Jamie McShane

Jamie McShane

Datum narození: 15. 4. 1962
Místo narození: Point Pleasant, New Jersey, USA
Profese: herec, scenárista, režisér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jamie McShane se proslavil zejména v seriálech, a to Zákon gangu, Policajti z L. A., Bloodline, Smrtící virus či Wednesday.

Má za sebou dlouhou hereckou kariéru, v rámci níž ztvárnil řadu především vedlejších rolí. Na filmovém plátně Jamie McShane debutoval v roce 1997 v krimi thrilleru Útěk z vězení.

Dále se Jamie McShane objevil se snímcích Legend of the Phantom Rider, You Are So Going to Hell!, Mr. Brooks s Kevinem Costnerem a Demi Moore v hlavních rolích, Thor, Argo (s Benem Affleckem), The Palmer Supremacy či Sunny Daze. Jednu z ústředních postav ztvárnil v hororovém thrilleru Immanence (2022).

Nejvíce se Jamie McShane proslavil rolemi Erica O'Bannona v True Blood, Camerona Hayese v seriálu Zákon gangu, seržanta Terryho Hilla v seriálu Southland a Erica O'Bannona v seriálu Bloodline, za nějž byl nominován na Screen Actors Guild Award.

Jamie McShane si zahrál i v dalších seriálech. Jmenujme např. 24 hodin, Dr. House, Stalker či Wednesday, což je americký nadpřirozený komediální hororový seriál společnosti Netflix, založený na postavě Wednesday Addams z Addamsovy rodiny. Jeho tvůrci jsou Alfred Gough a Miles Millar. Začal se vysílat v roce 2022.

Svůj hlas propůjčil videohrám, jako jsou Call of Duty: Black Ops III nebo Batman: Arkham Knight. Jamie McShane je také scenárista a režisér, napsal a natočil nezávislý film Asylum Days.

 

Další Herci

zobrazit profil Ismael Cruz Córdova
Ismael Cruz Córdova
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Joel David Moore
Joel David Moore