Adrian Jastraban | Celebwiki.cz

Adrian Jastraban

Datum narození: 23. 3. 1969
Místo narození: Banská Bystrica, Československo
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec slovenského původu Adrian Jastraban se dostal do povědomí diváků díky roli Bedřicha Lišky v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.

Poprvé se před televizní kameru Adrian Jastraban postavil v jedné z epizod seriálu České televize Četnické humoresky, kde hlavní role ztvárnili Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Stanislav Zindulka, Alena Antalová a Libuše Šafránková. Široké veřejnosti se jeho tvář stala známá až pět let poté, roku 2005, kdy se na televizní obrazovce začal pravidelně objevovat v roli truhláře Bedřicha Lišky v seriálu TV Nova Ulice.

A na další role nemusel Adrian Jastraban dlouho čekat. Hned téhož roku společně s Bolkem Polívkou, Petrem Formanem, Ondřejem Vetchým a Annou Polívkovou točil německé životopisné drama A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu. Záhy to byla komedie Účastníci zájezdu Jiřího Vejdělka (2006) či drama Jánošík: Pravdivá historie s Václavem Jiráčkem v hlavní roli. Z dalších filmů, do nichž byl Adrian Jastraban obsazen, jmenujme: Hořící keř, Bez doteku či Touha motýla, kde si v režii Dana Svátka zahrál s Vlastinou Svátkovou, Janou Plodkovou, Tomášem Valíkem, Hynkem Čermákem, Ondřejem Malým či Norbertem Lichým.

Herec Adrian Jastraban se uplatnil také v další české seriálové tvorbě (Kriminálka Staré Město, Případy 1. oddělení, První republika, Nevinné lži nebo Policie Modrava). Hrál i v různých televizních inscenacích. Např. v hororu Hrobník Dušana Kleina, v komedii Správnej dres, kde společně s modelkou Taťánou Kuchařovou ztvárnili hlavní postavy, nebo v historickém dramatu Jan Hus.

K herectví se Adrian Jastraban dostal vlastně náhodou. Chodil za kamarádem, který dělal kulisáka v loutkovém divadle v Banské Bystrici, a tak se rozhodl studovat Vysokou školu muzických umění v Bratislavě. Na loutkoherectví jej vzali hned, i když neměl žádné zkušenosti; o dva roky později přešel na Janáčkovu akademii muzických umění do Brna. Již během studia hrál v Moravském divadle v Olomouci, kde později získal trvalé angažmá a strávil zde deset let. V roce 2003 se předvedl na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. Dále mezi scény, na nichž hrál, patří Divadlo v Celetné, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo v Řeznické či A studio Rubín.

ROZHOVOR S ADRIANEM JASTRABANEM ČTĚTE ZDE

Adrian Jastraban je ženatý. Roku 2013 se tajně oženil se svou dlouholetou přítelkyní. Herec je již dvojnásobný tatínek. Jeho koníčky jsou zejména snowboard a turistika. Také rád hraje bowling a surfuje po internetu.

 

Články o celebritě

Ze zákulisí speciálu Ulice: Přísná bezpečností opatření! Ze zákulisí speciálu Ulice: Přísná bezpečností opatření! Stopli natáčení i vysílání. Po 15 letech dnes v podvečer nepoběží na obrazovkách Ulice. TV Nova aspo... číst článek
Seriálová Ulice se v úterý vrátí! Nova točí speciál v karanténě a v rouškách Seriálová Ulice se v úterý vrátí! Nova točí speciál v karanténě a v rouškách Televize Nova chystá speciál Ulice v karanténě. Divákům jej nabídne už v úterý 21. dubna ve 20:20.... číst článek
Konec Ordinace a Ulice decimuje seriálové hvězdy: Drsné reakce herců! Konec Ordinace a Ulice decimuje seriálové hvězdy: Drsné reakce herců! Nikdo jim nedokáže říct, na jak dlouho! Nejen že kvůli koronaviru museli opustit ateliéry, ale hvězd... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Anna Šišková
Anna Šišková
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová