Tomáš Valík

Datum narození: 22. 12. 1964
Datum úmrtí: 8. 10. 2016
Místo narození: Opava
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Tomáš Valík je českému divákovi znám především jako jedna z postav nekonečného seriálu Ulice, kde hrál postavu Richarda Zajíčka.

Před filmovou kamerou Tomáš Valík poprvé stanul při natáčení komedie Petra Tučka Copak je to za vojáka... (1987), kde si zahrál společně s Jiřím Langmajerem, Karlem Rodenem či Vítězslavem Jandákem. Hned rok nato se objevil v dramatu Dušana Kleina Dobří holubi se vracejí a v komedii Čekání na Patrika, kam si jej opět vybral režisér Petr Tuček. A od té doby šel z role do role. Hlavní postavu ztvárnil např. v koprodukční pohádce Ludvíka Ráži O Janovi a jeho podivuhodném příteli (1989), kde z českých herců dostali příležitost mj. Eva VejmělkováPavel Zedníček, Svatopluk Skopal, Ivan Vyskočil, Radoslav Brzobohatý, Josef Vinklář, Hana Gregorová či Martin Dejdar. Do své pohádkové fantasy Princezna Fantaghiro (1991) si Tomáše Valíka vybral italký režisér Lamberto Bava a v pokračování Princezna Fantaghiro 2 (1991) mu svěřil jednu z hlavních rolí.

TOMÁŠ VALÍK MĚL SPORY S KOLEGYNÍ Z ULICE

Kromě Ulice TV Nova, kde ztvárnil postavu Richarda Zajíčka, hrál Tomáš Valík v řadě seriálů (např. Rodinná pouta, Pojišťovna štěstí, Četnické humoresky, Kriminálka Anděl) a televizních filmů (mj. Smrt v kruhu, Nezvěstný, I ve smrti sami, Všichni musí zemřít, Černá karta). Na filmovém plátně se objevil třeba ve válečném dramatu Krev zmizelého (2005) s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli či v americkém dramatu Dítě číslo 44 (2015). Díky své jazykové vybavenosti dostal příležitost i v dalších zahraničních snímcích. Poslední film, jenž natáčel, bylo drama Touha motýla, kde se na place potkal s Janou Plodkovou, Hynkem Čermákem, Ondřejem Malým či Norbertem Lichým.

Absolvent obchodní akademie a Divadelní akademie múzických umění Tomáš Valík byl i divadelním hercem, a dokonce také učitelem tance. Hostoval v divadlech v Karlových Varech, Liberci i v Praze, např. v Divadle U Hasičů, v Divadle Pod Palmovkou v A-studiu Rubín či ve Viole. Některé své kolegy kdysi překvapil tím, že náhle přerušil svou slibně se rozvíjející hereckou kariéru, sebral se a odjel do Kanady, kde se procházel po Skalistých horách. Údajně měl velmi blízko k přírodě; jeho snem byla chaloupka se zvířectvem.

Opavský rodák Tomáš Valík měl pět sourozenců. Vyrůstal v atypickém prostředí psychiatrické léčebny v Opavě, kde pracovali oba jeho rodiče. Měl již dospělou dceru, ale ženatý nebyl.

Tomáš Valík zemřel ve svých 51 letech v nemocnici Na Bulovce, kde byl krátce hospitalizován. Poslední chvíle s ním v nemocnici strávila herečka Šárka Ullrichová, jejíž byl zpřízněnou duší.

 

Články o celebritě

Poslední vzkaz Tomáše Valíka (†51) před smrtí: K čemu se tak upínal? Poslední vzkaz Tomáše Valíka (†51) před smrtí: K čemu se tak upínal? Herec Tomáš Valík (†51) o víkendu zemřel. Bojoval s těžkou nemocí, o které nechtěl hovořit, a úzkost... číst článek
Smrt herce Tomáše Valíka (†51): Tajná zádušní mše, na které se lidé smáli! Smrt herce Tomáše Valíka (†51): Tajná zádušní mše, na které se lidé smáli! Ve vší tichosti se v pondělí odehrála mše za zemřelého herce Tomáše Valíka (†51), který skonal minul... číst článek
Zesnulý pekař z Ulice Valík (†51): Před smrtí poslal přátelům 30 vteřin dusivé tmy! Zesnulý pekař z Ulice Valík (†51): Před smrtí poslal přátelům 30 vteřin dusivé tmy! Když člověk leží v nemocnici a ví, že se pomalu ale jistě blíží jeho konec, na mysl mu přijdou různé... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen