Tereza Bebarová | Celebwiki.cz

Tereza Bebarová

Datum narození: 8. 7. 1975
Místo narození: Bohumín
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a dabérka Tereza Bebarová, která skvěle ztvárnila roli Ukrajinky v novácké Ulici, získala ceny za působení na divadelních prknech i za dabing.

Talentovaná Tereza Bebarová od dětství zpívala a tancovala, divadlo hrála od šestnácti let. Po vystudování Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem Ivanem Kotmelem, hrála jednu sezonu v Divadle Aréna. Poté pět let v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. 

TEREZA BEBAROVÁ - PROČ SE NEVDALA?

V roce 1998 se pár přestěhoval do Prahy, kde Tereza Bebarová dostala stálé angažmá v Divadle Na Fidlovačce. Za hlavní roli v muzikálu Funny Girl v roce 2005 získala Cenu Thálie. Z Fidlovačky jmenujme představení Šumař na střeše, Blboun či Lucerna s Petrem Rychlým a Sandrou Pogodovou.

Na filmovém plátně se Tereza Bebarová poprvé objevila v komedii Dušean Kleina Konto separato (1996), která byla skvěle obsazena: Václav Postránecký, Markéta Hrubešová, Viktor Preiss, František Němec, Vítězslav Jandák, Radoslav BrzobohatýJan Přeučil.

Nepřehlédnutelná byla Tereza Bebarová v Babovřescích 3 Zdeňka Trošky, kde zúročila svůj komediální talent, podobně jako Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk či jeho manželka Jindřiška Kikinčuková.

Nekonečnou Ulicí se herečka, dabérka a zpěvačka Tereza Bebarová dostala do povědomí široké divácké obce. Roku 2005 v něm začala hrát Ukrajinku Světlanu. Roli zvládla naprosto bravurně. „Rusové a Ukrajinci si někdy myslí, že jsem jejich krajanka,“ řekla pro deník Aha! herečka, kterou "krajané" oslovují na ulici.

Půvabná Tereza Bebarová je velmi úspěšnou dabérkou. Opakovaně obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing. Svůj hlas propůjčila např. Angelině Jolie. Na festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu v roce 2006 vyhrála kategorii Televizní objev roku, která je určena pro mladé herce.

Tereza Bebarová je propagátorkou zdravé výživy. Ze sportu má nejraději plavání.

O TEREZE BEBAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S dlouholetým partnerem Ivanem KotmelemTereza Bebarová dceru Klaudii (červen 2012). V lednu 2019 se jim narodila dcera Sofie.

 

Články o celebritě

Tereza Bebarová po vyhazovu z Ulice: Bude znovu péct s celou zemí! Tereza Bebarová po vyhazovu z Ulice: Bude znovu péct s celou zemí! Sladká zpráva pro fanoušky pořadu Peče celá země! Česká televize plánuje další řadu. Dokonce už oslo... číst článek
Plekanec vyvedl šťastnou rodinku: Šafářová v centru Prahy vysadila strom! Plekanec vyvedl šťastnou rodinku: Šafářová v centru Prahy vysadila strom! Novopečení rodiče Tomáš Plekanec (37) a Lucie Šafářová (33) spojili příjemné s užitečným. Na středeč... číst článek
„Hagrid“ Maršálek z Peče celá země se oženil! ANO si řekl s vysokoškolským profesorem „Hagrid“ Maršálek z Peče celá země se oženil! ANO si řekl s vysokoškolským profesorem Po dvou letech známosti do toho praštili! Cukrář a porotce show Peče celá země Josef Maršálek (38) s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Václav Kotek
Václav Kotek
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas