Marek Němec | Celebwiki.cz

Marek Němec

Datum narození: 24.4.1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Nechci být fňukající důchodce, říká Svatopluk Skopal a raduje se z nové role! Nechci být fňukající důchodce, říká Svatopluk Skopal a raduje se z nové role! Česká televize pokračuje v rozjetém trendu natáčení detektivních seriálů, vážné a temné příběhy však… číst článek
Hvězda Modrého kódu Němec si sáhl na dno: 5 let bez peněz! Minimální výdělky padly na jediné Hvězda Modrého kódu Němec si sáhl na dno: 5 let bez peněz! Minimální výdělky padly na jediné Žil na existenciální hraně! Než se stal Marek Němec (38) seriálovým hercem, vydělával jen 9200 korun… číst článek
Diváci Ordinace zuří kvůli čachrům v obsazení: Nový Toník nemá šťávu! Není to ono Diváci Ordinace zuří kvůli čachrům v obsazení: Nový Toník nemá šťávu! Není to ono Diváci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jsou neúprosní. Nejenže jim neušlo přeobsazení malého… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová