Jiří Langmajer | Celebwiki.cz

Jiří Langmajer

Datum narození: 3. 6. 1966
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Oblíbený herec Jiří Langmajer je znám jako představitel milovníků a svůdníků. Stejné renomé má ovšem i v osobním životě. Jeho náručím prošla řada půvabných kolegyň.

Jiří Langmajer pochází z muzikantské rodiny. Jako pohledný a přitom zároveň nadaný mladík se u filmu uchytil brzy. Už v devatenácti letech ho režisér Karel Smyczek obsadil do televizního seriálu Třetí patro jako učně Slamáka.

JIŘÍ LANGMAJER - ZBAVIL SE MAJETKU PO SVÉ EX

O dva roky později se Jiří Langmajer objevil ve snímcích Proč? a Copak je to za vojáka (u děvčat bodoval coby vojín Kouba). Jeden z nejobsazovanějších českých herců prošel několika divadelními soubory: Divadlem pod Palmovkou, Divadlem na Vinohradech, hostoval v Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Černém divadle, Studiu Bouře, ve Viole, v divadle Kalich.

Je obsazován také na letních Shakespearovských slavnostech na Pražském hradě (ztvárnil Edgara v Králi Learovi a Hamleta). V roce 1999 obdržel Jiří Langmajer Cenu Thalie pro umělce do 33 let za roli Caliguly v Divadle pod Palmovkou.

Diváci ho znají z mnoha seriálů (Třetí patro, Dobrodružství kriminalistiky, Bylo nás pět, Zdivočelá země, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Staré Město, Soukromé pasti) i filmů (Proč?, Copak je to za vojáka..., Kamarád do deště, Vlak dětství a naděje, Díky za každé nové ráno, Milenec lady Chatterleyové, Návrat idiota, Snowboarďáci, Milenci a vrazi, Hranaři, Líbáš jako ďábel). Jiří Langmajer také účinkoval v několik muzikálech.

O JIŘÍM LANGMAJEROVI ČTĚTE ZDE>>

Za sukničkáře platí Jiří Langmajer nejen na stříbrném plátně. Kvůli moderátorce Adéle Gondíkové se rozvedl s manželkou Kamilou, s níž má dcery Terezu a Julii. Ty ho málem zatratily.

Předtím Jiří Langmajer chodil také s půvabnou modelkou Petrou Faltýnovou či herečkou Mášou Málkovou, nebo randil s mladičkou kolegyní Eliškou Křenkovou.

Bratrem Jiřího Langmajera je o čtrnáct let mladší herec Lukáš Langmajer (známý z filmů Bobule, 2Bobule, Muži v naději, či seriálů Okresní přebor, Sanitka 2, Ordinace v růžové zahradě nebo Vinaři).

S Adélou Gondíkovou se Jiří Langmajer oženil 6. července 2019.

 

Články o celebritě

Langmajer o životě s Gondíkovou: Slova, která chytnou za srdce! Langmajer o životě s Gondíkovou: Slova, která chytnou za srdce! Není to tak dávno, co Jiří Langmajer (53) otevřeně přiznal psychické problémy, díky kterým musí brát... číst článek
Petra Faltýnová slaví 42: Nestydatá modelka okouzlila nejednoho boháče! Petra Faltýnová slaví 42: Nestydatá modelka okouzlila nejednoho boháče! Bývala jednou z nevyhledávanějších modelek a k tomu nutno taky podotknout, že i z nejproblematičtějš... číst článek
Smrt Evy Pilarové (†80): Film jako pocta? Strašná urážka celého života! Smrt Evy Pilarové (†80): Film jako pocta? Strašná urážka celého života! Ten projekt je asi prokletý. Měl to být dárek Evě Pilarové (†80) k osmdesátinám. Ty slavila loni v s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Sarah Haváčová
Sarah Haváčová
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek