Marek Němec

Marek Němec

Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Odvázaný večírek Primy: Perkausová v mini, striptérky a muchlovačka Klausové! Odvázaný večírek Primy: Perkausová v mini, striptérky a muchlovačka Klausové! Herci, moderátoři, ale i ostatní zaměstnanci televize Prima si vyhodili z kopýtka v centru Prahy, kd... číst článek
Rozjetá premiéra Avatara: Žilková s ex své dcery, manželská erotika i těhotná »dvojka« Rozjetá premiéra Avatara: Žilková s ex své dcery, manželská erotika i těhotná »dvojka« Dlouho očekávané pokračování Avatara je tady! Premiéra přilákala spoustu českých celebrit a některé ... číst článek
Češi v ohrožení? Krveprolití na vánočních nákupech v Drážďanech! Češi v ohrožení? Krveprolití na vánočních nákupech v Drážďanech! Češi, kteří si chtěli včera užít věhlasné adventní trhy v německých Drážďanech, místo toho zažili ho... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Bočková
Barbora Bočková
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Petra Bučková
Petra Bučková
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Vladimír Škultéty
Vladimír Škultéty
zobrazit profil Milan Pitkin
Milan Pitkin
zobrazit profil Martina Zábranská
Martina Zábranská