Petr Štěpánek

Datum narození: 2. 10. 1948
Místo narození: Praha
Výška: 179 cm
Profese: herec, dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Petr Štěpánek se proslavil rolemi princů a charizmatických mužů. Stal se též vyhledávaným dabéram.

Po pražské DAMU Petr Štěpánek v roce 1970 nastoupil do Národního divadla v Praze. Tragédii Romeo a Julie mu nabídlo Divadlo Rokoko, v hudebním Karlíně se objevil v Superhvězdě Mařence či ve Zvonokosech. V Divadle Broadway si zahrál v muzikálu Golem.

Štěpánek v Ordinaci i v Ohnivým kuřeti

Jeho filmová prvotina byla balada Údolí včel z roku 1968. Role Petr Štěpánek ztvárnil v televizní Kráse, v romantické Manon Lescaut nebo v pohádkách Zlatovláska či Tajemství staré bambitky. Jeho jméno zdobí také seriály Záhada hlavolamu30 případů majora ZemanaDobrodružství kriminalistikyKamarádi, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Cesty domů, Ordinace v růžové zahradě nebo Ohnivý kuře.

Zazářil zejména v rolích princů a charismatických mužů. Díky svému krásnému hlasu se Petr Štěpánek stal i vyhledávaným dabérem. Jeho hlasem promlouvá např. Gérard PhilipeRobert RedfordAnthony HopkinsOmar SharifHarrison Ford, Mel Gibson nebo Willem Dafoe.

Petr Štěpánek se ženil třikrát

Umění má Petr Štěpánek v krvi. Hrál jeho otec Zdeněk i bratr Martin a také jeho nevlastní sestra Jana Štěpánková. Nejmladší sestra Kristina Taberyová se stala režisérka.

Poprvé se Petr Štěpánek oženil s herečkou Reginou Rázlovou, po té s režisérkou Vlastou Janečkovou. Jeho třetí manželkou se stala herečka Zlata Adamovská, kolegyně a posléze i choť ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 

 

Články o celebritě

Radek John nejdřív Zlatu Adamovskou s modelkou podváděl... A teď si Markétu vzal! Radek John nejdřív Zlatu Adamovskou s modelkou podváděl... A teď si Markétu vzal! Před 16 lety s ní začal Zlatu Adamovskou (62) podvádět. A o víkendu si, teď už dávno rozvedený Radek... číst článek
Manželské trable Adamovské a Štěpánka! Idylka jen naoko? Manželské trable Adamovské a Štěpánka! Idylka jen naoko? Zamilovali se až ve vyšším věku, oba měli za sebou už dvě nepovedená manželství. Přestože Zlata Adam... číst článek
Nova obrátila po tlaku diváků: ORDINACE NEKONČÍ! Nova obrátila po tlaku diváků: ORDINACE NEKONČÍ! Dobrá i špatná zpráva zároveň pro diváky Ordinace v růžové zahradě! Oblíbený seriál z lékařského pro... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adrian Jastraban
Adrian Jastraban
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová