Zdeněk Troška | Celebwiki.cz

Zdeněk Troška

Datum narození: 18. 5. 1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. Nejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Čertoviny. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

Smutné výročí pro princeznu Pampelišku: Před 17 lety se Klára Jerneková upila k smrti Smutné výročí pro princeznu Pampelišku: Před 17 lety se Klára Jerneková upila k smrti 31. července to bude už 17 let, co se na věčnost odebrala herečka Klára Jerneková (†58), slavná před... číst článek
Gottova dcera Lucie: Překvapivá slova o novém vztahu! Gottova dcera Lucie: Překvapivá slova o novém vztahu! Starší dcery Karla Gotta (†80) neměly štěstí na muže. Ani Dominice ani Lucii totiž nevyšlo manželstv... číst článek
ČT vzkřísila pohádkový propadák: Slíbenou princeznu plnou vulgárních slov odsoudil i Troška! ČT vzkřísila pohádkový propadák: Slíbenou princeznu plnou vulgárních slov odsoudil i Troška! Princezny jako prostitutky z E55, vulgární výrazy a kulomety. To všechno se objevilo v pohádce Slíbe... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek