Tomáš Matonoha | Celebwiki.cz

Tomáš Matonoha

Datum narození: 13. 3. 1971
Místo narození: Brno
Profese: herec, moderátor, bavič
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Tomáš Matonoha patří k nejvýraznějším osobnostem nezávislé komediální scény u nás. Zahrál si v mnoha filmech i seriálech. Krom toho uváděl mj. Miss České republiky nebo nominační večer Českého lva.

Po brněnské Janáčkově akademii nastoupil Tomáš Matonoha do HaDivadla, kde se ukázal ve Faustovi, Třech sestrách nebo v Králi Oidipovi. Uvedl v něm poprvé i svůj Komediograf. Poté přešel do pražského Rokoka. Ze scének, které předvedl Na stojáka, vytvořil vlastní one-man show Všichni moji hrdinové.

ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATONOHOU NEJEN O KAPELE

Tomáš Matonoha se do povědomí veřejnosti dostal především v pořadu Na stojáka, kde se proslavil svým osobitým pozdravem Komunistické straně. S Pavlem Liškou tak řadu let lechtal bránice diváků v kabaretním Komediografu.

Policejní školu navštěvoval v komedii Byl jednou jeden polda. V Mistrech od Marka Najbrta řídil autobus. Zahrál si v Bestiáři, Gymplu, Doktorech z Počátků, Prázdninách nebo ve sladkých Bobulích. Hlavní roli získal do snímku Ulovit miliardáře nebo do Polského filmu, kde hráli i jeho kumpáni Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel.

Své nevšední nadání předvádí Tomáš Matonoha na obrazovkách i jako Tomi Paci, bývalá popová stár v sitkomu Comeback. Nohy se mu občas motaly v roli frajera Pepana z nekonečné Ulice. V televizi měl i vlastní reality show Udělám cokoli. V Taxíku pak pokládal soutěžní otázky svým překvapeným zákazníkům. Do antivirového programu namluvil brněnský hantec.

O TOMÁŠI MATONOHOVI ČTĚTE ZDE>>

Svoji manželku Lucií Benešovou poznal Tomáš Matonoha v roce 2003 během natáčení povídky Muž, kterého chtějí. Tomáš Matonoha a Lucie Benešová společně vychovávají čtyři děti: syna Luciána, kterého má herečka z prvního manželství s kolegou Filipem Blažkem, dále jejich syna Štěpána a dceru Laru. Dceru Sáru si vzali do pěstounské péče.

 

Články o celebritě

Mraky nad vztahem Benešové a Matonohy: Milenec ve hře? Mraky nad vztahem Benešové a Matonohy: Milenec ve hře? Herečka Lucie Benešová (45) a její manžel Tomáš Matonoha (47) žijí v tzv. dvoukariérovém manželství.... číst článek
Šokující přiznání Benešové: Pravda o chlastu ve Slunečné! Šokující přiznání Benešové: Pravda o chlastu ve Slunečné! Usměvavá Lucie Benešová (45) udělala dobře, když podepsala smlouvu s tvůrci Slunečné. Seriál je toti... číst článek
Hvězda Slunečné Lucie Benešová: Se synem (13) už chodí na pivo! Hvězda Slunečné Lucie Benešová: Se synem (13) už chodí na pivo! Manžel nemohl, tak poslal syna! Hvězda primáckého seriálu Slunečná Lucie Benešová (45) zašla na pivo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger