Jiří Mádl | Celebwiki.cz

Jiří Mádl

Datum narození: 23.10.1986
Místo narození: České Budějovice
Výška: 170 cm
Profese: herec, režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herce Jiřího Mádla si všichni pamatují jako teenagera z komedie Snowboarďáci. Tyto časy jsou již dávno pryč. Stal se z něj nejen respektovaný herec, ale též režisér a scenárista.

Po gymnáziu vedly kroky Jiřího Mádla na obor Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Tam však dlouho nesetrval a pustil se do studia Sociální a masové komunikace na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Tady nakonec v roce 2009 převzal i bakalářský diplom. Jeho herecká kariéra se zatím rozvíjela rychleji, než on sám asi kdy vůbec čekal, a to i přes to, že u přijímací zkoušky na FAMU v roce 2007 neuspěl.

JIŘÍ MÁDL PŘEDVEDL BRATRA

Poprvé na sebe Jirka Mádl upozornil už v devatenácti letech hitem Snowboarďáci (2005), kde exceloval spolu s Vojtěchem Kotkem. Úspěch snímku byl takový, že následovalo volné pokračování Rafťáci. Z role puberťáka už ale dávno vyrostl a dospěl i jeho herecký projev.

A to dokonce až tak, že si v roce 2008 vysloužil cenu Mezinárodního karlovarského filmového festivalu pro nejlepšího mužského herce v hlavní roli za film Děti noci. Jiří Mádl si zahrál v desítkách filmů. Namátkou např.: Jak se krotí krokodýli, Gympl, Bathory, Peklo s princeznou, Probudím se včera, Láska je láska, Konfident, Čtyři slunce nebo Colette.

Původně o herecké kariéře Jirka Mádl neuvažoval. Dlouho pro něj byl na prvním místě hokej, který hrál celých devět let. Příležitostně si zahrál v divadle, ale jeho zájmy byly vždy mnohem rozmanitější. Kromě mnoha sportů a herectví se zajímá o psychologii, grafologii, astrologii, skládá písně a píše scénáře. S jednou hrou, kterou napsal, dokonce vyhrál soutěž.

Kromě hereckých rolí na sebe Jiří Mádl upozornil ještě kampaní Přemluv bábu, která burcovala lidi, aby nevolili levici. Projektu se zúčastnil po boku Marthy Issové a Petra Zelenky. Jako reřisér a scénárista Jiří Mádl debutoval komedií Pojedeme k moři (2014).

Za režii a scénář tragikomedie Na střeše (2019) byl Jiří Mádl roku 2020 nominován na Českého lva. Film získal celkem sedm nominací.

O JIŘÍM MÁDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, režisér a scenárista Jiří Mádl chodil s kolegyněmi Terezou Voříškovou, Barborou Jánovou či Evou Josefíkovou. S ní se dal dohromady při natáčení sci-fi komedie Probudím se včera (2012). Pár se rozešel v březnu 2015. Rok nato sbalil ve Vietnamu sympatickou blondýnku Zuzanu. Vztah jim vydržel dva roky.

 

Články o celebritě

Těžká role polepšeného sukničkáře Písaříka: Nemohli mu vymyslet větší protiúkol! Těžká role polepšeného sukničkáře Písaříka: Nemohli mu vymyslet větší protiúkol! Na prkna, která znamenají svět, se chystá Martin Písařík (40). Přestože je to herec známý všem divákům… číst článek
Český lev ve znamení rodinných pout: Vnučka Janžurky je celá maminka! Český lev ve znamení rodinných pout: Vnučka Janžurky je celá maminka! Jako by se domluvili, že tentokrát nechají své drahé polovičky doma a na předávání filmových cen… číst článek
Takhle padal Český lev! „Vražedné“ schody Rudolfina nezklamaly: Fuchsiová žínka vymetla i dlažbu Takhle padal Český lev! „Vražedné“ schody Rudolfina nezklamaly: Fuchsiová žínka vymetla i dlažbu Ani letošní předávání Českých lvů se neobešlo bez tradičních pádů ze schodů Rudolfina, nebo povalování… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák