Filip Renč

Datum narození: 17. 8. 1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Netradiční pohřeb filmové Lídy Baarové Zdenky Procházkové (†95): Renč hladil rakev! Zpívala Zelenková Netradiční pohřeb filmové Lídy Baarové Zdenky Procházkové (†95): Renč hladil rakev! Zpívala Zelenková Smuteční obřad začal v úterý ve 12 hodin v kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově. Nepromluv... číst článek
Smutné vzpomínky Dagmar Havlové na Sanitku 2: Nepochopím, kde jsem vzala tu sílu! Smutné vzpomínky Dagmar Havlové na Sanitku 2: Nepochopím, kde jsem vzala tu sílu! Aktuálně vysílaný seriál Sanitka 2, v němž hraje Dagmar Havlová (68), přinesl bývalé první dámě samé... číst článek
Zdenka Procházková (†95): Zemřela jako Baarová, teď odešla sama! Zdenka Procházková (†95): Zemřela jako Baarová, teď odešla sama! Se Zdenkou Procházkovou (†95) jsme ztratili nejen jednu z nejstarších českých hereček, ale zažíváme ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný