Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec a manažer, bývalý producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál například v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč se s ním Michaela Kuklová rozvedla.

První manželka Jiřího Pomeje, herečka Michaela Kuklová, s ním žila patnáct let, než ho opustila. Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Jejich svazek vydržel dva roky. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

O JIŘÍM POMEJEM ČTĚTE ZDE>>

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla zatím nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informuje média.

V srpnu 2018 Blesk vypátral, že právníci Andrey Pomeje sepisují žádost o rozvod.

 

Články o celebritě

Pomeje bojující s rakovinou kostí: Ozařují ho a dostává morfium! Pomeje bojující s rakovinou kostí: Ozařují ho a dostává morfium! První ozařování kyčelního kloubu podstoupil Jiří Pomeje (53), kterému rakovina napadla kosti. „Vše… číst článek
S rakovinou bojující Jiří Pomeje (53): Utrpení zmírňuje morfium! S rakovinou bojující Jiří Pomeje (53): Utrpení zmírňuje morfium! Nesnesitelně kruté bolesti způsobené rakovinou kostí, která Jiřímu Pomeje (53) napadla kyčel a pánev,… číst článek
Herce Jiřího Pomeje prý uvedli do umělého spánku, aby netrpěl bolestmi Herce Jiřího Pomeje prý uvedli do umělého spánku, aby netrpěl bolestmi Ještě před měsícem měli všichni dojem, že Jiří Pomeje (53) si vymýšlí zdravotní problémy, aby vyvolal… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová