Eva Hrušková

Eva Hrušková

Datum narození: 27. 3. 1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Od mládí se věnuje loutkaření. Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí sály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci Králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Pohřeb Naďi Urbánkové (†83): Proběhl přesně podle jejího přání Pohřeb Naďi Urbánkové (†83): Proběhl přesně podle jejího přání Proběhlo to do puntíku tak, jak si přála. Poslední rozloučení s Naďou Urbánkovou (†83) se konalo v ž... číst článek
Pohřeb Urbánkové (†83): Nejsilnější momenty! Sestra o berlích, kamarádky ze Semaforu, ukládání do hrobu Pohřeb Urbánkové (†83): Nejsilnější momenty! Sestra o berlích, kamarádky ze Semaforu, ukládání do hrobu V jejím milovaném Želivě se v pátek odpoledne loučili nejbližší se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (†83).... číst článek
Karel Voříšek a jeho početný doprovod: Tohle je jeho »smečka«! Karel Voříšek a jeho početný doprovod: Tohle je jeho »smečka«! Novou knihu Jana Přeučila (85) a Karla Voříška (59) přišly pokřtít obě jejich rodiny. Herce s charis... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Ezra Miller
Ezra Miller