Ljuba Krbová

Datum narození: 5. 7. 1958
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V těle třímá duši válečníka. S čínským bojovým uměním wu-šu byla na mistrovství světa čtrnáctá. Jinak je Ljuba Krbová známá herečka a dabérka. Její v pořadí třetím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.

Už jako dítě navštěvovala baletní přípravu Národního divadla. Během studia na Pražské konzervatoři získala roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Ljuba Krbová si zahrála i v pohádce Lotrando a Zubejda nebo ve filmu Experti. Paní Mádlovou ztvárnila v seriálu Třetí patro. Následovalo Náměstíčko, Místo v životě nebo nekonečný seriál Ulice.

Nezanedbávala ani divadlo. Jeho prkna prověřila jako Mimi z Loupežníka, Agnes v Krysařovi nebo Aňa ve Višňovém sadu. Herečka Ljuba Krbová hraje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle. Působila i v rádiu.

Jejím hlasem mluví americké herečky Elizabeth Taylorová nebo Jessica Lange. Krvelačnou Umu Thurmanovou dabuje v drsném Killovi Billovi.

Krbová se věnuje i charitativnímu projektu Múzy dětem. Ráda pracuje na zahrádce, jezdí na kole, fotí a cestuje. S Neffem projeli Barmu, Kambodžu i Tibet.

S prvním manželem, ortopedem Ivanem Landorem, má dceru Annu Marii. Po rozvodu se zamilovala do kameramana Kristiána Hynka. Ani toto manželství ale nevydrželo. Ondřej Neff se stal jejím manželem v roce 2008.

 

Články o celebritě

Děsivá vražda manželů v Případech 1. oddělení: Bolek Polívka znovu v akci a časová osa skutečného případu Děsivá vražda manželů v Případech 1. oddělení: Bolek Polívka znovu v akci a časová osa skutečného případu Pondělní epizoda oblíbených Případů 1. oddělení připomněla tragickou událost z roku 2002, ke které d... číst článek
Poslední rozloučení s Josefem Somrem (†88): 7 nejsilnějších momentů! Poslední rozloučení s Josefem Somrem (†88): 7 nejsilnějších momentů! Ve strašnickém krematoriu se ve středu 25. října rodina, přátelé a veřejnost rozloučili s hercem Jos... číst článek
Dávej ber podruhé: Kamarádi do deště otevřeli Brooklyn před 30 lety a objevili Krainovou Dávej ber podruhé: Kamarádi do deště otevřeli Brooklyn před 30 lety a objevili Krainovou Už nepinglují ani netaxikaří, v pokračování kinohitu známého i ústřední skladbou ‚Dávej, ber‘ pro ml... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Jan Jankovský
Jan Jankovský
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Renata Prokopová
Renata Prokopová