Marek Najbrt | Celebwiki.cz

Marek Najbrt

Datum narození: 27.11.1969
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér Marek Najbrt je držitelem tří Českých lvů, dvou za Protektora a jednoho za seriál Svět pod hlavou. Zahrál si v dnes již kultovních filmech Pražská 5 a Knoflíkáři.

Dle scénáře Jana Otčenáška ml. Marek Najbrt natočil třináctidílný historický životopisný seriál Já, Mattoni s Aloisem Švehlíkem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích. Mattoniho ztvárnili tři herci ve třech fázích jeho života. Nejstaršího Mattoniho původně hrál Jiří Bartoška, který ale po začátku natáčení onemocněl rakovinou.

MAREK NAJBRT – TERAPIE

Režijním debutem filmové tvorby Marka Najbrta byl snímek Mistři (2004), kam obsadil Jana Budaře, Kláru Melíškovou, Jiřího Ornesta, Josefa Poláška, Leoše Nohu či Tomáše Matonohu. Dále natočil válečné romantické drama Protektor (2009). V něm ústřední postavu ztvárnila Jana Plodková.

Počinem Marka Najbrta byl také Polski film (2012), kde režíroval podobnou sestavu jako v již zmíněných snímcích. Podílel se také na úspěšném seriálu v produkci HBO Terapie a na jeho pokračování.

Kromě režie se absolvent Fakulty sociálních věd UK a katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU Marek Najbrt uplatnil i jako spoluscénárista (Mistři, Projektor) a také herec (Pražská 5 Tomáše Vorla st., Knoflíkáři Petra Zelenky či Čert ví proč Romana Vávry).

Protektor získal hned sedm Českých lvů; pro Marka Najbrta osobně to byli hnad dva – za režii a spoluatorství na scénáři. Snímek zabodoval i na zahraničních festivalech a dostal se do distribuce USA a dalších zemí. Českého lva  Marek Najbrt dostal také za seriál Svět pod hlavou.

O MARKU NAJBRTOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Vánoce jsou období, kdy by měly rodiny trávit čas pospolu. Kouzelnou atmosféru jim dokreslí oblíbené… číst článek
Tajemství pohádky Čertí brko: Poslední role před smrtí a přemlouvání Vetchého! Tajemství pohádky Čertí brko: Poslední role před smrtí a přemlouvání Vetchého! Bez jeho zásahu by dnes možná pohádka Čertí brko vypadala úplně jinak. Bohužel premiéry se už slovenský… číst článek
Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Na konci listopadu se do českých kin chystá nová pohádka, a její tvůrci nyní slibují vskutku… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Jiří Blažek
Jiří Blažek
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř