Filip Renč | Celebwiki.cz

Filip Renč

Datum narození: 17. 8. 1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Manželka Filipa Renče Maruška po karanténě: Druhé dítě? Nechme se překvapit Manželka Filipa Renče Maruška po karanténě: Druhé dítě? Nechme se překvapit Karanténu si Filip Renč s manželkou Marií a dcerou Sofií užili po svém a ani chvíli se nenudili. Her... číst článek
Beznaděj Karla Heřmánka: Zdá se mi o tom každou noc! Přijde o divadlo? Beznaděj Karla Heřmánka: Zdá se mi o tom každou noc! Přijde o divadlo? Pražské Divadlo bez zábradlí slaví třicet let existence. Místo oslav ale bohužel bojuje o přežití. P... číst článek
Hit Mně se líbí Bob Yvonne Přenosilové: Zemřela zpěvačka (†73), která ho proslavila Hit Mně se líbí Bob Yvonne Přenosilové: Zemřela zpěvačka (†73), která ho proslavila Ve věku 73 let zemřela populární jamajská zpěvačka Millie Smallová, která proslula sladkou písní My ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Martin Dušek
Martin Dušek
zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová