Petr Vacek | Celebwiki.cz

Petr Vacek

Datum narození: 1.1.1965
Místo narození: Slaný
Profese: herec, moderátor, překladatel, ekologický aktivista

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Vacek, který se do povědomí široké divácké obce dostal díky roli v seriálu Ulice, má na svém kontě řadu aktivit, a to coby překladatel, tlumočník či moderátor.

Po absolvování DAMU byl Petr Vacek v angažmá souboru dřívějšího Divadla Vítězného února v Hradci Králové. Tehdy také hostoval v Divadle v Řeznické, kde proslul vynikajícím ztvárněním Milouše v adaptaci Jirotkova Saturnina. V roce 1988 se stal členem souboru pražského Studia Ypsilon.

PETR VACEK MĚL V NOZE KUS STROMU

Na filmovém plátně se Petr Vacek prvně objevil v pohádkovém muzikálu Oldřicha Lipského Ať žijí duchové! (1977) s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Zahrál si ve filmech Učitel tance, Amerika, Eliška má ráda divočinu, Mazaný Filip nebo Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Výraznou postavu Petr Vacek ztvárnil v seriálu Ulice, kde si společně s Terezou Brodskou zahrál rodiče dvojčat Jordánových v podání Patricie Solaříkové a Jakuba Štáfka.

Jednu z hlavních rolí - zavražděného Ábela - Petr Vacek dostal v televizní inscenaci Cauza Kain. Bratrovraha Kaina zpodobnil Ondřej Vetchý.

Kromě herectví má Petr Vacek na svém kontě řadu dalších aktivit, mezi něž patří i překladatelství a tlumočnictví z angličtiny nebo spolupráce s ekologickým hnutím Greenpeace. S Miroslavem Vladykou natočili cyklus České televize ABCD ekologie aneb Životabudič.

Stal se členem židovského pěveckého sboru Mišpacha. Příležitostně se Petr Vacek věnuje také divadelní režii a literární tvorbě. Zdramatizoval a pro divadlo upravil např. román Ladislava Fukse Myši Nathalie Moshaberové. V divadle Bijásek pohostinsky režíroval vlastní adaptaci Dona Quijota.

Na televizní obrazovce se Petr Vacek podělil s Martinem Dejdarem o moderování zábavného pořadu Na vlastní nebezpečí. Sám pak provázel děti naučnou sérií Pomáhejme si.

O PETRU VACKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vacek je podruhé ženatý. Má tři syny a dceru.

 

Další Herci

zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Patricia Clarkson
Patricia Clarkson
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá