Antonio Banderas | Celebwiki.cz

Antonio Banderas

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: Herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

José Antionio Domínquez Banderas známý jako Antonio Banderas je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák, který úspěšně prorazil v Hollywoodu.

Antonio Banderas se narodil ve španělské Málaze v roce 1960. O herectví začal poprvé uvažovat ve čtrnácti letech, poté co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy.

Antonio Banderas vystudoval herectví ve svém rodném městě a po absolutoriu začal hrát v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném debutu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě!, kterým na sebe Banderas upoutal pozornost v Hollywoodu.

Jeho americkým debutem se stal film Králové mamba, kde ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky a dialogy se učil slovo od slova foneticky. Tento počáteční hendikep ale Banderas brzy pokořil a začal získávat další a další role v amerických filmech. Nejprve se objevil jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii, pak jako upír v Interview s upírem a nakonec přišel legendární Desperado, následovaný Evitou (nominace na Zlatý glóbus), Zorrem tajemná tvář a řadou dalších úspěšných filmů. V roce 1993 si s ním zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini tehdy začínající sedmnáctiletá česká herečka Aňa Geislerová.

Antonio Banderas je od roku 1996 ženatý s herečkou Melanie Griffith.

 

Články o celebritě

Jan Šťastný: V Ordinaci bojoval s rakovinou, ve Slunečné s chlastem Jan Šťastný: V Ordinaci bojoval s rakovinou, ve Slunečné s chlastem Herec Jan Šťastný, jehož si mohou diváci pamatovat z rolí princů, chirurgů, farářů, ale i zaprodanců... číst článek
Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Letošní ročník nejsledovanějších filmových cen světa, amerických Oscarů, byl skutečně přelomový. Cen... číst článek
Kompletní nominace na Oscara: Uspělo Nabarvené ptáče, nebo má Česko smůlu? Kompletní nominace na Oscara: Uspělo Nabarvené ptáče, nebo má Česko smůlu? Tradiční ceny americké filmové akademie Oscar se blíží! Kdo se tentokrát propracoval do nominací? Ne... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová