Jan Hřebejk | Celebwiki.cz

Jan Hřebejk

Datum narození: 27.6.1967
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jan Hřebejk režíroval spoustu filmových trháků, jako jsou např. Šakalí léta, Pelíšky či Pupendo. O svém soukromí nemluví často, ale občas udělá výjimku.

Když v roce 1993 přišla do kin muzikálová komedie Šakalí léta, byl to první velký úspěch českého režiséra Jana Hřebejka. Vynesl mu Českého lva a stal se nejúspěšnějším filmem roku. Postupně Jan Hřebejk režíroval i další divácké hity jako Pelíšky, Musíme si pomáhat (6 Českých lvů a nominace na Oscara) či Pupendo. Všechny tyto filmy byly situovány do minulosti (padesátá léta, srpen 68, osmdesátá léta,…) a na všech také spolupracoval se scénáristou Petrem Jarchovským.

JAN HŘEBEJK - DĚSIVÉ RODINNÉ TAJEMSTVÍ

Režíroval i snímky ze současnosti, např. Horem pádem, Kráska v nesnázích, Nestyda, Kawasakiho růže či Svatá čtveřice. V jeho filmech se často objevují erotické scény, v Nestydovi do jedné postele pozval Vicu Kerekes a Jiřího Macháčka, ve Svaté čtveřici pak Jan Hřebejk nahnal do sprchy hned čtyři naháče, kteří se museli mačkat pod proudem tekoucí vody – Jiřího Langmajera, Mariku ProcházkovouHynka Čermáka a jeho sestru Viktorii, za což si vysloužil žertovné glosy ze strany médií, že natáčí sex sourozenců.

Od roku 1997 se Jan Hřebejk věnuje i divadelní režii, v Divadle Na Jezerce například uvedl hru podle svého filmu Musíme si pomáhat, realizoval také drama pro dva herce Manželské vraždění. Společně s dalšími umělci (režisér David Ondříček, grafik Aleš Najbrt, fotograf Tono Stano, novinářka Michala Komrsková a další) v prosinci 2005 otevřel nekuřáckou vinotéku Bokovka, která funguje dodnes. Spoustu lidí si Jan Hřebejk proti sobě poštval, když po prezidentských volbách v roce 2013 prohlásil: „Rudá a hnědá prasata táhnou lháře a demagoga na Hrad.“ Urazil tím zejména voliče Miloše Zemana, ale sám režisér později uvedl, že to bylo myšleno jinak a Zemanovy příznivce by tak nikdy nenazval.

O JANU HŘEBEJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hřebejk má s manželkou Lenkou dvě děti – staršího Jonáše a mladší Toničku. Syn Jonáš si již v peřince zahrál v tatínkově filmu Medvídek, když Jan Hřebejk potřeboval kojence a připadalo mu trapné si někde nějaké půjčovat, když má jednoho doma.

V dětství byl sám Jan Hřebejk benjamínek, má dvě starší sestry Miladu a Lídu a narodil se jako "náhrada" za nešťastně zesnulou sestru Aničku. O svém kolegovi Petru Jarchovském, který vyrůstal v podobné rodině také jako nejmladší dítě, tvrdí, že je skoro jako jeho bratr.

 

Články o celebritě

Jiří Havelka: Vlastníci mu mohou přinést dva České lvy Jiří Havelka: Vlastníci mu mohou přinést dva České lvy Režisér, dramatik a herec Jiří Havelka je tvůrcem komedie Vlastníci, kterou natočil po úspěchu své… číst článek
Skutečná tvář hrdiny filmového hitu Veterán: Minulost plná alkoholu i psychických problémů! Skutečná tvář hrdiny filmového hitu Veterán: Minulost plná alkoholu i psychických problémů! Svaly jako vytesané z mramoru! Kdo by to byl čekal, že Milan Ondrík (39), který ztvárnil titulní… číst článek
Hvězda filmu Veterán Ondrík: Svalovec díky krizi v rodině! Hvězda filmu Veterán Ondrík: Svalovec díky krizi v rodině! Leopold z Marie Terezie odhodil kabátek a předvedl svaly jako řecký bůh. Milana Ondríka (39) v novém… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Kačena
Jan Kačena
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Jiří Blažek
Jiří Blažek
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít