Eva Josefíková | Celebwiki.cz

Eva Josefíková

Datum narození: 3.2.1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, slaví úspěchy i na divadelních prknech.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

 

Články o celebritě

Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Ani v tak významný den, jakým 17. listopad bezpochyby je, nedali čeští televizní diváci přednost… číst článek
Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vůně cukroví a jehličí zaplní naše domovy až za pár týdnů, ale jaké televizní princezny nám vstoupí… číst článek
Zásadní změna u Ebena po 27 letech! Odehraje se o letošních Vánocích Zásadní změna u Ebena po 27 letech! Odehraje se o letošních Vánocích Parukou změněn k nepoznání se moderátor StarDance Marek Eben (61) po 27 letech postavil před kameru… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková