Zdeněk Troška

Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Trošku proslavila trilogie Slunce, seno...

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. O princezně jasněnce a létajícím ševcíNejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Zakleté pírko. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Homosexuální orientaci nikdy netajil

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Hvězda Kukaček Dancingerová: HNUSNÉ ÚTOKY KVŮLI MINULOSTI Hvězda Kukaček Dancingerová: HNUSNÉ ÚTOKY KVŮLI MINULOSTI Na Zlatovlásku, respektive Slíbenou princeznu by nejraději zapomněla! Už po odvysílání pohádky se st... číst článek
Troška vyfasoval zákaz: Prý zesměšnil důchodce Troška vyfasoval zákaz: Prý zesměšnil důchodce „V scéně, kdy bába měla v posteli kohouta, což bylo v prvním dílu a hrála to paní Červená, ten kohou... číst článek
Pohřeb režiséra Juraje Jakubiska (†84): Maskovaný syn Jorik! Pohřeb režiséra Juraje Jakubiska (†84): Maskovaný syn Jorik! Zůstal jí po odchodu manžela jako jediná opora. Právě syn Jorik (37) doprovázel mámu Deanu Jakubisko... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Kristýna Květová
Kristýna Květová
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland