Eva Hrušková | Celebwiki.cz

Eva Hrušková

Datum narození: 27.3.1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

Představitelka černobílé Popelky Hrušková: Dostala syfilidu Představitelka černobílé Popelky Hrušková: Dostala syfilidu Pohlavní nemoc jako dárek k narozeninám. Tu dostala Eva Hrušková (67). Představitelka Popelky si… číst článek
Má snad smlouvu s ďáblem? Nárožný se s léty vůbec nemění! Proč mu vadí Mach a Šebestová? Má snad smlouvu s ďáblem? Nárožný se s léty vůbec nemění! Proč mu vadí Mach a Šebestová? Představitel řady cholerických vzteklounů či puntičkářů, tedy herec Petr Nárožný (80), podle všeho… číst článek
Hrušková o roli Popelky: Objevily mě v pořadu exmanželky mého muže Přeučila Hrušková o roli Popelky: Objevily mě v pořadu exmanželky mého muže Přeučila Bylo jí pouhých šestnáct let, když Eva Hrušková (66) získala svou osudovou roli Popelky. Vyhlédla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš