Regina Rázlová | Celebwiki.cz

Regina Rázlová

Datum narození: 16.7.1947
Místo narození: Brná nad Labem
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Regina Rázlová čelila obvinění za vytunelování Skloexportu. Má za sebou vězení, několik pokusů o sebevraždu a návštěv v psychiatrické léčebně, ale i řadu filmových úspěchů.

Stejně jako byl její původ plusovým bodem v době normalizace, stal se jí přítěží po Sametové revoluci 1989. Její otec ing. Stanislav Rázl byl prvním předsedou vlády České socialistické republiky. Sama Regina Rázlová se angažovala v KSČ a v Socialistickém svazu mládeže.

REGINA RÁZLOVÁ ROZDÁVALA VÝPOVĚDI

Po studiích na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích přešla na DAMU, kde později i vyučovala. Zároveň Regina Rázlová zářila na prknech Národního divadla a v řadě filmů a seriálů (Utrpení mladého boháčka, Zabil jsem Einsteina, pánové, Zatykač na královnu nebo 30 případů majora Zemana).

Pak přišel listopad 1989. Regina Rázlová se přestala objevovat před kamerou (vyjma několika skutečně epizodních záležitostí), musela skončit s výukou na DAMU a i z Národního divadla ji nakonec vyhodili. Nějaký čas prodávala dokonce chlebíčky.

„Záchrana“ přišla spolu s nabízenou pozicí předsedkyně představenstva ve Skloexportu. Jenže v roce 1998 byla Regina Rázlová zadržena policií za údajné tunelování firmy. Zážitky z ročního pobytu ve vazbě pak popisala ve své knize, kterou později napsala.

Případ zůstal neukončen, v roce 2006 ale vysoudila Regina Rázlová u Evropského soudu na ČR odškodné za mnohaleté průtahy ve vyšetřování. Případ skončil až díky amnestii prezidenta Václava Klause v lednu 2013. Vyšetřování se definitivně zastavilo.

O REGINĚ RÁZLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ačkoli žije Regina Rázlová pod vlivem roztroušené sklerózy a bipolární poruchy, radost jí dělají dvě děti - syn Lukáš a dcera Adéla a smečka buldoků, které chová.

Herečka byla třikrát vdaná. Herec Petr Štěpánek již po půl roce manželství našel zalíbení v jiné ženě, druhý manžel, herec a dabér Petr Oliva, od ní také do roka utekl. Třetího manžela, architekta Jindřicha Santara, postihla rakovina a zemřel.

 

Články o celebritě

Regina Rázlová zazářila z Pitavalu: Její mikinu dali Teplému Regina Rázlová zazářila z Pitavalu: Její mikinu dali Teplému Na kostýmech se šetřilo! A důkazem je Regina Rázlová (72), která zazářila v Malém pitavalu z velkého… číst článek
Luxusní jaguar shořel na troud! Uvnitř seděla herečka Rázlová! Luxusní jaguar shořel na troud! Uvnitř seděla herečka Rázlová! V ohnivé peklo a boj o život se změnila cesta Reginy Rázlové (71) autem do Prahy. Její jaguar začal… číst článek
Rázlová zažila drama v hořícím autě: Od smrti ji dělily vteřiny! Rázlová zažila drama v hořícím autě: Od smrti ji dělily vteřiny! Stačilo málo, a Regina Rázlová (71) uhořela ve vlastním autě! Ze svého domova ve Stránčicích ujela… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Saša Rašilov
Saša Rašilov
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová