Michal Nesvadba | Celebwiki.cz

Michal Nesvadba

Datum narození: 3.11.1957
Místo narození: Praha
Profese: herec, mim
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mim a herec Michal Nesvadba, muž mnoha tváří, úsměvů i úšklebků, se svým Mr. Tapemanem, který z barevné izolepy vytvoří takřka cokoli, prorazil i v Japonsku.

Po konzervatoři studoval herec Michal Nesvadba pantomimu a choreografii. Praxi získal v představení Kouzelný cirkus multimediálního pražského divadla Laterna Magika. Objevil se také ve filmu Anna, sestra Jany, Panelstory aneb Jak se rodí sídliště nebo v thrilleru Filipa Renče Válka barev.

MICHAL NESVADBA - KLAUN PŘIZNAL ÚZKOSTI

V roce 1979 založil Michal Nesvadba spolu s bavičem a spisovatelem Václavem Upírem Krejčím a herečkou a zpěvačkou Světlanou Nálepkovou skupinu Mimtrio. Na vlně televizní popularity se vezli přes deset let.

S bratrem Martinem pak Michal Nesvadba vedl vlastní taneční ateliér Ánfas. Napsal a zrežíroval balet Billiard a pro děti vybruslil lední show Princezna Zmrzlina. Představení Mr. Tapeman, s nímž prorazil i v zahraničí, předvedl poprvé v roce 1997. Pak se stal hlavním vychovatelem v televizní Kouzelné školce.

O MICHALU NESVADBOVI ČTĚTE ZDE>>

Kolegyně Světlana Nálepková si ho vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Jejich manželství skončilo společně s rozpadem Mimtria, tedy roku 1990. Druhé ANO Michalu Nesvadbovi řekla tanečnice Andrea Nesvadbová, rozená Hodáňová, v pražském kostele Scare Cœur v létě 2008. Společně vychovávají syna Michala.

 

Články o celebritě

Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Bývalý manžel Josefiny Nesvadbové spáchal sebevraždu. Otec jejího prvního syna se údajně oběsil.… číst článek
Patrasová se po návštěvě plastiky pochlubila vylepšeným obličejem, Felix cukroval s milenkou Patrasová se po návštěvě plastiky pochlubila vylepšeným obličejem, Felix cukroval s milenkou Nedávno si Dáda Patrasová (61) nechala vylepšit obličej, teď vyrazila do společnosti, aby se pochlubila… číst článek
Nejveselejší zážitky celebrit z oslav na Silvestra! Nejveselejší zážitky celebrit z oslav na Silvestra! Oslavy posledního dne roku mohou někdy být pěkně veselé! A proto jsme se našich herců, zpěváků i… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška