Václav Svoboda | Celebwiki.cz

Václav Svoboda

Datum narození: 16. 1. 1964
Místo narození: Děčín
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Svoboda se oblíbencem televizních diváků stal díky seriálu Ulice TV Nova. Zahrál si zde velmi rozporuplnou postavu. Od podrazáka až po milujícího manžela a otce.

Jako Lumír Nykl se herec Václav Svoboda handrkoval téměř se všemi - s kolegy na radnici (třeba s Miroslavem Hanušem v roli jeho stranického rivala), ale též se svou seriálovou matkou, známou drbnou nekonečného nováckého seriálu Ulice v podání Jaroslavy Obermaierové. Svou proměnu z podivínského tlusťocha, přes nafoukaného místního starosty až po pomocníka v pekárně, Václav Svoboda zvládl skvěle. Stejně tak to asi viděla i seriálová ukrajinská krasavice Světlana (herečka Tereza Bebarová) a též tvůrci veleúspěšné Ulice.

VÁCLAV SVOBODA – PROBLÉMY S DCEROU

Na stříbrném plátně Václav Svoboda debutoval již v 90. letech 20. století, a to v báječných komediích Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život. Zde byl společně s Pavlem Křížem, Davidem Matáskem a Karlem Rodenem jednou z hlavních postav. Jeho nezapomenutelný Venoš z Moravy se musel zapsat do paměti každého milovníka této filmové série. A evidentně se v roli bodrého milovníka vína osvědčil. Jinak by se neukázal znovu – v pokrčování z roku 2016 s názvem Jak básníci čekají na zázrak.

Václav Svoboda vždy tíhnul k herectví. Už v deseti letech působil v Divadle Na provázku, kde hrál v dětském studiu, a chodil do dramatického kroužku. Po střední škole bylo tedy jasné, kam zamíří. Po úspěšném ukončení herectví na brněnské konzervatoři získal stálé angažmá v brněnském divadle Husa na provázku, kde hrál v mnoha představeních. V Praze jsou jeho výkony známy scény jako Divadlo na Fidlovačce a Vinohradské divadlo. Zde se potkal s hereckými partnery, jako jsou Václav Vydra, Tereza Bebarová či Ondřej Brousek.

Jak Václav Svoboda napsal do svého „životopisu“ pro Vinohrady, byl by rád v případě inkarnace neodchycenou velrybou. Jeho nejmilejší dramatik je „nejspíš Václav Havel“, oblíbenou květinou „voňavá“ a nápoji „pivo a víno“.

 

Další Herci

zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška
zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski