Josef Polášek

Josef Polášek

Datum narození: 2. 10. 1965
Místo narození: Gottwaldov (Zlín)
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Josef Polášek se proslavil hlavní rolí ve filmu František je děvkař. Svůj komediální talent předvedl i v řadě seriálů.

Víra ovlivňuje jeho život od malička. V komunistické době byla předzvěstí problémů, nyní ji však vnímá jako součást sebe sama. Ačkoli Josef Polášek říká, že ji veřejně plamenně neprosazuje. Jeho kroky však nevedly ke kazatelně, ale k herectví. Po průmyslovce ho vzali na JAMU a společně se svými spolužáky Pavlem Liškou, Tomášem Matonohou a Markem Danielem vytvořili nerozlučnou čtveřici.

S kamarády v komedii Polski film

Stále se drží pospolu - spolupracují na originálním kabaretu Komediograf a v roce 2012 uvedl Marek Najbrt do kin novinku v podobě komedie Polski film, zachycující právě životy zmíněné čtveřice. Ve filmu se dokonce objevuje i Josefova manželka, která ale není herečkou, ale varhanicí. Její kariéra je stejně jako osud Josefa Poláška úzce spojen s HaDivadlem, kde sice hraje, ale na klavír. Mají spolu tři děti.

První film, kde se Josef Polášek objevil, byli Zobani. Po deseti letech si zahrál i v pohádce Čert ví proč, poté ve filmech Mistři, Štěstí, Poslední plavky a hlavní rolí ve filmu František je děvkař.

Polášek si zahrál ve Vyprávěj či v Gymplu

Režiséři si Josefa Poláška uloupili i pro seriály (Vyprávěj, Comeback, Proč bychom se netopili, Dokonalý svět nebo Gympl s (r)učením omezeným). Ve známost vešel i díky reklamám na žvýkačky Orbit a reklamě na Kofolu.

Ve hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, která je zdramatizováním policejních odposlechů z korupční fotbalové aféry z dílny Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse, Josef Polášek ztvárnil delegáta.

 

Články o celebritě

Sexy jóga Pamely Andersonové (53): Cvičí doma a pomalu! Sexy jóga Pamely Andersonové (53): Cvičí doma a pomalu! Pobíhání po rozpálené pláži v červených plavkách z dob Pobřežní hlídky už má Pamela Andersonová (53)... číst článek
Bára Jánová zlila pivem Josefa Poláška: Trénovala nasucho! Bára Jánová zlila pivem Josefa Poláška: Trénovala nasucho! Vtipkování na účet seriálové Sylvy Popelkové, která místo s milionářem randila s řidičem, přišlo haj... číst článek
Jak nás tam všechny viděla, tušila, že je zle, říká o Galatíkové dcera Jak nás tam všechny viděla, tušila, že je zle, říká o Galatíkové dcera Když se herečka Věra Galatíková dozvěděla, že se jí rakovina plic vrátila a napadá i další orgány, l... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Charles Dance
Charles Dance
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková