kápla božskou! Populární satirička a glosátorka Zuzana Bubílková (70) promluvila, jak to byl... číst článek
Bubílková v pořadu Kápni božskou: Na noc se natírám vepřovým sádlem! A kolik bere důchod? Bubílková v pořadu Kápni božskou: Na noc se natírám vepřovým sádlem! A kolik bere důchod? Nový pořad Blesku Kápni božskou má za sebou první epizodu a už v prvním díle bylo pořádně veselo – h... číst článek
Madonna se pochlubila posledním objevem: Nový zajíček je drsný boxer Madonna se pochlubila posledním objevem: Nový zajíček je drsný boxer Jak se zdá, popová královna Madonna (64) už má zase nového zajíčka. Je jím trenér boxu Josh Popper (... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Terezie Kašparovská
Terezie Kašparovská
zobrazit profil Martin Veselovský
Martin Veselovský
zobrazit profil Barbora Kroužková
Barbora Kroužková
zobrazit profil Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Karel Šíp
Karel Šíp
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík