Petr Štěpánek

Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha
Výška: 179 cm
Profese: herec, dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Petr Štěpánek se proslavil rolemi princů a charizmatických mužů. Stal se též vyhledávaným dabéram.

Po pražské DAMU Petr Štěpánek v roce 1970 nastoupil do Národního divadla v Praze. Tragédii Romeo a Julie mu nabídlo Divadlo Rokoko, v hudebním Karlíně se objevil v Superhvězdě Mařence či ve Zvonokosech. V Divadle Broadway si zahrál v muzikálu Golem.

Štěpánek v Ordinaci i v Ohnivým kuřeti

Jeho filmová prvotina byla balada Údolí včel z roku 1968. Role Petr Štěpánek ztvárnil v televizní Kráse, v romantické Manon Lescaut nebo v pohádkách Zlatovláska či Tajemství staré bambitky. Jeho jméno zdobí také seriály Záhada hlavolamu30 případů majora ZemanaDobrodružství kriminalistikyKamarádi, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Cesty domů, Ordinace v růžové zahradě nebo Ohnivý kuře.

Zazářil zejména v rolích princů a charismatických mužů. Díky svému krásnému hlasu se Petr Štěpánek stal i vyhledávaným dabérem. Jeho hlasem promlouvá např. Gérard PhilipeRobert RedfordAnthony HopkinsOmar SharifHarrison Ford, Mel Gibson nebo Willem Dafoe.

Petr Štěpánek se ženil třikrát

Umění má Petr Štěpánek v krvi. Hrál jeho otec Zdeněk i bratr Martin a také jeho nevlastní sestra Jana Štěpánková. Nejmladší sestra Kristina Taberyová se stala režisérka.

Poprvé se Petr Štěpánek oženil s herečkou Reginou Rázlovou, po té s režisérkou Vlastou Janečkovou. Jeho třetí manželkou se stala herečka Zlata Adamovská, kolegyně a posléze i choť ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 

 

Články o celebritě

Zesnulý Karel Hábl (†87): Rozlučka slavných parťáků! Zesnulý Karel Hábl (†87): Rozlučka slavných parťáků! Hrál tady sedm let a ještě den před smrtí tu zkoušel novou roli. S hercem Karlem Háblem (†87), který... číst článek
Nedožité 76. narozeniny herce Martina Štěpánka (†63): Nesnesitelné bolesti ukončil výstřelem! Nedožité 76. narozeniny herce Martina Štěpánka (†63): Nesnesitelné bolesti ukončil výstřelem! Kdyby se před lety nerozhodl odejít z tohoto světa vlastní rukou, mohl herec Martin Štěpánek (†63) o... číst článek
8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? 8 pohádkových hrdinů tehdy a dnes: Jak se změnil Trávníček, Neckář a Čenský? Jak vzpomínají na natáčení? Udatní princové a jiní odvážní rekové, co s mečem v ruce zachraňují princezny před sežráním drakem, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Jane Seymour
Jane Seymour
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Miloň Čepelka
Miloň Čepelka
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale