Marek Vašut

Datum narození: 5. 5. 1960
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 186 cm
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Marek Vašut patří k českým hereckým stálicím, které si epizodní role vyzkoušel i v Hollywoodských trhácích. Jako dabér se pak proslavil mezi fanoušky PC her.

Marek Vašut vystudoval pražskou DAMU (1983), působil ve Státním divadle v Brně a  Národním divadle. Na filmovém plátně objevoval už od dětských let. Prorazil však až s rolí boxera ve filmu Pěsti ve tmě. V devadesátých letech patřil Marek Vašut k nejpopulárnějším českým hercům. Zmiňme třeba hlavní roli v seriálu Detektiv Martin Tomsa.

Epizodní role dostal i ve známých zahraničních trhácích

Kromě nesčetně českých filmů a seriálů se podílel i na zahraničních filmech, které byly točeny v Česku. A to mu už zůstalo. V současnosti patří k vyhledávaným představitelům epizodních rolí zahraničních produkcí, které u nás filmují. Zahrál si např. ve filmu Česká spojka nebo v akčním filmu Mission: Impossible, kde měl hlavní roli Tom Cruise. Objevil se i po boku Garyho Oldmana v životopisném snímku o Beethovenovi Nehynooucí láska. Ze slovenské produkce pak účinkoval v nejdražším slovenském filmu té doby - Bathory, kde však bylo i mnoho dalších českých herců jako Karel Roden nebo Jiří Mádl. V roce 2005 si zahrál v komedii Román pro ženy od Filipa Renče.

Pracoval i na dabingu kultovní české videohry

Vyhledávaný je i jako dabér. Jeho hlasem mluvil česky například Zorro v podání Antonia Banderase. Společně s Petrem Rychlým jej pak dabing proslavil i mezi fanoušky PC her, když se podíleli na dabingu české videohry Mafia The City of Lost Haven. Vašut v ní namluvil hlavní postavu Thomase Angela.

Marek Vašut měl svého času veliké psychocké problémy, trápily o deprese a pokusil se dokonce spáchat sebevraždu. Naštěstí se mu to nepovedlo a dokázal se odrazit ode dna a vrátit se na herecké výsluní.

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s Martinem Havelkou (†62): Zpěv bez roušek i tajemné vzkazy! Poslední rozloučení s Martinem Havelkou (†62): Zpěv bez roušek i tajemné vzkazy! Kvůli zavírání divadel v důsledku zpřísnění koronavirových opatření se muselo poslední rozloučení s ... číst článek
Zdrcující přiznání Žilkové: Přišla o životní kšeft kvůli lásce! Zdrcující přiznání Žilkové: Přišla o životní kšeft kvůli lásce! Dala přednost lásce před nabídkou snů a dodnes toho trpce lituje. Veronika Žilková vyzradila, že jed... číst článek
Nešťastná hvězda filmu Amnestie: Bača na sobě pocítil následky koronaviru! Nešťastná hvězda filmu Amnestie: Bača na sobě pocítil následky koronaviru! Přestože se Slovensko nepotýká s koronavirem tak intenzivně jako Česko, charismatický slovenský here... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil