Viktor Polesný | Celebwiki.cz
Viktor Polesný

Viktor Polesný

Datum narození: 13. 5. 1948
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Viktor Polesný získal Českého lva za historické drama Zločin v Polné (2016), a to v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie.

Vystudoval dokumentární tvorbu na pražské FAMU. Poté Viktor Polesný nastoupil do Československé televize, následně do roku 1990 působil v Krátkém filmu Praha.

VIKTOR POLESNÝ - VYHAZOV OD KARLA ŠÍPA

Coby režisér Viktor Polesný na televizní obrazovce debutoval dramatickým příběhem mladé herečky a začínajícího spisovatele Dlouhý čas loučení (1983) s Miluší Šplechtovou a Oldřichem Navrátilem v hlavních rolích.

Od té doby Viktor Polesný natočil desítky televizních inscenací, dokumentů, TV pořadů a režíroval také seriály, mj. Nemocnice na kraji města - nové osudy. Jeho adaptace románu D. H. Lawrence Milenec lady Chatterleyové (1998) získala řadu ocenění na televizních festivalech.

Na filmovém plátně Viktor Polesný debutoval adaptací psychologického románu Vladimíra Párala Milenci a vrazi (2004), a to jak režijně, tak scenáristicky. Na scénáři spolupracoval s Petrem Poledňákem. Za ztvárnění hlavní ženské postavy byla Zlata Adamovská nominována na Českého lva.

Za historické drama Zločin v Polné (2016) Viktor Polesný obdržel Českého lva v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie.

O VIKTOROVI POLESNÉM ČTĚTE ZDE>>

Své volné chvíle režisér a scenárista Viktor Polesný tráví se svou ženou Lenkou, poloviční Korejkou, na chalupě v brdských lesích.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Daria Kashcheeva
Daria Kashcheeva
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Andrea Sedláčková
Andrea Sedláčková
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek