Antonio Banderas

Antonio Banderas

Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Antonio Banderas zazářil jako mstitel Zorro. Sbírkou zbraní v kytaře charizmatický Španěl ohromil v Desperadovi. Ve Shrekovi namluvil Kocoura v botách.

O herectví začal Antonio Banderas poprvé uvažovat ve čtrnácti letech poté, co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy. Herectví vystudoval ve svém rodném městě a po absolutoriu začal účinkovat v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

ANTONIO BANDERAS OBJÍMAL TEREZU MAXOVOU

Španěl Banderas dobyl Hollywood

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném startu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát, a to na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení nebo Spoutej mě!, kterým na sebe herec upoutal pozornost v Hollywoodu.

Americkým debutem Antonia Banderase se stalo v roce 1992 drama Králové mamba, v němž ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky, a dialogy se učil slovo od slova foneticky.

Tento počáteční hendikep ale Antonio Banderas brzy pokořil a začal získávat další role v amerických filmech. Objevil se jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii nebo coby upír v Interview s upírem. Pak přišel legendární Desperado, následovaný dramatem Evita a akčňákem Zorro: Tajemná tvář.

Kocourem v botách byl nejen ve Shrekovi

Za ztvárnění hlavní role ve francouzsko-španělském dramatu Bolest a sláva Antonio Banderas získal první nominaci na Oscara a pátou na Zlatý glóbus. Za svůj herecký výkon v tomko snímku byl oceněn na filmovém festivalu v Cannes, kritiky v New Yorku a Los Angeles a dostal Evropskou filmovou cenu.

Antonio Banderas je držitelem Ceny za celoživostní přínos filmu, kterou dostal roku 2008 na festivalu v San Sebastiánu a Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary (2009).

Kocourovi v botách Antonio Banderas propůjčil svůj hlas ve stejnojmenném animovaném filmu a ve Shrekovi

Banderas v posteli s Geislerovou

V roce 1993 si s Antoniem Banderasem zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini Aňa Geislerová, tehdy začínající sedmnáctiletá herečka.

O ANTONIU BANDERASOVI ČTĚTE ZDE>>

Antonio Banderas, celým jménem José Antionio Domínquez Banderas, se poprvé oženil v roce 1987. Jeho vyvolenou byla herečka Ana Leza. Svazek v roce 1995 skočil rozvodem. V letech 1996 až 2015 byla jeho manželkou herečka Melanie Griffith, s níž má dceru Stellu.

 

Články o celebritě

Mahulena Bočanová ve Varech? Ukázala záběry, kde je k nepoznání!   Mahulena Bočanová ve Varech? Ukázala záběry, kde je k nepoznání! Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu a o trochu rozruchu se ve spojení ... číst článek
Hvězda seriálů Miloslav Mejzlík: Prozradil, co svačil s Banderasem! Hvězda seriálů Miloslav Mejzlík: Prozradil, co svačil s Banderasem! Byl a je hvězdou mnoha seriálů. Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl se bez něj neob... číst článek
Miloslav Mejzlík (70): S Banderasem jsem chodil na tlačenku! Miloslav Mejzlík (70): S Banderasem jsem chodil na tlačenku! Byl a je hvězdou mnoha seriálů. Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Kriminálka Anděl se bez něj neob... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar