Simona Peková

Simona Peková

Datum narození: 13. 2. 1955
Místo narození: Třebíč
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Simona Peková za svůj výkon v hororové tragikomedie Přišla v noci (2023) dostala Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší herečka.

Po smrti otce, herce Lubomíra Vidláka, přijala jméno po otčímovi, lékaři třebíčské nemocnice Richardu Pekovi. Vyrůstala ve vile v areálu nemocnice. Simona Peková vystudovala gymnázium v Třebíči a poté JAMU.

Po studiích působila v divadle Husa na provázku, posléze v Divadle Bratří Mrštíků. V letech 1993 až 1998 Simona Peková vedla Nadaci Archa Chantal. Pak se vrátila k divadlu. Účinkovala znovu v Huse na provázku a roku 2007 přešla do HaDivadla.

Po řadě TV snímků, v nichž hrála od roku 1977, Simona Peková na filmovém plátně debutovala v komedii Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992).

První vedlejší roli v celovečerním dramatu Simona Peková dostala v dramatu Zapomenuté světlo (1996), další ve sci-fi Do nebíčka (1997). Poté následovala řada epizodních postav.

Hlavní role se Simona Peková dočkala v hororové tragikomedii režisérů a scenáristů Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara Přišla v noci (2023), za niž dostala Cenu české filmové kritiky a byla nominována na Českého lva.

 

Další Herci

zobrazit profil Alex Borstein
Alex Borstein
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
zobrazit profil Frances Fisher
Frances Fisher
zobrazit profil Ashton Sanders
Ashton Sanders
zobrazit profil Jana McKinnon
Jana McKinnon