Ljuba Krbová | Celebwiki.cz

Ljuba Krbová

Datum narození: 5.7.1958
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V těle třímá duši válečníka. S čínským bojovým uměním wu-šu byla na mistrovství světa čtrnáctá. Jinak je Ljuba Krbová známá herečka a dabérka. Její v pořadí třetím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.

Už jako dítě navštěvovala baletní přípravu Národního divadla. Během studia na Pražské konzervatoři získala roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Ljuba Krbová si zahrála i v pohádce Lotrando a Zubejda nebo ve filmu Experti. Paní Mádlovou ztvárnila v seriálu Třetí patro. Následovalo Náměstíčko, Místo v životě nebo nekonečný seriál Ulice.

Nezanedbávala ani divadlo. Jeho prkna prověřila jako Mimi z Loupežníka, Agnes v Krysařovi nebo Aňa ve Višňovém sadu. Herečka Ljuba Krbová hraje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle. Působila i v rádiu.

Jejím hlasem mluví americké herečky Elizabeth Taylorová nebo Jessica Lange. Krvelačnou Umu Thurmanovou dabuje v drsném Killovi Billovi.

Krbová se věnuje i charitativnímu projektu Múzy dětem. Ráda pracuje na zahrádce, jezdí na kole, fotí a cestuje. S Neffem projeli Barmu, Kambodžu i Tibet.

S prvním manželem, ortopedem Ivanem Landorem, má dceru Annu Marii. Po rozvodu se zamilovala do kameramana Kristiána Hynka. Ani toto manželství ale nevydrželo. Ondřej Neff se stal jejím manželem v roce 2008.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice se raduje z miminka! Z Krbové je babička Hvězda Ulice se raduje z miminka! Z Krbové je babička Představitelka Aničky Liškové ze seriálu Ulice má velký důvod k oslavám. Herečka Ljuba Krbová (59)… číst článek
Krbová z ULICE: Ke kulatinám dostala ten nejkrásnější dárek Krbová z ULICE: Ke kulatinám dostala ten nejkrásnější dárek Přesto, že herečka Ljuba Krbová (59) v červenci oslaví jubliuem, na svůj věk rozhodně nevypadá. … číst článek
Hvězda ULICE Krbová (59): Musela jsem pít krev Hvězda ULICE Krbová (59): Musela jsem pít krev Diváci nekonečného seriálu Ulice ji znají jako poddajnou Aničku Liškovou. Ve skutečnosti je ale Ljuba… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy