Jiří Pomeje | Celebwiki.cz

Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Datum úmrtí: 26.2.2019
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, manažer, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál např. v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč se s ním Michaela Kuklová rozvedla.

Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

O JIŘÍM POMEJE ČTĚTE ZDE>>

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Měli dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informoval média.

Jiří Pomeje zemřel 26. února 2019. Bylo mu 54 let.

 

Články o celebritě

Andrea Pomeje strachy bez sebe: Musím na operaci! Byla jsem hloupá Andrea Pomeje strachy bez sebe: Musím na operaci! Byla jsem hloupá Sexy dýdžejka a vdova po Jiřím Pomeje (†54) Andrea (31) má obvykle pro strach uděláno. Teď ale přiznala… číst článek
Dalibor Janda musel na vojně převlečený za ženu sloužit mazákům! To je on... Dalibor Janda musel na vojně převlečený za ženu sloužit mazákům! To je on... Kuriózní fotku vylovil Dalibor Janda (65) z rodinného alba pro páteční BLESK tv MAGAZÍN. Když začátkem… číst článek
Andrea Pomeje o svatbě a bydlení: Kdo to všechno zaplatí?! Andrea Pomeje o svatbě a bydlení: Kdo to všechno zaplatí?! Po smrti Jiřího Pomeje (†54) jde život vdovy Andrey Pomeje (31) dál. I když na zesnulého manžela… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Bill Nighy
Bill Nighy
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki