Jiří Pomeje | Celebwiki.cz

Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Datum úmrtí: 26.2.2019
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, manažer, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál např. v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč se s ním Michaela Kuklová rozvedla.

Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

O JIŘÍM POMEJE ČTĚTE ZDE>>

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Měli dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informoval média.

Jiří Pomeje zemřel 26. února 2019. Bylo mu 54 let.

 

Články o celebritě

Zemřel Pomejeho kamarád, u kterého Jirka před smrtí bydlel: Zkolaboval v Thajsku! Zemřel Pomejeho kamarád, u kterého Jirka před smrtí bydlel: Zkolaboval v Thajsku! To už není možné! V Thajsku náhle zemřel kamarád Jiřího Pomeje (†54), u kterého chřadnoucí herec… číst článek
Záhadná smrt Pomejeho zachránce v Thajsku Záhadná smrt Pomejeho zachránce v Thajsku Když zesnulého herce loni na jaře ženuška vyrazila z bytu, byl to právě Miloš Gašpar, ke kterému… číst článek
České hvězdy kosí smrtka: Hrozivých 22 úmrtí za 16 týdnů! Pomeje, Munzar, Věra Bílá, … České hvězdy kosí smrtka: Hrozivých 22 úmrtí za 16 týdnů! Pomeje, Munzar, Věra Bílá, … Česko jako kdyby v posledních měsících obcházela smrt, a rozhodně si nevybírá. Celý tento neveselý… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Miley Cyrus
Miley Cyrus
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka