Marek Němec | Celebwiki.cz

Marek Němec

Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Saša Rašilov vdával dceru Josefínu (26)! Z veselky rovnou na plac Saša Rašilov vdával dceru Josefínu (26)! Z veselky rovnou na plac Jeden den na svatbě, druhý den na place. Saša Rašilov (48) v sobotu provdal svou dceru, nejstarší Jo... číst článek
Sestřičky Modrého kódu mají „odborný“ dozor! Nová posila vystudovala zdrávku Sestřičky Modrého kódu mají „odborný“ dozor! Nová posila vystudovala zdrávku Seriál Sestřičky Modrý kód, plynule navazující na „klasický“ Modrý kód, slibuje nejenom návrat starý... číst článek
Gondíková a spol.: Miliony díky kšeftu snů! Gondíková a spol.: Miliony díky kšeftu snů! Než za sebou v Modrém kódu zabouchl dveře, nechal si otevřená vrátka a pojistil si případný návrat. ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adrian  Jastraban
Adrian Jastraban
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová
zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan
zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl
zobrazit profil Kristýna Badinková Nováková
Kristýna Badinková Nováková