Antonio Banderas | Celebwiki.cz

Antonio Banderas

Datum narození: 10.8.1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko
Profese: Herec, producent, režisér, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

José Antionio Domínquez Banderas známý jako Antonio Banderas je španělský herec, režisér, filmový producent a zpěvák, který úspěšně prorazil v Hollywoodu.

Antonio Banderas se narodil ve španělské Málaze v roce 1960. O herectví začal poprvé uvažovat ve čtrnácti letech, poté co jeho sny o kariéře fotbalisty zhatil úraz nohy.

Antonio Banderas vystudoval herectví ve svém rodném městě a po absolutoriu začal hrát v různých malých divadelních společnostech. To mu vydrželo až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Madridu a vyhrál konkurz do souboru Národního divadla.

V roce 1982 Antonio Banderas debutoval ve filmu Pedra Almódovara Labyrint vášní. Po tomto úspěšném debutu spolupracoval s uznávaným Almódovarem ještě několikrát na filmech Matador, Zákon touhy, Ženy na pokraji nervového zhroucení a Spoutej mě!, kterým na sebe Banderas upoutal pozornost v Hollywoodu.

Jeho americkým debutem se stal film Králové mamba, kde ztvárnil kubánského obchodníka. Když roli dostal, neuměl ještě ani slovo anglicky a dialogy se učil slovo od slova foneticky. Tento počáteční hendikep ale Banderas brzy pokořil a začal získávat další a další role v amerických filmech. Nejprve se objevil jako homosexuální přítel Toma Hankse ve Philadelphii, pak jako upír v Interview s upírem a nakonec přišel legendární Desperado, následovaný Evitou (nominace na Zlatý glóbus), Zorrem tajemná tvář a řadou dalších úspěšných filmů. V roce 1993 si s ním zahrála postelovou scénu ve filmu Mladý Mussolini tehdy začínající sedmnáctiletá česká herečka Aňa Geislerová.

Antonio Banderas je od roku 1996 ženatý s herečkou Melanie Griffith.

 

Články o celebritě

Jindy dokonalá Gwyneth Paltrowová šokovala: Nenalíčená tvář odhalila hluboké vrásky! Jindy dokonalá Gwyneth Paltrowová šokovala: Nenalíčená tvář odhalila hluboké vrásky! Americká herečka Gwyneth Paltrowová (46) je známá svým tvrdošíjným prosazováním zdravého životního… číst článek
Majitel podniku, kde popálili youtuberku Týnuš: Dělá, jako by se nic nestalo! Majitel podniku, kde popálili youtuberku Týnuš: Dělá, jako by se nic nestalo! Komu patří populární istanbulský podnik Nusr-Et, ve kterém došlo k brutálnímu popálení mladé a oblíbené… číst článek
Dovča podle Banderase: Jachtička za 12 milionů na týden! Dovča podle Banderase: Jachtička za 12 milionů na týden! Na začátku loňského roku prodělal srdeční příhodu, a proto se herec Antonio Banderas (57) snaží po… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke