Tereza Bebarová

Datum narození: 8. 7. 1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, získala ceny za působení na divadelních prknech i za dabing.

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v Divadle Aréna. Poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

TEREZA BEBAROVÁ - PROČ SE NEVDALA?

Bebarová dostala Thálii za Funny Girl

V roce 1998 se pár přestěhoval do Prahy, kde Tereza Bebarová dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala Cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil.

Terezu Bebarovou oslovovali „krajané“

Nepřehlédnutelná byla Tereza Bebarová v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková. Stejně tak zazřila v pohádce Strašidla.

Nekonečnou Ulicí se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Roku 2005 v něm začala hrát Ukrajinku Světlanu. Roli zvládla naprosto bravurně. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! herečka, kterou „krajané“ oslovují na ulici.

Morátorkou show Peče celá země

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Opakovaně obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing. Svůj hlas propůjčila např. Angelině Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

V roce 2020 a 2022 se Tereza Bebarová na obrazovkách České televize představila v roli moderátorky kulinářské soutěže Peče celá země.

O TEREZE BEBAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Tereza Bebarová je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

S dlouholetým partnerem Ivanem KotmelemTereza Bebarová dceru Klaudii (*červen 2012). V lednu 2019 se jim narodila dcera Sofie.

 

Články o celebritě

Vítězka Peče celá země Martina Kynstlerová: Utajila těhotenství! Vítězka Peče celá země Martina Kynstlerová: Utajila těhotenství! Vítězka poslední řady kulinářské soutěže Peče celá země se podělila o tu nejkrásnější novinku. Přive... číst článek
Tereza Brodská (54)? Druhá operace za rok! Pořád mi ubírají orgány! Tereza Brodská (54)? Druhá operace za rok! Pořád mi ubírají orgány! Chudák Tereza Brodská (54)! Známou herečku totiž upoutaly na lůžko bolesti žlučníku, kvůli čemuž mus... číst článek
Letní sezona končí, začíná otužování: Bebarové se nechce z plavek Letní sezona končí, začíná otužování: Bebarové se nechce z plavek Studená voda jí nevadí, ba naopak. Tereza Bebarová (47) se kromě cvičení na hrazdě a zdravého životn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Tereza Hofová
Tereza Hofová
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková