Zdeněk Troška | Celebwiki.cz

Zdeněk Troška

Datum narození: 18.5.1953
Místo narození: Strakonice
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Zdeněk Troška, jeden z gayů v českém showbyznysu, natočil desítky divácky velmi úspěšných pohádek a filmů, zejména komedií, ale také dokumentů.

Režii Zdeněk Troška studoval na pražské FAMU a také ve francouzském Lycée Carnot v Dijonu. Debutoval rodinnou komedií Bota jménem Melichar (1993).

ZDENĚK TROŠKA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Do povědomí široké divácké obce se Zdeněk Troška coby režisér a scenárista dostal díky nesmírně úspěšné trilogii Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno erotika. Na svém kontě má ještě další dvě komediální trilogie, a to Kameňák a Babovřesky.

Proslul svými výpravnými pohádkami. Z dílny Zdeňka Trošky jmenujme např. Nejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna, Strašidla nebo Čertoviny. O řadě svých snímků natočil dokumenty, stejně jako o jejich protagonistech, třeba o Heleně Růžičkové.

Pro svůj humor a oblibu mezi diváky byl Zdeněk Troška hostem řady zábavných televizních pořadů.

O ZDEŇKU TROŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Kontroverzní režisér a scenárista Zdeněk Troška, který bývá často terčem kritiky filmových odborníků, se nikdy netajil svou homosexuální orientací.

 

Články o celebritě

»Tydýt« Lukáš Pavlásek o Silvestru: Od přítelkyně uteče ke skautům! »Tydýt« Lukáš Pavlásek o Silvestru: Od přítelkyně uteče ke skautům! Tydýt z reklamy, finalista StarDance, spisovatel, hudebník a také herec, který se už příští týden… číst článek
Troškovo trápení se Zakletým pírkem: Panická hrůza hlavní hvězdy! Troškovo trápení se Zakletým pírkem: Panická hrůza hlavní hvězdy! Slavnostní premiérou uvedl mezi diváky režisér Zdeněk Troška (66) svoji nejnovější pohádku Zakleté… číst článek
Pohádka Slíbená princezna za miliony plná vulgárních slov! Troškovi vyrazila dech Pohádka Slíbená princezna za miliony plná vulgárních slov! Troškovi vyrazila dech Princezny jako prostitutky z E55, vulgární výrazy a kulomety. To všechno se objevilo v pohádce Slíbená… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Andrea Sedláčková
Andrea Sedláčková
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč