Sarah Jessica Parker | Celebwiki.cz

Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Nejslavnější kudrnaté vlasy všech dob: Od Marilyn Monroe po Julii Roberts Nejslavnější kudrnaté vlasy všech dob: Od Marilyn Monroe po Julii Roberts Je zcela běžné, že celebrity během své kariéry několikrát změní image. O těchto slavných dámách jste... číst článek
Carrie ze Sexu ve městě pláče! „Její" návrhář bot (†85) podlehl koronaviru Carrie ze Sexu ve městě pláče! „Její" návrhář bot (†85) podlehl koronaviru Ve věku 85 let zemřel zakladatel italské obuvnické značky a módní guru Sergio Rossi. Zařadil se mezi... číst článek
České krásky potkaly hvězdu Sexu ve městě: Šílenství a slova o umírání! České krásky potkaly hvězdu Sexu ve městě: Šílenství a slova o umírání! Módní show spodního prádla v italské Veroně se neobešla bez hlavních hvězd této značky Sarah Jesicy ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Helena Dytrtová
Helena Dytrtová
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková