Eliška Křenková

Datum narození: 31. 1. 1990
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Eliška Křenková se ve filmu začala objevovat už v 15 letech. V Rafťácích sváděla Vojtu Kotka. Své ladné křivky ukázala mj. v seriálu Borgia.

Půvabná česká herečka Eliška Křenková, mezi jejíž koníčky patří tanec, lyžování, plavání a snowboarding, na sebe upozornila především rolí Venduly ve filmu Karla Janáka z roku 2006 Rafťáci. Před kamerou se nicméně poprvé objevila už rok předtím, a to jako patnáctiletá v seriálu Ulice v roli Elišky Pávkové.

ELIŠKA KŘENKOVÁ: SEXY SCÉNY PATŘÍ K PROSEFI

Eliška Křenková má Českého lva

Eliška Křenková je známá i ze seriálu Vyprávěj či z komedie Jiřího Vejdělka Muži v naději. Mezi její další snímky patří Andělé, příběhová série Škoda lásky, Běžci, Probudím se včera, Všechno bude či seriál Borgia.

Za svůj výkon ve vedlejší roli ve filmu Všechno bude (2018) dostala Eliška Křenková Českého lva. Na další sošky byla nominována za hlavní role v thrilleru Tiché doteky (2019) a v romantickém dramatu Maťanské lodě (2021) a též za ztvárnění vedlejší postavy v dramatu Atlas ptáků (2021).

Křenková hrála sestru Ivety Bartošové

Ivanu Bartošovou, sestru tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové, si Eliška Křenková zahrála v minisériích TV Nova Iveta.

Na Cenu české filmové kritiky byla Eliška Křenková nominována za hlavní role v thrilleru Tiché doteky (2019) a v krimi dramatu Úsvit (2023). Za ni měla našlápnuto i na Českého lva.

O ELIŠCE KŘENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

O jejích pletkách s o třiadvacet let starším hercem Jiřím Langmajerem se pouze spekulovalo, nicméně na rande s ním Eliška Křenková vyrazila.

 

Články o celebritě

Čeští filmoví kritici dali nejvíce nominací černé komedii Přišla v noci! Čeští filmoví kritici dali nejvíce nominací černé komedii Přišla v noci! Filmoví kritici udělili nejvíce nominací černé komedii Přišla v noci, která může uspět jako nejlepší... číst článek
Módní rekapitulace podle Iny T.: To nejlepší z roku 2023! Risk z budoáru, sofistikovanost i vkusný sex Módní rekapitulace podle Iny T.: To nejlepší z roku 2023! Risk z budoáru, sofistikovanost i vkusný sex S koncem roku pevně spjaté tradiční bilancování nechybí ani letos, prezentujíc nejlepší outfity tuze... číst článek
Premiéra filmu Úsvit: Polonahá Křenková, Piškula na ježka, Mádl s knírem, škobrtnutí Issové a rozdováděný König na mejdanu Premiéra filmu Úsvit: Polonahá Křenková, Piškula na ježka, Mádl s knírem, škobrtnutí Issové a rozdováděný König na mejdanu Na premiéře dobového dramatu z konce období první republiky bylo pořádně živo. Nejen, že přítomní pá... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Raúl Castillo
Raúl Castillo
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Francesco Colella
Francesco Colella
zobrazit profil Zach Cherry
Zach Cherry
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek