Filip Renč | Celebwiki.cz

Filip Renč

Datum narození: 17.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Renčova žena se ztrácí před očima! Může za to manžel Renčova žena se ztrácí před očima! Může za to manžel Vždy byla štíhlá jako proutek, ale dva roky od svatby s režisérem Filipem Renčem (54) je herečka… číst článek
Bratr Filipa Renče do toho praštil! Dojemná svatba slavného fotografa v kostele Bratr Filipa Renče do toho praštil! Dojemná svatba slavného fotografa v kostele Mistr černobílé fotografie, kterému před objektivem stály nejenom české, ale i zahraniční hvězdy,… číst článek
Přiznání Zuzany Norisové: S Rebelama jsem měla problém! Přiznání Zuzany Norisové: S Rebelama jsem měla problém! Hvězda nové řady Tváře a herečka, známá českým divákům zejména z filmu Rebelové, Zuzana Norisová… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Rudolf Havlík
Rudolf Havlík
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev