Marek Němec | Celebwiki.cz

Marek Němec

Datum narození: 24.4.1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Hvězda Modrého kódu Marek Němec: Připravil se o 2 miliony ročně! Hvězda Modrého kódu Marek Němec: Připravil se o 2 miliony ročně! S koncem v seriálu přijde o milionové příjmy! Marek Němec (37) dobrovolně odchází z Modrého kódu.… číst článek
Konec Jana Rosáka v seriálu Modrý kód: Scenáristé mu připravili pomalou smrt! Konec Jana Rosáka v seriálu Modrý kód: Scenáristé mu připravili pomalou smrt! Pomalá smrt na následky mrtvice. Tak ukončili scenáristé Modrého kódu působení Jana Rosáka (71) v… číst článek
Modrý kód opouští jedna z největších hvězd: Byla to strašná nálož, vysvětluje Modrý kód opouští jedna z největších hvězd: Byla to strašná nálož, vysvětluje Nejen Mery pláče! Po dvou letech se Marek Němec (37) rozhodl udělat »pápá« Sabině Laurinové (46)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek