Milena Steinmasslová

Datum narození: 21. 3. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka, lektorka herectví a rétoriky
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Milena Steinmasslová byla v roce 2024 nominována na Českého lva za ztvárnění vedlejší role v psychologickém krimi dramatu Němá tajemství.

S herectvím Milena Steinmasslová, vlastním jménem Miloslava Steinmasslová, začala v deváté třídě základní školy, kdy ji režisér Karel Kachyňa obsadil do svého rodinného dramatu Už zase skáču přes kaluže (1970).

MILENA STEINMASSLOVÁ - ČÍM PŘEKVAPILA?

Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy Milena Steinmasslová studovala herectví na pražské DAMU. V dobrém vzpomíná třeba na natáčení seriálu Ranč U Zelené sedmy. Stala se první vítězkou soutěžního pořadu Čs. televize Šest ran do klobouku (1981).

Herecký talent Mileny Steinmasslové mohli milovníci prken, která znamenají svět, obdivovat v Divadle v Celetné, v Divadle Na zábradlí, v Komorním divadle nebo v Divadle Na Fidlovačce.

Zahrála si v desítkách filmů, TV inscenací a seriálů. Jednu z vedlejších postav Milena Steinmasslová ztvárnila mj. v historickém dramatu Dům Na poříčí (1976), v dramatu Poslední vlak (1982), v dobrodružném koprodukčním thrilleru Das siebte Foto (2003), v romantickém dramatu MY 2 (2014) nebo v road movie Staříci (2019).

Stala se seriálovou stálicí. Milena Steinmasslová se předvedla v kromě již zmíněném Ranči U zelené sedmi mj. v Synovech a dcerách Jakuby skláře, v Území bílých králů, v Ulici, v Ordinaci v růžové zahradě, v Doktoru Martinovi, v Modrpartě nebo v Podezření.

Na svého prvního Českého lva byla Milena Steinmasslová nominována v roce 2024, a to za svůj výkon v romantickém krimi dramatu Němá tajemství (2023) režiséra a scenáristy Tomáše Mašína (psal ho společně s Alicí Nellis).

O MILENĚ STEINMASLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Milena Steinmasslová je rozvedená. Z manželství s Romanem Pavlíčkem, které trvalo 26 let, má syny Tomáše a Jana.

 

Další Herci

zobrazit profil Jakub Špalek
Jakub Špalek
zobrazit profil Matouš Rajmont
Matouš Rajmont
zobrazit profil Tovah Feldshuh
Tovah Feldshuh
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Willa Fitzgerald
Willa Fitzgerald
zobrazit profil Ondřej Kubina
Ondřej Kubina