Ivan Mládek | Celebwiki.cz

Ivan Mládek

Datum narození: 7.2.1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek je velmi renesanční člověk. Proslavil se zejména jako zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista, hráč na bendžo a vynálezce. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené v roce 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundr Country Show, později s Country estrádou. V pořadu se vedle Ivana Mládka objevili například Ivo Pešák, nebo Lenka Plačková. Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu se objevuje v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K jeho nejnovějším projektům patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení. Na VŠE byl Ivan Mládek mimo jiné i spolužákem Václava Klause a později byl jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Drsný osud objevitele Elefteriadu Aleše Sigmunda (†74): Rodiče zabila bomba! Drsný osud objevitele Elefteriadu Aleše Sigmunda (†74): Rodiče zabila bomba! O tátu a mámu přišel na konci války, když mu byl sotva rok. Skladatele Aleše Sigmunda (†74), který… číst článek
Muž, který proslavil Ulrychovi a Elefteriadu: Drastická sebevražda v autě?! Muž, který proslavil Ulrychovi a Elefteriadu: Drastická sebevražda v autě?! Skladatel a muzikant Aleš Sigmund (†74), který stál u zrodu dua Martha (72) a Tena (70) Elefteriadu… číst článek
Festival Hrady CZ se přesunul do Hradce nad Moravicí. Nebude chybět Ivan Mládek a karneval! Festival Hrady CZ se přesunul do Hradce nad Moravicí. Nebude chybět Ivan Mládek a karneval! Festival Hrady CZ se tentokrát přesouvá do Slezska. Ve městě Hradec nad Moravicí tu v blízkosti… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk