Marek Němec | Celebwiki.cz

Marek Němec

Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Fešák z Modrého kódu Němec v novém filmu: Hlavu mu zamotá Polívková! Fešák z Modrého kódu Němec v novém filmu: Hlavu mu zamotá Polívková! Už po prvních dvou dnech přišlo na novou zimní komedii Ženská na vrcholu skoro třicet tisíc diváků, ... číst článek
Dejdar přiznal strach o děti: Dcera sekla s herectvím, syn je na křižovatce! Dejdar přiznal strach o děti: Dcera sekla s herectvím, syn je na křižovatce! Zatímco herec Martin Dejdar (54) neví, kam dřív skočit, jeho děti zatím svou budoucnost hledají. Dce... číst článek
200 dílů Modrého kódu: Popálený Děrgel, červi v ráně a 125 litrů krve na tuně masa! 200 dílů Modrého kódu: Popálený Děrgel, červi v ráně a 125 litrů krve na tuně masa! Tuna vepřového bůčku a klobás! To není objednávka na největší vepřovou hostinu všech dob, ale množst... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Anna Javorková
Anna Javorková