Adrian Jastraban

Datum narození: 23. 3. 1969
Místo narození: Banská Bystrica, Československo
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Adrian Jastraban se dostal do povědomí diváků rolí Bedřicha Lišky v seriálu TV Nova Ulice.

K herectví se Adrian Jastraban dostal vlastně náhodou. Chodil za kamarádem, který dělal kulisáka v loutkovém divadle v Banské Bystrici, a tak se rozhodl studovat Vysokou školu muzických umění v Bratislavě. Na loutkoherectví jej vzali hned, i když neměl žádné zkušenosti; o dva roky později přešel na Janáčkovu akademii muzických umění do Brna.

ROZHOVOR S ADRIANEM JASTRABANEM ČTĚTE ZDE>>

Jastraban debutoval před kamerou ČT

Již během studia Adrian Jastraban hrál v Moravském divadle v Olomouci, kde později získal trvalé angažmá a strávil zde deset let. V roce 2003 se předvedl na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. Dále mezi scény, na nichž hrál, patří Divadlo v Celetné, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo v Řeznické či A studio Rubín.

Poprvé se před televizní kameru Adrian Jastraban postavil v jedné z epizod seriálu České televize Četnické humoresky, kde hlavní role ztvárnili Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Stanislav Zindulka, Alena Antalová a Libuše Šafránková.

V Ulici je Jastraban truhlářem Liškou

Široké veřejnosti se tvář Adriana Jastrabana stala známá až pět let poté, roku 2005, kdy se na televizní obrazovce začal pravidelně objevovat v roli truhláře Bedřicha Lišky v seriálu TV Nova Ulice.

A na další role nemusel Adrian Jastraban dlouho čekat. Hned téhož roku společně s Bolkem Polívkou, Petrem Formanem, Ondřejem Vetchým a Annou Polívkovou točil německé životopisné drama A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu. Záhy to byla komedie Účastníci zájezdu Jiřího Vejdělka či drama Jánošík: Pravdivá historie s Václavem Jiráčkem v hlavní roli.

Jastraban v hlavní roli s Kuchařovou

Z dalších filmů, do nichž byl Adrian Jastraban obsazen, jmenujme: Hořící keř, Bez doteku, Touha motýla či životopisné drama Havel, v němž si zahrál Alexandra Dubčeka.

Herec Adrian Jastraban se uplatnil také v další české seriálové tvorbě (Kriminálka Staré Město, Případy 1. oddělení, První republika, Nevinné lži nebo Policie Modrava). Hrál i v různých televizních inscenacích. Např. v hororu Hrobník Dušana Kleina, v komedii Správnej dres, kde společně s modelkou Taťánou Kuchařovou ztvárnili hlavní postavy, nebo v historickém dramatu Jan Hus. 

O ADRIANU JASTRABANOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Adriana Jastrabana patří zejména snowboard a turistika. Také rád hraje bowling a surfuje po internetu.

Adrian Jastraban je ženatý. Roku 2013 se tajně oženil se svou dlouholetou přítelkyní. Herec je již dvojnásobný tatínek

 

Další Herci

zobrazit profil Harry Treadaway
Harry Treadaway
zobrazit profil Anastasia Chocholatá
Anastasia Chocholatá
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Luca Padovan
Luca Padovan
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová