Petr Štěpánek

Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha
Výška: 179 cm
Profese: herec, dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Petr Štěpánek se proslavil rolemi princů a charizmatických mužů. Stal se též vyhledávaným dabéram.

Po pražské DAMU Petr Štěpánek v roce 1970 nastoupil do Národního divadla v Praze. Tragédii Romeo a Julie mu nabídlo Divadlo Rokoko, v hudebním Karlíně se objevil v Superhvězdě Mařence či ve Zvonokosech. V Divadle Broadway si zahrál v muzikálu Golem.

Štěpánek v Ordinaci i v Ohnivým kuřeti

Jeho filmová prvotina byla balada Údolí včel z roku 1968. Role Petr Štěpánek ztvárnil v televizní Kráse, v romantické Manon Lescaut nebo v pohádkách Zlatovláska či Tajemství staré bambitky. Jeho jméno zdobí také seriály Záhada hlavolamu30 případů majora ZemanaDobrodružství kriminalistikyKamarádi, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Cesty domů, Ordinace v růžové zahradě nebo Ohnivý kuře.

Zazářil zejména v rolích princů a charismatických mužů. Díky svému krásnému hlasu se Petr Štěpánek stal i vyhledávaným dabérem. Jeho hlasem promlouvá např. Gérard PhilipeRobert RedfordAnthony HopkinsOmar SharifHarrison Ford, Mel Gibson nebo Willem Dafoe.

Petr Štěpánek se ženil třikrát

Umění má Petr Štěpánek v krvi. Hrál jeho otec Zdeněk i bratr Martin a také jeho nevlastní sestra Jana Štěpánková. Nejmladší sestra Kristina Taberyová se stala režisérka.

Poprvé se Petr Štěpánek oženil s herečkou Reginou Rázlovou, po té s režisérkou Vlastou Janečkovou. Jeho třetí manželkou se stala herečka Zlata Adamovská, kolegyně a posléze i choť ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 

 

Články o celebritě

Petr Štěpánek dnes pochová poslední sestru: S rakovinou se prala 20 let Petr Štěpánek dnes pochová poslední sestru: S rakovinou se prala 20 let Nejen herec Petr Štěpánek (74) se dnes naposledy rozloučí se svou sestrou Kristinou Taberyovou (†71)... číst článek
Mrtvá sestra herce Petra Štěpánka Kristina (†71): 20 LET BOJE S RAKOVINOU! Mrtvá sestra herce Petra Štěpánka Kristina (†71): 20 LET BOJE S RAKOVINOU! Za pomoci celé slavné rodiny bojovala s rakovinou 20 let. Režisérka Kristina Taberyová (†71), nejmla... číst článek
Petr Štěpánek pohřbí posledního sourozence: Co prozradilo parte jeho sestry (†71)!  Petr Štěpánek pohřbí posledního sourozence: Co prozradilo parte jeho sestry (†71)! Ve středu 18. ledna zemřela nejmladší sestra Petra Štěpánka (74) režisérka Kristina Taberyová (†71).... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Boris Slivka
Boris Slivka
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová