Filip Renč

Datum narození: 17. 8. 1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Hvězda Sanitky Eva Hudečková slaví 73: S herectvím sekla po aféře se svetrem! Hvězda Sanitky Eva Hudečková slaví 73: S herectvím sekla po aféře se svetrem! Byla jednou z nejvíce sexy hereček své doby a seriál Sanitka ji katapultoval na vrchol popularity. P... číst článek
Requiem pro panenku. Kde se film  liší od skutečnosti? Requiem pro panenku. Kde se film liší od skutečnosti? Česká verze Přeletu nad kukaččím hnízdem byla inspirována tragickým požárem v Ústavu sociální péče v... číst článek
Ženatý Filip Renč (56) řádil bez manželky: Pevné objetí s blondýnkou odhalilo její zadeček! Ženatý Filip Renč (56) řádil bez manželky: Pevné objetí s blondýnkou odhalilo její zadeček! To je ale zadeček! Režisér Filip Renč (56) po vítězném míčku během tenisového zápasu ve čtyřhře tak ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil David Jařab
David Jařab
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev