Tereza Bebarová | Celebwiki.cz

Tereza Bebarová

Datum narození: 8.7.1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, získala ceny za působení na divadelních prknech i za dabing.

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v Divadle Aréna. Poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

TEREZA BEBAROVÁ - PROČ SE NEVDALA?

V roce 1998 se pár přestěhoval do Prahy, kde Tereza Bebarová dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala Cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil.

Nepřehlédnutelná byla Tereza Bebarová v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková.

Nekonečnou Ulicí se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Roku 2005 v něm začala hrát Ukrajinku Světlanu. Roli zvládla naprosto bravurně. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! herečka, kterou "krajané" oslovují na ulici.

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Opakovaně obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing. Svůj hlas propůjčila např. Angelině Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

Tereza Bebarová je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

O TEREZE BEBAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S dlouholetým partnerem Ivanem KotmelemTereza Bebarová dceru Klaudii (červen 2012). V lednu 2019 se jim narodila dcera Sofie.

 

Články o celebritě

Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová: Prozradila recept na dlouhověkost Moderátorka Peče celá země Tereza Bebarová: Prozradila recept na dlouhověkost Takové geny by jí mohl kdekdo závidět. Její babička Františka se totiž dožila neuvěřitelných 103… číst článek
Přiznání zklamaného Jiřího Bartošky: Natáčení mě nebaví! Přiznání zklamaného Jiřího Bartošky: Natáčení mě nebaví! Patří mezi nejpopulárnější herce u nás, ženám se z něj podlamují kolena a každý soudný režisér by… číst článek
Bebarová z Ulice a cukrářské show: Hlídám si postavu! Bebarová z Ulice a cukrářské show: Hlídám si postavu! Nová kulinářská show Peče celá země odstartovala prvním dílem a už tuto sobotu se diváci mohou těšit… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Pavla Vojáčková
Pavla Vojáčková
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová