Sophia Ali

Sophia Ali

Datum narození: 7. 11. 1995
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA
Výška: 173 cm
Profese: herečka, tanečnice
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sophia Ali se do povědomí široké veřejnosti dostala díky seriálům Faking It (Předstírání), Grey's Anatomy (Chirurgové) a zejména klíčovou postavou v The Wilds (Trosečnice).

Herectví a také tanci se Sophia Ali, celým jménem Sophia Taylor Ramsey Ali, začala věnovat již v dětství. Pákistánská Američanka se narodila v San Diegu a jako malá se s rodinou přestěhovala do Dubaje, kde žila pět let, a následně do Dallasu.

Navštěvovala hodiny herectví. Ve svých 14 letech Sophia Ali začala působit na stanici Disney Channel jako moderátorka interaktivního pořadu, v němž vedla rozhovory s hvězdami společnosti Disney a hráči videoher. Tím se jí otevřela cesta k filmové kariéře.

Proslavila se v seriálovém hitu společnosti Amazon Trosečnice, který se věnuje osudům skupiny dospívajících dívek, jež se poté, co jsou odeslány na odlehlý ostrov, nevědomky stanou předmětem složitého sociálního experimentu. V něm Sophia Ali ztvárnila jednu z klíčových postav.

Na filmovém plátně Sophia Ali debutovala v roce 2007 ve vedlejší roli ve westernu Missionary Man (Krvavá pomsta). Jednu z hlavních hrdinek si zahrála v hororu Truth or Dare (Vadí nevadí) z roku 2018.

Ústřadní postavu, čerstvou vysokoškolačku Alianu, která se vrací na prázdniny domů do nóbl rodiny a odhaluje výrazné přešlapy svých nejbližších příbuzných, si Sophia Ali střihla v komedii India Sweets and Spices (2021). Ta byla uvedena na filmovém festivalu Tribeca.

S hollywoodskými hvězdami Antoniem BanderasemTomem Hollandem a Markem Wahlbergem  si Sophia Ali zahrála Chloe Frazer v dobrodružném akčňáku Uncharted, který měl premiéru v únoru 2022.

 

Další Herci

zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Alan Ritchson
Alan Ritchson
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský