Zdeněk Troška

Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Trošku proslavila trilogie Slunce, seno...

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. O princezně jasněnce a létajícím ševcíNejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Zakleté pírko. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Homosexuální orientaci nikdy netajil

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Byla můj anděl! Herec Potměšil se dojímal na pohřbu Libuše Šafránkové (†68) Byla můj anděl! Herec Potměšil se dojímal na pohřbu Libuše Šafránkové (†68) Kromě manžela Josefa Abrháma (81), syna Josefa s manželkou a vnoučátek nad smrtí Libušky Šafránkové ... číst článek
Troška v šoku! Ukradli nám v Hošticích nádraží Troška v šoku! Ukradli nám v Hošticích nádraží „Takže už to bude skoro čtyřicet let,“ bilancuje osmašedesátiletý režisér kultovní trilogie z Hoštic... číst článek
Herečka Veronika Jeníková (56) se vrhla do studií, k tomu se z ní nedávno stala babička! Herečka Veronika Jeníková (56) se vrhla do studií, k tomu se z ní nedávno stala babička! Pět let ji diváci vídali jako sestřičku Vendulku v Ordinaci v růžové zahradě. I když už Veronika Jen... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Lukáš Melník
Lukáš Melník
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Simona Matásková
Simona Matásková