Ivan Mládek

Ivan Mládek

Datum narození: 7. 2. 1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Ivan Mládek, frontman skupiny Banjo Band, je velmi renesanční člověk. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, a to ve Vizovicích.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Mládek zazářil v Čundrcountryshow

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundrcountryshow, později s Country estrádou. V pořadu vedle Ivana Mládka účinkovali např. Ivo Pešák nebo Lenka Plačková.

Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu si zahrál v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K projektům Ivana Mládka patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Mládek byl spolužákem Klause

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení.

Na VŠE byl Ivan Mládek spolužákem Václava Klause a později se stal jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám! Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám! Už se definitivně rozhodl, jak v Lucerně oslaví své nadcházející 80. narozeniny. Jubilant Felix Slov... číst článek
Ringo Čech se drsně obul do televize: Zničili celou generaci komiků Ringo Čech se drsně obul do televize: Zničili celou generaci komiků Minulý režim byl dle slov Františka Ringo Čecha (79) diktatura, u níž nevěřil, že kdy skončí. Obavy ... číst článek
Saxofonista Felix Slováček oslaví »80« v Lucerně: Hledá moderátora!  Saxofonista Felix Slováček oslaví »80« v Lucerně: Hledá moderátora! Dožít se ve zdraví osmdesátky není až tak běžné, a tak se saxofonista Felix Slováček (79) rozhodl, ž... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd