Jiří Pomeje | Celebwiki.cz

Jiří Pomeje

Datum narození: 14. 12. 1964
Datum úmrtí: 26. 2. 2019
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, manažer, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál např. v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč se s ním Michaela Kuklová rozvedla.

Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

O JIŘÍM POMEJE ČTĚTE ZDE>>

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Měli dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informoval média.

Jiří Pomeje zemřel 26. února 2019. Bylo mu 54 let.

 

Články o celebritě

Poslední přání mrtvého táty Pomeje (†76): Odmítl ležet v hrobě se synem Jirkou (†54)! Poslední přání mrtvého táty Pomeje (†76): Odmítl ležet v hrobě se synem Jirkou (†54)! Přestože se milovali a otec Jiřího Pomeje (†54) odešel za svým synem »tam nahoru« přesně po roce, ne... číst článek
Rakovina jí vzala prsa! Odvážná Kuklová v sexy prádýlku řekla, jak to řeší Rakovina jí vzala prsa! Odvážná Kuklová v sexy prádýlku řekla, jak to řeší Herečka Michaela Kuklová (52) vyhrála boj nad vzácným nádorem prsu, který jí lékař odstranil, bohuže... číst článek
Andrea Pomeje v šoku: Díky výkalům máme doma přerostlé spermie! Andrea Pomeje v šoku: Díky výkalům máme doma přerostlé spermie! Živočišná říše skýtá skutečně nevídané úkazy. Další takový překvapil i dýdžejku Andreu Pomeje (32), ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková