Eva Josefíková | Celebwiki.cz

Eva Josefíková

Datum narození: 3.2.1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, slaví úspěchy i na divadelních prknech.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

 

Články o celebritě

Diváci zuří, televize náhle utnula Donutila a spol.! Co na to herci? Diváci zuří, televize náhle utnula Donutila a spol.! Co na to herci? Ačkoliv patří seriál Dáma a Král mezi divácky velmi oblíbené pořady, televize Nova se nyní rozhodla… číst článek
Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Ani v tak významný den, jakým 17. listopad bezpochyby je, nedali čeští televizní diváci přednost… číst článek
Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vůně cukroví a jehličí zaplní naše domovy až za pár týdnů, ale jaké televizní princezny nám vstoupí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra