Václav Upír Krejčí

Datum narození: 13. 10. 1955
Místo narození: Rakovník
Profese: bavič, herec, zpěvák, scenárista, režisér, spisovatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bavič Václav Upír Krejčí se proslavil společně s herečkou a zpěvačkou Světlanou Nálepkovou a kolegou Michalem Nesvadbou v jejich úspěšném spolku Mimtrio.

Herec, zpěvák, scenárista, režisér, spisovatel a bavič Václav Upír Krejčí, občanským jménem Václav Krejčí, se prosadil i jako komik, a to když roku 1979 vyhrál hlavní cenu na festivalu pantomimy v Litvínově. Téhož roku se též datuje vznik skupiny Mimtrio, která proslavila jak jeho, tak herečku a zpěvačku Světlanu Nálepkovou a jejího prvního muže, herce a mima Michala Nesvadbu.

VÁCLAV UPÍR KREJČÍ - JAK PŘIŠEL O 200 TISÍC

Spolupracoval s Divadlem Františka Ringo Čecha, show Ivana Mládka, divadlem Semafor, pracoval i jako dramaturg pro TV Nova, účinkoval v estrádách a jiných zábavných pořadech, jako byl třeba Kufr. Společně s Ivo Pešákem Václav Upír Krejčí vytvořil pěvecké duo Dýza Boys. Napsal mj. knihu Bezceler.

Jeho komediální talent a neotřelý zjev využila řada režisérů zejména ve svých pohádkách či veselohrách. Václav Upír Krejčí si tak zahrál čerta, upíra, loupežníka, majitele pohřebního ústavu, ale třeba také mnicha v historickém dramatu Bathory Juraje Jakubiska.

O VÁCLAVU UPÍROVI KREJČÍM ČTĚTE ZDE>>

Václav Upír Krejčí je ženatý. S manželkou Zuzanou Krejčí mají dcery Zuzanu a Kristýnu.

V něděli 12. června Václav Upír Krejčí havaroval pod vlivem alkoholu. Chtěl se prý zabít. Soud mu v říjnu 2022 vyměřil trest v dopobě pokuty 244 tisíc korun a zákazu řízení na 30 měsíců.

 

Články o celebritě

Židovský pohřeb zpěvačky Yvonne Přenosilové (†76): Jarmulky, »ztracený« syn a slzy kamarádky Filipovské Židovský pohřeb zpěvačky Yvonne Přenosilové (†76): Jarmulky, »ztracený« syn a slzy kamarádky Filipovské Poslední rozloučení s pěveckou legendou Yvonne Přenosilovou proběhlo dle židovských tradic a většina... číst článek
Upír Krejčí po provalené nevěře: Sny o dítěti s novou ženou Upír Krejčí po provalené nevěře: Sny o dítěti s novou ženou Patří k sobě jako pověstné půlky jednoho jablka. Václav Upír Krejčí (67) a jeho láska, bývalá market... číst článek
Václav Upír Krejčí (67) o rozvodu: Milenka mu dala nůž na krk! Václav Upír Krejčí (67) o rozvodu: Milenka mu dala nůž na krk! Když se loni dozvěděl o nevěře své ženy, zhroutil se mu prý svět. Vyboural se v autě, vyfasoval flas... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Petr Faltus
Petr Faltus
zobrazit profil Dagmar Kludská
Dagmar Kludská
zobrazit profil Martin Janecký
Martin Janecký
zobrazit profil Tereza Vu Hanč
Tereza Vu Hanč
zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová
zobrazit profil Libuše Vojtková
Libuše Vojtková
zobrazit profil Milan Knížák
Milan Knížák