Marek Němec

Marek Němec

Datum narození: 24. 4. 1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Hvězda Vyprávěj a »Hasičů« Jana Bernášková: Manžel mi sex povolil Hvězda Vyprávěj a »Hasičů« Jana Bernášková: Manžel mi sex povolil Málokdo beztrestně vyvázne z toho, co teď prožívala Jana Bernášková (42). Ta se totiž zapletla hned ... číst článek
Premiéra thrilleru Oppenheimer: Otrávený Matuš s Lucinkou, zraněný Nedbal a nečekané setkání exmilenců Premiéra thrilleru Oppenheimer: Otrávený Matuš s Lucinkou, zraněný Nedbal a nečekané setkání exmilenců Americký thriller o zrodu atomové bomby Oppenheimer vytáhl z pohodlí domova na premiéru řadu známých... číst článek
Střípky týdne: Pepa Vojtek - Neuvěřitelná proměna! Střípky týdne: Pepa Vojtek - Neuvěřitelná proměna! Vlasatého rockera byste v něm jen těžce hledali. Pepa Vojtek (57) se totiž změnil k nepoznání. Hodin... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Šárka Krausová
Šárka Krausová
zobrazit profil Michal Kern
Michal Kern
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová