Jana Kopecká

Jana Kopecká

Datum narození: 16. 5. 1939
Datum úmrtí: 9. 7. 2019
Profese: tanečnice, herečka
Znamení: Býk

Životopis

Tanečnice a herečka Jana Kopecká, někdejší manželka o 17 let staršího slavného donchuána Miloše Kopeckého (†73), zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července 2019.

Vystudovala konzervatoř a byla tanečnicí v několika divadlech. V letech 1960 až 1980 působila v pražském divadle ABC, účinkovala v Baletu Československé televize. Později Jana Kopecká, rozená Jana Křečková, pracovala jako nápověda v Divadle Na zábradlí.

JANA KOPECKÁ - CO ŘEKLA O MANŽELOVÝCH ŽENÁCH

S Milošem Kopeckým (†73) se Jana Křečková seznámila při natáčení komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964). Sama se objevila ve snímcích Kdyby tisíc klarinetů, Dáma na kolejích, Zločin v modré hvězdě, Noc na Karlštejně, Hvězda padá vzhůru nebo Lásky mezi kapkami deště.

O soužití s o 17 let starším Milošem Kopeckým, který měl celý život psychické problémy a mnoho přiznaných mimomanželských vztahů, Jana Kopecká napsala několik knih, třeba titul Můj život s Mildou.

O JANĚ KOPECKÉ ČTĚTE ZDE>>

Herečka a tanečnice Jana Kopecká zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července 2019. Bylo jí 80 let. Svého muže, kterého si vzala v roce 1966, přežila o 23 let.

 

Články o celebritě

ODTAJNĚNO: Nový pár do StarDance! ODTAJNĚNO: Nový pár do StarDance! Konečně jsme se dočkali! Simona Babčáková (48) to na parketu rozjede s Martinem Prágrem (26) a už te... číst článek
A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna Jeden z nejslavnějších pohádkových princů, farářka, tenistka, krasobruslař, známí herci i hvězdy pop... číst článek
Po obřadu se s Jiřinou objaly naposledy, tvrdí autorka její proslulé řeči Po obřadu se s Jiřinou objaly naposledy, tvrdí autorka její proslulé řeči Legendární herečka tehdy svým projevem nad rakví Karla Gotta (†80) zabodovala před celým národem. Ve... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Jane Seymour
Jane Seymour
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Lucie Trmíková
Lucie Trmíková
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause