Eva Josefíková | Celebwiki.cz

Eva Josefíková

Datum narození: 3. 2. 1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, slaví úspěchy i na divadelních prknech.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

 

Články o celebritě

Přiznání herečky Evy Josefíkové: Její nejkratší vztah netrval ani den! Přiznání herečky Evy Josefíkové: Její nejkratší vztah netrval ani den! Herečka Eva Josefíková (30) prožila nejkratší milostné vzplanutí na gymnáziu. Trvalo necelý den. I k... číst článek
»Problémy« Maroše Kramára: Zbavuje se luxusního vozu! Z jednoho prostého důvodu »Problémy« Maroše Kramára: Zbavuje se luxusního vozu! Z jednoho prostého důvodu Charismatického herce Maroše Kramára (61) podle všeho spojuje s postavou Johna Linharta v seriálu Sl... číst článek
Veronika Arichteva o náročném porodu: Císařský řez původně v plánu nebyl! Veronika Arichteva o náročném porodu: Císařský řez původně v plánu nebyl! Herečka Veronika Arichteva (34), která v úterý 29. září dala život svému prvorozenému dítku, se na s... číst článek
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová