Tereza Bebarová

Datum narození: 8. 7. 1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, získala ceny za působení na divadelních prknech i za dabing.

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v Divadle Aréna. Poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

TEREZA BEBAROVÁ - PROČ SE NEVDALA?

V roce 1998 se pár přestěhoval do Prahy, kde Tereza Bebarová dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala Cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil.

Nepřehlédnutelná byla Tereza Bebarová v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková.

Nekonečnou Ulicí se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Roku 2005 v něm začala hrát Ukrajinku Světlanu. Roli zvládla naprosto bravurně. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! herečka, kterou "krajané" oslovují na ulici.

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Opakovaně obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing. Svůj hlas propůjčila např. Angelině Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

Tereza Bebarová je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

O TEREZE BEBAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S dlouholetým partnerem Ivanem KotmelemTereza Bebarová dceru Klaudii (červen 2012). V lednu 2019 se jim narodila dcera Sofie.

 

Články o celebritě

Bebarová o vyhazovu porotkyně Mirky z Peče celá země: Dozvěděla jsem se to z novin! Bebarová o vyhazovu porotkyně Mirky z Peče celá země: Dozvěděla jsem se to z novin! Nové díly pořadu Peče celá země už míří do střižny, ovšem s jednou velkou změnou! Oblíbená cukrářka ... číst článek
Bebarová z Peče celá země o vyhazovu: Dozvěděla jsem se to až z novin! Bebarová z Peče celá země o vyhazovu: Dozvěděla jsem se to až z novin! Nové díly pořadu Peče celá země už míří do střižny, ovšem s jednou velkou změnou! Oblíbená cukrářka ... číst článek
První gratulanti Bohdalové: 90 růží od Babiše, Absolonová po rozchodu, archivní snímky od Zelenkové První gratulanti Bohdalové: 90 růží od Babiše, Absolonová po rozchodu, archivní snímky od Zelenkové Příležitost popřát Jiřině Bohdalové k 90. narozeninám si nenechala ujít řada osobností. Mezi prvními... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop