Zdeněk Troška

Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Trošku proslavila trilogie Slunce, seno...

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. O princezně jasněnce a létajícím ševcíNejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Zakleté pírko. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Homosexuální orientaci nikdy netajil

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Zemřel kameraman komedie Slunce, seno: Bylo mu krásných 91 let Zemřel kameraman komedie Slunce, seno: Bylo mu krásných 91 let V požehnaném věku 91 let zemřel v sobotu 11. června uznávaný kameraman Josef Hanuš, jenž dal vznikno... číst článek
Útulné bydlení Hany Čížkové: Měděný stůl na zakázku i krb v obýváku! Jedna věc je ale na odpis Útulné bydlení Hany Čížkové: Měděný stůl na zakázku i krb v obýváku! Jedna věc je ale na odpis Spojení starého s moderním – tak popisuje Hana Čížková (68) své bydlení. Interiér domu na jednom z p... číst článek
Hubená Pazderková v muzikálu Slunce, seno, jahody: Jako Škopková v paruce, s umělým zadkem i poprsím!  Hubená Pazderková v muzikálu Slunce, seno, jahody: Jako Škopková v paruce, s umělým zadkem i poprsím! Na prknech karlínského divadla ožívá muzikál Slunce, seno, jahody. V roli Škopkové, tedy legendární ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit