Eva Hrušková | Celebwiki.cz

Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Exmanželka Hůlky a Vojtka Libuška: Promluvila o dalším dítěti! Exmanželka Hůlky a Vojtka Libuška: Promluvila o dalším dítěti! Doma už má 11letého syna Matyáše a téměř dvouletou dceru Elu. Přesto si exmanželka Pepy Vojtka (53)… číst článek
Manželka Rosického Radka pekla mazance s autisty! Pomáhala i exmanželka Vojtka Libuška Manželka Rosického Radka pekla mazance s autisty! Pomáhala i exmanželka Vojtka Libuška Modelka a moderátorka Radka Rosická (37) a bývalá tanečnice Libuška Rohlíčková (38, dříve Vojtková)… číst článek
„Popelka“ Hrušková o natáčení milostných scén se  Štědroněm! Potíže s hlazením „Popelka“ Hrušková o natáčení milostných scén se Štědroněm! Potíže s hlazením Už je to dobrých padesát let, co měla premiéru filmová adaptace jedné z nejoblíbenějších pohádek,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall