Hana Holišová

Datum narození: 6. 8. 1980
Místo narození: Brno
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Hana Holišová, držitelka Ceny Thálie 2013 za roli v muzikálu Papežka, se dostala do povědomí diváků rolí v seriálu Ulice TV Nova.

Půvabná brunetka Hana Holišová, dcera dirigenta Evžena Holiše a sólistky Hany Horké, vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích a poté absolvovala studium činoherního herectví na brněnské JAMU. Jejím profesionálním debutem byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti v ND Brno, zde následovaly inscenace Divotvorný hrnec a Kristián, dále na NS v Bratislavě Hair (Jeanie), inscenace v Divadle Bolka Polívky (Variace na chlast a Už troubějí). V Hudebním divadle v Karlíně nastudovala roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně, za níž byla nominována na cenu Thálie 2004. V roce 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno. Hostuje mj. v Divadle pod Palmovkou. V roce 2013 získala Cenu Thálie za ztvárnění hlavní role Jany v muzikálu Papežka. Nominována byla také v roce 2016. Cenu Thálie nezískala.

HANA HOLIŠOVÁ PROZRADILA TAJEMSTVÍ

Na filmovém plátně se Hana Holišová poprvé objevila v roce 1981 v Tankovém praporu Víta Olmera, který svůj film natočený podle nejznámější knihy Josefa Škvoreckého skvěle obsadil (Lukáš Vaculík, Roman Skamene, Vítězslav Jandák, Miroslav Donutil, Martin Zounar, Václav Vydra, Michal Suchánek). Dále Hana Holišová hrála ve snímcích Brak (2002) a Anglické jahody (2008). Role dostala v několika televizních seriálech. Jmenujme například Rodinná pouta, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Velmi křehké vztahy, Policie Modrava, Labyrint či Ulice (zde po boku Tomáše Dastlíka a Aleše Hámy).

Hana Holišová zazářila v show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. V roce 2016 ji vyhrála. Ve finále se střetla s Ivou Pazderkovou, Ivanou Chýlkovou a Davidem Krausem. (Vše o pořadu Tvoje tvář má známý hlas najdete zde).

V osobním životě Hana Holišová zatím nemá rodinu - jako je tomu v seriálu Ulice - ale přítele. Je jím tanečník Tomáš Smička, expartner zpěvačky Kamily Nývltové.

 

 

Články o celebritě

Sexy moderátorka Novy Juščíková: Konec v televizi po 9 letech! Sexy moderátorka Novy Juščíková: Konec v televizi po 9 letech! Po dlouhých devět let byla krásná moderátorka Tereza Jandová (34), dříve Juščíková, součástí týmu TV... číst článek
První vyjádření Kubišové po náhlé operaci: Jsem ještě slabá... První vyjádření Kubišové po náhlé operaci: Jsem ještě slabá... Po nečekané hospitalizaci je zpěvačka Marta Kubišová (79) konečně zase doma. Zdravotní komplikace zp... číst článek
Holišová a Kohoutová hrají »Kubišku«: Marta se nestačila divit! Holišová a Kohoutová hrají »Kubišku«: Marta se nestačila divit! Vypadají jako sestry! Herečky Hana Holišová (41) a Berenika Kohoutová (31), obě hrají Martu Kubišovo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek