Eva Hrušková

Eva Hrušková

Datum narození: 27. 3. 1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Od mládí se věnuje loutkaření. Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí sály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci Králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Lucie Bílá v slzách: KRUTÁ SMRT KAMARÁDA! Lucie Bílá v slzách: KRUTÁ SMRT KAMARÁDA! Divadelní svět truchlí. Uprostřed plánů a rozdělané práce nečekaně zemřel v pondělí dlouholetý ředit... číst článek
Popelka Hrušková nestárne! Velikonoce v novém účesu Popelka Hrušková nestárne! Velikonoce v novém účesu Herečka a naše první televizní Popelka Eva Hrušková (71) si vyslechla od své kadeřnice Ireny Vavrušk... číst článek
Hvězdy v renesanci! Vondráčková s novým účesem, Fabiánová poprvé po smrti mámy Urbánkové (†83) Hvězdy v renesanci! Vondráčková s novým účesem, Fabiánová poprvé po smrti mámy Urbánkové (†83) V pražském Mánesu byla otevřena vernisáž Mistři renesance s replikami slavných uměleckých děl, kam p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Šimon Bilina
Šimon Bilina
zobrazit profil Cliff Curtis
Cliff Curtis
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Alex Borstein
Alex Borstein
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická