Marek Najbrt | Celebwiki.cz
Marek Najbrt

Marek Najbrt

Datum narození: 27. 11. 1969
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér Marek Najbrt je držitelem tří Českých lvů, dvou za Protektora a jednoho za seriál Svět pod hlavou. Zahrál si v dnes již kultovních filmech Pražská 5 a Knoflíkáři.

Dle scénáře Jana Otčenáška ml. Marek Najbrt natočil třináctidílný historický životopisný seriál Já, Mattoni s Aloisem Švehlíkem a Davidem Švehlíkem v hlavních rolích. Mattoniho ztvárnili tři herci ve třech fázích jeho života. Nejstaršího Mattoniho původně hrál Jiří Bartoška, který ale po začátku natáčení onemocněl rakovinou.

MAREK NAJBRT – TERAPIE

Režijním debutem filmové tvorby Marka Najbrta byl snímek Mistři (2004), kam obsadil Jana Budaře, Kláru Melíškovou, Jiřího Ornesta, Josefa Poláška, Leoše Nohu či Tomáše Matonohu. Dále natočil válečné romantické drama Protektor (2009). V něm ústřední postavu ztvárnila Jana Plodková.

Počinem Marka Najbrta byl také Polski film (2012), kde režíroval podobnou sestavu jako v již zmíněných snímcích. Podílel se také na úspěšném seriálu v produkci HBO Terapie a na jeho pokračování.

Kromě režie se absolvent Fakulty sociálních věd UK a katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU Marek Najbrt uplatnil i jako spoluscénárista (Mistři, Projektor) a také herec (Pražská 5 Tomáše Vorla st., Knoflíkáři Petra Zelenky či Čert ví proč Romana Vávry).

Protektor získal hned sedm Českých lvů; pro Marka Najbrta osobně to byli hnad dva – za režii a spoluatorství na scénáři. Snímek zabodoval i na zahraničních festivalech a dostal se do distribuce USA a dalších zemí. Českého lva  Marek Najbrt dostal také za seriál Svět pod hlavou.

O MARKU NAJBRTOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Mrazivý osud pohádky Čertí brko: Přidušený Lucifer a smrt ještě před premiérou! Mrazivý osud pohádky Čertí brko: Přidušený Lucifer a smrt ještě před premiérou! Pohádku Čertí brko mají diváci České televize možnost zhlédnout v televizní premiéře letos na první ... číst článek
Českého lva podruhé svěřili Koptovi! Ale chystají se změny Českého lva podruhé svěřili Koptovi! Ale chystají se změny Stejně jako v předešlém ročníku bude i tentokrát udílení cen Český lev moderovat herec Václav Kopta ... číst článek
Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Vánoce jsou období, kdy by měly rodiny trávit čas pospolu. Kouzelnou atmosféru jim dokreslí oblíbené... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka