Jiří Pomeje

Datum narození: 14. 12. 1964
Datum úmrtí: 26. 2. 2019
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, tanečník, dabér, manažer, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jiří Pomeje byl úspěšný tanečník, herec, dabér i producent, než se vše začalo hroutit. Upadl do dluhů, zkrachoval, léčil se s rakovinou, jíž podlehl.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál např. v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Jiří Pomeje před soudem kvůli dluhům

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení byl také jeden z důvodů, proč se s ním rozvedla jeho první žena Michaela Kuklová.

Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

Pomeje daboval Stallona i van Damma

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

O JIŘÍM POMEJE ČTĚTE ZDE>>

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Měli dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herce a producenta postihla nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informoval média.

Jiří Pomeje zemřel 26. února 2019. Bylo mu 54 let.

 

Články o celebritě

Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Pondělní premiéry poslední série Ivety, která mapuje nejtěžší životní období pěnice Ivety Bartošové ... číst článek
Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář: Přišel na pohřeb fotografa! Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář: Přišel na pohřeb fotografa! Fotil hlavně celebrity, jimž se dokázal dostat pod kůži. Martin Mithofer (†58) pracoval léta v deníc... číst článek
Pohřeb fotografa Bartošové (†48) Mithofera (†58): Loučil se i vdovec Rychtář Pohřeb fotografa Bartošové (†48) Mithofera (†58): Loučil se i vdovec Rychtář Fotil hlavně celebrity, jimž se dokázal dostat pod kůži. Martin Mithofer (†58) pracoval léta v deník... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Andy Serkis
Andy Serkis
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka