Andrea Černá

Andrea Černá

Datum narození: 13. 1. 1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Česká herečka Andrea Černá je velmi všestranná. Jedna z hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě začínala jako Princezna ze mlejna.

Již při studiích na pražské Státní konzervatoři měla Andrea Černá angažmá v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, kde doposud ztvárnila více než 40 divadelních rolí. Během studia se také objevila na plátnech i televizních obrazovkách.

V divadle vyniká Andrea Černá jak komediálními, tak i charakterními postavami. Hlavní roli ztvárnila v dramatu Královna Margot a diváci si ji zamilovali v komedii W. Shakespeara - Zkrocení zlé ženy, kde svou živou povahou výborně vyjádřila postavu Kateřiny. Skvěle ji také doplňoval Martin Stránský v roli Petruccia.

Televizní diváci si ji jistě pamatují z nesmrtelné pohádky Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna 1 a 2, kde si Andrea Černá zahrála Elišku.

V současné době vystupuje Andrea Černá na prknech Divadla na Fidlovačce v představeních Tři sestry nebo Stvoření světa.

Na televizních obrazovkách se často Andrea Černá objevuje v seriálech jako jsou Velmi křehké vztahy, Comeback a v neposlední řadě v Ordinaci v růžové zahradě, kde hraje roli matky samoživitelky. 

Andrea Černá žije v Plzni a do Prahy se dostane jen občas. I přes velký úspěch filmových rolí se hereččina kariéra nevyvíjí podle jejích představ.

 

Články o celebritě

Návrat Princezny ze mlejna? Historicky první selfie Andrey Černé dokumentuje výraznou změnu image! Návrat Princezny ze mlejna? Historicky první selfie Andrey Černé dokumentuje výraznou změnu image! Herečka Andrea Černá (46), kterou si národ zamiloval jako roztomilou Elišku z Princezny ze mlejna, m... číst článek
Pohádkový kvíz: Jak dobře znáte slavné pohádkové písničky? Pohádkový kvíz: Jak dobře znáte slavné pohádkové písničky? K českým pohádkám neodmyslitelně patří líbezné písničky, z nichž mnohé postupem času takřka zlidověl... číst článek
Branišová plesala bez Jágra: Smutný ortel ohledně svatby a miminka Branišová plesala bez Jágra: Smutný ortel ohledně svatby a miminka Plesová sezona je v plném proudu, a tak měly dámy opět příležitost vynést honosné roby a pořádně si ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Kathleen Turner
Kathleen Turner
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause