Eva Hrušková | Celebwiki.cz

Eva Hrušková

Datum narození: 27. 3. 1952
Místo narození: Česká Skalice
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková ráda tahá za nitky. Už od mládí se věnuje loutkaření. Se svým posledním manželem, hercem Janem Přeučilem, založila vlastní loutkové divadlo, se kterým objíždí divadla a kinosály po celé republice.

Jako malá bydlela Eva Hrušková poblíž malebného Babiččina údolí. V jedenácti letech vyhrála spolu s několika dalšími dětmi konkurz na televizní pořad Hledáme písničky pro děti, ve kterém působila i dětmi milovaná moderátorka Štěpánka Haničincová.

Jako sedmnáctiletá hledala hereečka Eva Hrušková svého prince v pohádce Popelka z roku 1969. Byl jím herec Jiří Štědroň. Scénář k hlavní roli dostala na Štědrý den pod stromeček. Pohádka byla nakonec zakázána, protože v ní hrál i emigrant Jan Tříska. Poté natočila Hrušková ještě několik dalších pohádek – Panenku z vltavské tůně, Jak se peče štěstí nebo Sněhurčino polepšení, žádná ale ušmudlanou Popelku nepředčila.

Po maturitě bavila publikum v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové. Poté vystudovala obor loutkářství na DAMU. Po škole hrála například v Divadle bez opony a zpívala písničky do pohádek za herečky, které zpívat nesvedly.

Princů si v životě vzala Eva Hrušková několik. Dohromady čtyři. Má tři syny – Zdeňka, Vojtěch a Pavla.  Jejím čtvrtým mužem je herec Jan Přeučil. Ráda s ním cestuje. Byli například v Barceloně, v Milánu nebo v Basileji.

 

Články o celebritě

20 let od smrti Haničincové: Jak ji Přeučil našel mrtvou 20 let od smrti Haničincové: Jak ji Přeučil našel mrtvou Nejhorší chvíle svého života prožil Jan Přeučil (82) 27. října 1999. Přesně před 20 lety našel ve sv... číst článek
Exmanželka Hůlky a Vojtka Libuška: Promluvila o dalším dítěti! Exmanželka Hůlky a Vojtka Libuška: Promluvila o dalším dítěti! Doma už má 11letého syna Matyáše a téměř dvouletou dceru Elu. Přesto si exmanželka Pepy Vojtka (53) ... číst článek
Manželka Rosického Radka pekla mazance s autisty! Pomáhala i exmanželka Vojtka Libuška Manželka Rosického Radka pekla mazance s autisty! Pomáhala i exmanželka Vojtka Libuška Modelka a moderátorka Radka Rosická (37) a bývalá tanečnice Libuška Rohlíčková (38, dříve Vojtková) ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar