Zdeněk Troška | Celebwiki.cz

Zdeněk Troška

Datum narození: 18.5.1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. Nejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Čertoviny. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Richard Genzer o svém novém účesu: Neuhodnete, ke komu se přirovnal! Richard Genzer o svém novém účesu: Neuhodnete, ke komu se přirovnal! Během sobotního přímého přenosu sedmého dílu taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí všechny… číst článek
Vítězem show Tvoje tvář má známý hlas se stal skromný fešák Marek Lambora! Vítězem show Tvoje tvář má známý hlas se stal skromný fešák Marek Lambora! Zpočátku mu nikdo nevěřil, znali ho především milovníci divadla. Ale většině veřejnosti bylo jeho… číst článek
Troškova kmotřička Kantorková: Upadla na zlomenou nohu! Troškova kmotřička Kantorková: Upadla na zlomenou nohu! Má smůlu jako hrom! Miriam Kantorková (84) znovu leží v nemocnici. Kmotřička z Troškovy pohádky Z… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Hana Třeštíková
Hana Třeštíková