Eva Hrušková | Celebwiki.cz

Eva Hrušková

Datum narození: 27. 3. 1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Šestnáct let spolu! Výročí ale Popelka Hrušková s Přeučilem oslavili v rouškách Šestnáct let spolu! Výročí ale Popelka Hrušková s Přeučilem oslavili v rouškách Před dlouhými šestnácti let si své „ano“ před oltářem řekla herecká dvojice Eva Hrušková (68) a Jan ... číst článek
Popelka Eva Hrušková se raduje: Už druhá svatba za dva roky! Popelka Eva Hrušková se raduje: Už druhá svatba za dva roky! Představitelka Popelky v černobílé pohádce z roku 1969 Eva Hrušková (67) má velký důvod k radosti! O... číst článek
20 let od skonu Haničincové: Jak Přeučil našel doma mrtvou Štěpánku! 20 let od skonu Haničincové: Jak Přeučil našel doma mrtvou Štěpánku! Nejhorší chvíle svého života prožil Jan Přeučil (82) 27. října 1999. Přesně před 20 lety našel ve sv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miley Cyrus
Miley Cyrus
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský