Jiří Langmajer | Celebwiki.cz

Jiří Langmajer

Datum narození: 3.6.1966
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Oblíbený herec Jiří Langmajer je znám jako představitel milovníků a svůdníků. Stejné renomé má ovšem i v osobním životě. Jeho náručím prošla řada půvabných kolegyň.

Jiří Langmajer pochází z muzikantské rodiny. Jako pohledný a přitom zároveň nadaný mladík se u filmu uchytil brzy. Už v devatenácti letech ho režisér Karel Smyczek obsadil do televizního seriálu Třetí patro jako učně Slamáka.

JIŘÍ LANGMAJER - ZBAVIL SE MAJETKU PO SVÉ EX

O dva roky později se Jiří Langmajer objevil ve snímcích Proč? a Copak je to za vojáka (u děvčat bodoval coby vojín Kouba). Jeden z nejobsazovanějších českých herců prošel několika divadelními soubory: Divadlem pod Palmovkou, Divadlem na Vinohradech, hostoval v Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Černém divadle, Studiu Bouře, ve Viole, v divadle Kalich.

Je obsazován také na letních Shakespearovských slavnostech na Pražském hradě (ztvárnil Edgara v Králi Learovi a Hamleta). V roce 1999 obdržel Jiří Langmajer Cenu Thalie pro umělce do 33 let za roli Caliguly v Divadle pod Palmovkou.

Diváci ho znají z mnoha seriálů (Třetí patro, Dobrodružství kriminalistiky, Bylo nás pět, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Staré Město, Soukromé pasti) i filmů (Proč?, Copak je to za vojáka..., Kamarád do deště, Vlak dětství a naděje, Díky za každé nové ráno, Milenec lady Chatterleyové, Návrat idiota, Snowboarďáci, Milenci a vrazi, Hranaři, Líbáš jako ďábel). Jiří Langmajer také účinkoval v několik muzikálech.

O JIŘÍM LANGMAJEROVI ČTĚTE ZDE>>

Za sukničkáře platí Jiří Langmajer nejen na stříbrném plátně. Kvůli moderátorce Adéle Gondíkové se rozvedl s manželkou Kamilou, s níž má dcery Terezu a Julii. Ty ho málem zatratily.

Předtím Jiří Langmajer chodil také s půvabnou modelkou Petrou Faltýnovou či herečkou Mášou Málkovou, nebo randil s mladičkou kolegyní Eliškou Křenkovou.

Bratrem Jiřího Langmajera je o čtrnáct let mladší herec Lukáš Langmajer (známý z filmů Bobule, 2Bobule, Muži v naději, či seriálů Okresní přebor, Sanitka 2, Ordinace v růžové zahradě nebo Vinaři).

S Adélou Gondíkovou se Jiří Langmajer oženil 6. července 2019.

 

Články o celebritě

Janžurová v »Jiřikově« vidění: Langmajer jí odhalil všechno Janžurová v »Jiřikově« vidění: Langmajer jí odhalil všechno Ačkoliv má nový snímek Chlap na střídačku bezprostředně po premiéře zdrcující kritiky, minimálně… číst článek
Langmajer v komedii Chlap na střídačku ukázal nádobíčko Janžurové! Jen zamrkala... Langmajer v komedii Chlap na střídačku ukázal nádobíčko Janžurové! Jen zamrkala... Středeční premiéra nové české komedie Chlap na střídačku proběhla v kině Lucerna. Mezi diváky snímek… číst článek
Po Langmajerovi se raduje i Svatopluk Skopal: Bude z něj děda! Po Langmajerovi se raduje i Svatopluk Skopal: Bude z něj děda! Herecké rodiny se rozrůstají. Jiří Langmajer (53) se pochlubil, že je už půldruhého roku dědečkem,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová