Petr Vacek

Datum narození: 1. 1. 1965
Místo narození: Slaný
Profese: herec, moderátor, překladatel, ekologický aktivista

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Vacek, který se do povědomí široké divácké obce dostal díky roli v seriálu Ulice, má na svém kontě řadu aktivit, a to coby překladatel, tlumočník či moderátor.

Po absolvování DAMU byl Petr Vacek v angažmá souboru dřívějšího Divadla Vítězného února v Hradci Králové. Tehdy také hostoval v Divadle v Řeznické, kde proslul vynikajícím ztvárněním Milouše v adaptaci Jirotkova Saturnina. V roce 1988 se stal členem souboru pražského Studia Ypsilon.

PETR VACEK MĚL V NOZE KUS STROMU

Na filmovém plátně se Petr Vacek prvně objevil v pohádkovém muzikálu Oldřicha Lipského Ať žijí duchové! (1977) s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Zahrál si ve filmech Učitel tance, Amerika, Eliška má ráda divočinu, Mazaný Filip nebo Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Výraznou postavu Petr Vacek ztvárnil v seriálu Ulice, kde si společně s Terezou Brodskou zahrál rodiče dvojčat Jordánových v podání Patricie Solaříkové a Jakuba Štáfka.

Jednu z hlavních rolí - zavražděného Ábela - Petr Vacek dostal v televizní inscenaci Cauza Kain. Bratrovraha Kaina zpodobnil Ondřej Vetchý.

Kromě herectví má Petr Vacek na svém kontě řadu dalších aktivit, mezi něž patří i překladatelství a tlumočnictví z angličtiny nebo spolupráce s ekologickým hnutím Greenpeace. S Miroslavem Vladykou natočili cyklus České televize ABCD ekologie aneb Životabudič.

Stal se členem židovského pěveckého sboru Mišpacha. Příležitostně se Petr Vacek věnuje také divadelní režii a literární tvorbě. Zdramatizoval a pro divadlo upravil např. román Ladislava Fukse Myši Nathalie Moshaberové. V divadle Bijásek pohostinsky režíroval vlastní adaptaci Dona Quijota.

Na televizní obrazovce se Petr Vacek podělil s Martinem Dejdarem o moderování zábavného pořadu Na vlastní nebezpečí. Sám pak provázel děti naučnou sérií Pomáhejme si.

O PETRU VACKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vacek je podruhé ženatý. Má tři syny a dceru.

 

Články o celebritě

Ať žijí duchové! slaví 45 let: Rytíř Brtník z Brtníku ochutnal Alpu! Ať žijí duchové! slaví 45 let: Rytíř Brtník z Brtníku ochutnal Alpu! Veselý a plný songů, které nelze dostat z hlavy. Takový je dodnes film Ať žijí duchové!, který měl p... číst článek
Ať žijí duchové! zvolali malí i velcí poprvé před 45 lety, když rytíř Brtník okusil Alpu Ať žijí duchové! zvolali malí i velcí poprvé před 45 lety, když rytíř Brtník okusil Alpu Letní, veselý, plný songů, jež nelze dostat z hlavy. Takový je dodnes film Ať žijí duchové!, premiér... číst článek
Vystavovat se v plavkách? Tereza Brodská poslala z bazénu jasný vzkaz! Vystavovat se v plavkách? Tereza Brodská poslala z bazénu jasný vzkaz! Podobně jako herečka Lucie Benešová (47), i její herecká kolegyně ze seriálu Slunečná Tereza Brodská... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková
zobrazit profil Karina Rchichev
Karina Rchichev
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry