Světlana Nálepková | Celebwiki.cz

Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio, a to společně s kolegou Václavem Upírem Krejčím a svým prvním manželem Michalem Nesvadbou.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MUŽÍCH

V televizi hrála v pohádce Princové jsou na draka, v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře nebo dramatu Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990, v němž se proslavila společně s prvním manželem Michalem Nesvadbou a kolegou Václavem Upírem Krejčím, vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně či Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrich.

O SVĚTLANĚ NÁLEPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herce Michala Nesvadbu si vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila mj. s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podnikatelem Davidem Radiměřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poté se dala dohromady s o 19 let mladším manažerem Václavem Pleskou.

 

Články o celebritě

Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! Tajná oslava sedmdesátin Bolka Polívky: Havlová se psem, Barťák v šortkách a zástupy VIP! S pětidenním předstihem oslavil ve velkém Bolek Polívka své sedmdesátiny! Na páteční večer sezval… číst článek
Vaněk z Fantoma je Muzikálový herec roku: Porazil i Vojtu Dyka! Vaněk z Fantoma je Muzikálový herec roku: Porazil i Vojtu Dyka! Muzikálový herec a zpěvák Tomáš Vaněk (30), známý mimo jiné z úspěšných muzikálů Fantom Opery a Ples… číst článek
Janečkova nejvnadnější Čarodějka Ochmanová: Přes poleptané hlasivky k roli snů! Janečkova nejvnadnější Čarodějka Ochmanová: Přes poleptané hlasivky k roli snů! Patří k nejvýraznějším muzikálovým talentům poslední doby, málokdo ale ví, jak náročnou cestu na… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Derfler
František Derfler
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik