Antonio Banderas | Celebwiki.cz

Antonio Banderas

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: Herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

José Antionio Domínquez Banderas známý jako Antonio Banderas je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák, který úspěšně prorazil v Hollywoodu.

Antonio Banderas se narodil ve španělské Málaze v roce 1960. O herectví začal poprvé uvažovat ve čtrnácti letech, poté co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy.

Antonio Banderas vystudoval herectví ve svém rodném městě a po absolutoriu začal hrát v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném debutu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě!, kterým na sebe Banderas upoutal pozornost v Hollywoodu.

Jeho americkým debutem se stal film Králové mamba, kde ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky a dialogy se učil slovo od slova foneticky. Tento počáteční hendikep ale Banderas brzy pokořil a začal získávat další a další role v amerických filmech. Nejprve se objevil jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii, pak jako upír v Interview s upírem a nakonec přišel legendární Desperado, následovaný Evitou (nominace na Zlatý glóbus), Zorrem tajemná tvář a řadou dalších úspěšných filmů. V roce 1993 si s ním zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini tehdy začínající sedmnáctiletá česká herečka Aňa Geislerová.

Antonio Banderas je od roku 1996 ženatý s herečkou Melanie Griffith.

 

Články o celebritě

Potlesk i odchody ze sálu. Nabarvené ptáče od Marhoula rozrušilo diváky v Benátkách Potlesk i odchody ze sálu. Nabarvené ptáče od Marhoula rozrušilo diváky v Benátkách Na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách se v úterý oficiálně představí snímek Nabarvené ptáče… číst článek
Přítelkyně Banderase ukázala dvojče: Tak kterou, Antonio?! Přítelkyně Banderase ukázala dvojče: Tak kterou, Antonio?! Když návštěvníci charitativní akce ve španělském městě Malaga spatřili herecké eso Antonia Banderase,… číst článek
Melanie Griffithová (61): Podnikavá dívka nahá zvládá šipku i prsa Melanie Griffithová (61): Podnikavá dívka nahá zvládá šipku i prsa Hvězda oblíbené komedie Podnikavá dívka, americká herečka Melanie Griffithová (61) se i po šedesátce… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil Antónia Lišková
Antónia Lišková
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley