Regina Rázlová

Datum narození: 16. 7. 1947
Místo narození: Brná nad Labem
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Regina Rázlová má za sebou vězení, několik pokusů o sebevraždu a návštěv v psychiatrické léčebně, ale i řadu filmových úspěchů.

Stejně jako byl její původ plusovým bodem v době normalizace, stal se jí přítěží po Sametové revoluci 1989. Její otec ing. Stanislav Rázl byl prvním předsedou vlády České socialistické republiky. Sama Regina Rázlová se angažovala v KSČ a v Socialistickém svazu mládeže.

REGINA RÁZLOVÁ ROZDÁVALA VÝPOVĚDI

Rázlovou vyhodili z Národního divadla

Po studiích na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích přešla na DAMU, kde později i vyučovala. Zároveň Regina Rázlová zářila na prknech Národního divadla a v řadě filmů a seriálů (Utrpení mladého boháčka, Zabil jsem Einsteina, pánové, Zatykač na královnu nebo 30 případů majora Zemana).

Pak přišel listopad 1989. Regina Rázlová se přestala objevovat před kamerou (vyjma několika skutečně epizodních záležitostí), musela skončit s výukou na DAMU a i z Národního divadla ji nakonec vyhodili. Nějaký čas prodávala dokonce chlebíčky.

Regina Rázlová vysoudila odškodné

„Záchrana“ přišla spolu s nabízenou pozicí předsedkyně představenstva ve Skloexportu. Jenže v roce 1998 byla Regina Rázlová zadržena policií za údajné tunelování firmy. Zážitky z ročního pobytu ve vazbě pak popisala ve své knize, kterou později napsala.

Případ zůstal neukončen, v roce 2006 ale vysoudila Regina Rázlová u Evropského soudu na ČR odškodné za mnohaleté průtahy ve vyšetřování. Případ skončil až díky amnestii prezidenta Václava Klause v lednu 2013. Vyšetřování se definitivně zastavilo.

O REGINĚ RÁZLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ačkoli žije Regina Rázlová pod vlivem roztroušené sklerózy a bipolární poruchy, radost jí dělají dvě děti - syn Lukáš a dcera Adéla a smečka buldoků, které chová.

Dva manželé odešli, třetí zemřel

Herečka byla třikrát vdaná. Herec Petr Štěpánek již po půl roce manželství našel zalíbení v jiné ženě, druhý manžel, herec a dabér Petr Oliva, od ní také do roka utekl. Třetího manžela, architekta Jindřicha Santara, postihla rakovina a zemřel.

 

Články o celebritě

Veronika Žilková (60) přiznala slavného milence: Tohle jméno vás překvapí! Veronika Žilková (60) přiznala slavného milence: Tohle jméno vás překvapí! Na koncert svého bývalého milence dorazila i čerstvě zadaná herečka Veronika Žilková. Kdo je ale tím... číst článek
Dramatický život mimořádné herečky Reginy Rázlové Dramatický život mimořádné herečky Reginy Rázlové Snila o profesi filmové režisérky, nakonec všsak zkusila přijímací zkoušky na obor herectví a byla p... číst článek
Utrpení mladého Boháčka: Pavel Landovský ukázal ohromný komediální talent Utrpení mladého Boháčka: Pavel Landovský ukázal ohromný komediální talent Komedie Utrpení mladého Boháčka (1969) se stala velkou příležitostí pro režiséra Františka Filipa – ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Barbora Seidlová
Barbora Seidlová
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint