Světlana Nálepková | Celebwiki.cz

Světlana Nálepková

Datum narození: 2. 7. 1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio, a to společně s kolegou Václavem Upírem Krejčím a svým prvním manželem Michalem Nesvadbou.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MUŽÍCH

V televizi hrála v pohádce Princové jsou na draka, v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře nebo dramatu Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990, v němž se proslavila společně s prvním manželem Michalem Nesvadbou a kolegou Václavem Upírem Krejčím, vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně či Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrich.

O SVĚTLANĚ NÁLEPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herce Michala Nesvadbu si vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila mj. s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podnikatelem Davidem Radiměřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poté se dala dohromady s o 19 let mladším manažerem Václavem Pleskou.

 

Články o celebritě

Světlana Nálepková se bojí o zdraví: Dcera to měla taky! Poslala mě k lékaři Světlana Nálepková se bojí o zdraví: Dcera to měla taky! Poslala mě k lékaři Herečka Světlana Nálepková (59) letos oslaví kulatiny, které by jí nikdo nehádal. Poslední fotky v p... číst článek
Stařec na chmelu? Vladimír Pucholt si dal pivko u Superšéfa Pohlreicha! Stařec na chmelu? Vladimír Pucholt si dal pivko u Superšéfa Pohlreicha! Hvězda muzikálu Starci na chmelu Vladimír Pucholt (77) se po dlouhé době zase na čas vrátil do rodné... číst článek
Tvoje tvář má známý hlas v pohádkách: Kdo zpíval místo Popelky nebo Zlatovlásky? Tvoje tvář má známý hlas v pohádkách: Kdo zpíval místo Popelky nebo Zlatovlásky? Televizního diváka nejoblíbenějších českých pohádek dozajista napadne, jak je možné, že všichni před... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček