Stanislav Remunda

Datum narození: 22. 7. 1927
Datum úmrtí: 21. 5. 2012
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Stanislav Remunda měl dvě dcery s herečkou Ivou Janžurovou. Svou režisérkou a hereckou kariéru spojil s Divadlem na Vinohradech, kde působil 40 let.

Studoval na brněnské a pražské konzervatoři, rok vydržel i na DAMU. Na Vinohrady Stanislav Remunda přešel po tříletém angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Předvedl se v Cyranovi z Bergeracu, ve Vojně a míru nebo v Legendě o lásce.

STANISLAV REMUNDA - NA CO SBALIL JANŽUROVOU?

Pohyby i emoce herců Stanislav Remunda režíroval v Kočce na rozpálené střeše od Tennesseeho Williamse, v Čapkově R.U.R i v Shakespearově Večeru tříkrálovém.

Remunda dostal cenu Senior Prix

Objevil se také na filmovém plátně. Stanislav Remunda  hrál např. ve válečném snímku Osvobození Prahy v komedii Což takhle dát si špenát v dramatu Petrolejové lampy nebo v psychologickém příběhu Postavení mimo hru.

V roce 1998 Stanislav Remunda obdržel cenu Senior Prix, kterou Nadace Život umělce od roku 1993 uděluje jako poděkování za celoživotní uměleckou činnost hercům, tanečníkům, operním, populárním a sborovým zpěvákům a orchestrálním i sólovým umělcům. 

O STANISLAVU REMUNDOVI ČTĚTE ZDE>>

Z nevydařeného manželství s herečkou Blankou Vikusovou měl syna Davida a dceru Taťánu.

S Janžurovou měl Remuda dvě dcery

Poté Stanislav Remunda našel lásku u další herečky. Iva Janžurová mu byla po boku přes 40 let, až do jeho smrti. Jejich dcery Sabina a Theodora se vydaly ve šlépějích svých slavných rodičů.

Režisér a herec Stanislav Remunda zemřel 21. května 2012. Bylo mu 84 let.

 

Články o celebritě

4 osudoví muži Janžurové: Do konce života už sama? 4 osudoví muži Janžurové: Do konce života už sama? Zatímco hraní ji stále baví a ráda objevuje nové cesty i formy, nad partnerskými vztahy prý zlomila ... číst článek
Dechberoucí slova Evy Holubové: Iva Janžurová mě zasáhla! První setkání v divadle bylo nepatřičný Dechberoucí slova Evy Holubové: Iva Janžurová mě zasáhla! První setkání v divadle bylo nepatřičný Herečka Eva Holubová (62) bez nadsázky platí za jednu z nejzajímavějších českých influencerek, jelik... číst článek
Herečka Iva Janžurová: Rozjela oslavu osmdesátin! Herečka Iva Janžurová: Rozjela oslavu osmdesátin! Tento týden ve středu jí bude neuvěřitelných 80 let, Iva Janžurová (79) už ale slaví od minulého vík... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Jaroslav Hanuš
Jaroslav Hanuš
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Robert Redford
Robert Redford
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko