Eva Josefíková

Datum narození: 3. 2. 1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, se v roce 2022 provdala za scenáristu Matěje Podzimka.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

S herectvím Podzimková začala v devíti

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

V květnu 2021 Eva Josefíková porodila dceru Lotu scenáristovi Matěji Podzimkovi, za kterého se v červnu 2022 provdala.

 

Články o celebritě

Hvězda Zlaté labutě Kristýna Ryška (38): Manžela si vzala kolegyně Hvězda Zlaté labutě Kristýna Ryška (38): Manžela si vzala kolegyně Český showbyznysový rybníček je příliš malý a občas dojde k tomu, že se partneři »dědí« po kolezích.... číst článek
Filmová agentka Michaela Povolná: Velká tajemství českých herců Filmová agentka Michaela Povolná: Velká tajemství českých herců Jak to chodí ve světě hereckých agentů? Je to tak tvrdý konkurenční boj plný podrazů a nečekaných zv... číst článek
Filmová agentka Michaela Povolná: Velká tajemství českých herců Filmová agentka Michaela Povolná: Velká tajemství českých herců Jak to chodí ve světě hereckých agentů? Je to tak tvrdý konkurenční boj plný podrazů a nečekaných zv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger