Eliška Křenková

Datum narození: 31. 1. 1990
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eliška Křenková se ve filmu začala objevovat už v 15 letech. V Rafťácích sváděla Vojtu Kotka. Své ladné křivky ukázala mj. v seriálu Borgia.

Půvabná česká herečka Eliška Křenková, mezi jejíž koníčky patří tanec, lyžování, plavání a snowboarding, na sebe upozornila především rolí Venduly ve filmu Karla Janáka z roku 2006 Rafťáci. Před kamerou se nicméně poprvé objevila už rok předtím, a to jako patnáctiletá v seriálu Ulice v roli Elišky Pávkové.

ELIŠKA KŘENKOVÁ: SEXY SCÉNY PATŘÍ K PROSEFI

Eliška Křenková je známá i ze seriálu Vyprávěj či z komedie Jiřího Vejdělka Muži v naději. Mezi její další snímky patří Andělé, příběhová série Škoda lásky, Běžci, Probudím se včera, Všechno bude či seriál Borgia.

Za svůj výkon ve vedlejší roli ve filmu Všechno bude (2018) dostala Eliška Křenková Českého lva. Na další sošky byla nominována za hlavní role v thrilleru Tiché doteky (2019) a romantickém dramatu Maťanské lodě (2021) a též za ztvárnění vedlejší postavy v dramatu Atlas ptáků (2021).

O ELIŠCE KŘENKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

O jejích pletkách s o třiadvacet let starším hercem Jiřím Langmajerem se pouze spekulovalo, nicméně na rande s ním Eliška Křenková vyrazila.

 

Články o celebritě

7 let po tragické smrti Bartošové (†48): O Ivetě točí seriál! Kdo ji bude hrát? 7 let po tragické smrti Bartošové (†48): O Ivetě točí seriál! Kdo ji bude hrát? Nejen Iveta Bartošová (†48), ale i její první kluk a velká láska Petr Sepéši (†25) znovu ožijí! Zača... číst článek
Bílé modely očima Iny T.: Morávková ve »stejnokroji sestřičky«, módní dezorientace Lounové a vzor Rottrová Bílé modely očima Iny T.: Morávková ve »stejnokroji sestřičky«, módní dezorientace Lounové a vzor Rottrová Bílé modely vynikají svěžestí, minimalismem a jistou stylovou čistotou. Jsou součástí každé letní se... číst článek
Finále Božích mlýnů zabodovalo! Rozdrtilo konkurenční »Tvář« i filmovou novinku Finále Božích mlýnů zabodovalo! Rozdrtilo konkurenční »Tvář« i filmovou novinku Šestidílný seriál Jan Hřebejka (53) Boží mlýny si své diváky po celou dobu vysílání na České televiz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Magdaléna Zimová
Magdaléna Zimová
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková