Zdeněk Troška | Celebwiki.cz

Zdeněk Troška

Datum narození: 18.5.1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. Nejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Čertoviny. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Nejdřív prohra, pak triumf! Nova díky Modravě pokořila novinku i Troškovu pohádku Nejdřív prohra, pak triumf! Nova díky Modravě pokořila novinku i Troškovu pohádku Zatímco sobotní večer ovládl napínavý Temný kraj na Primě, který za sebou v těsném závěsu nechal… číst článek
Zdeněk Troška nekompromisně o Daně Morávkové: U mě si už nezahraje! Zdeněk Troška nekompromisně o Daně Morávkové: U mě si už nezahraje! Kdo by si nepamatoval na zlou Doru z pohádky Z pekla štěstí? Jenže režisér Zdeněk Troška (66) nyní… číst článek
Dana Morávková: ZÁKAZ OD TROŠKY! Dana Morávková: ZÁKAZ OD TROŠKY! Byl to režisér Zdeněk Troška (66), který »udělal« Danu Morávkovou (48). Dnes jedna z nejpopulárnějších… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Hana Třeštíková
Hana Třeštíková
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka