Andrea Černá

Andrea Černá

Datum narození: 13. 1. 1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Česká herečka Andrea Černá je velmi všestranná. Jedna z hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě začínala jako Princezna ze mlejna.

Již při studiích na pražské Státní konzervatoři měla Andrea Černá angažmá v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, kde doposud ztvárnila více než 40 divadelních rolí. Během studia se také objevila na plátnech i televizních obrazovkách.

V divadle vyniká Andrea Černá jak komediálními, tak i charakterními postavami. Hlavní roli ztvárnila v dramatu Královna Margot a diváci si ji zamilovali v komedii W. Shakespeara - Zkrocení zlé ženy, kde svou živou povahou výborně vyjádřila postavu Kateřiny. Skvěle ji také doplňoval Martin Stránský v roli Petruccia.

Televizní diváci si ji jistě pamatují z nesmrtelné pohádky Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna 1 a 2, kde si Andrea Černá zahrála Elišku.

V současné době vystupuje Andrea Černá na prknech Divadla na Fidlovačce v představeních Tři sestry nebo Stvoření světa.

Na televizních obrazovkách se často Andrea Černá objevuje v seriálech jako jsou Velmi křehké vztahy, Comeback a v neposlední řadě v Ordinaci v růžové zahradě, kde hraje roli matky samoživitelky. 

Andrea Černá žije v Plzni a do Prahy se dostane jen občas. I přes velký úspěch filmových rolí se hereččina kariéra nevyvíjí podle jejích představ.

 

Články o celebritě

Eliška ze mlejna slaví 44. narozeniny: Pět dětí už nestihnu! stýská si Andrea Černá Eliška ze mlejna slaví 44. narozeniny: Pět dětí už nestihnu! stýská si Andrea Černá Andrea Černá, která se proslavila coby mladinká dívenka v pohádce Princezna ze mlejna, slaví 13. led... číst článek
Princezna ze mlejna (z papundeklu) a Troška na mrtvici: Husy mu v noci sežraly mlýn! Princezna ze mlejna (z papundeklu) a Troška na mrtvici: Husy mu v noci sežraly mlýn! Polystyrenové kulisy plus nestřežené hejno hus rovná se katastrofa na place. Během natáčení pohádky ... číst článek
Rozzuřený Troška: Husy mu sežraly stavení Rozzuřený Troška: Husy mu sežraly stavení Na mrtvici byl během natáčení pohádky Princezna ze mlejna Zdeněk Troška (67). Když jedno ráno přišel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka