Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon<strong></strong>) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Dojemné gesto Carrie ze Sexu ve městě: Sarah Jessica Parkerová adoptovala svého seriálového mazlíčka! Dojemné gesto Carrie ze Sexu ve městě: Sarah Jessica Parkerová adoptovala svého seriálového mazlíčka! Hollywoodská hvězda Sarah Jessica Parkerová (58) má srdce na tom pravém místě! Adoptovala totiž rozk... číst článek
Peroutka s přítelem slavili měsíc od svatby: Kabelka Carrie ze Sexu ve městě a tajemství v bytě č. 51! Peroutka s přítelem slavili měsíc od svatby: Kabelka Carrie ze Sexu ve městě a tajemství v bytě č. 51! První měsíc v manželství oslavil Milan Peroutka (33) se svým Dominikem (25) ve velkém stylu. Dali si... číst článek
Samantha znovu v Sexu ve městě: Návrat kvůli jediné scéně! Samantha znovu v Sexu ve městě: Návrat kvůli jediné scéně! Kim Cattrallová (66) alias náruživá dračice Samantha ze Sexu ve městě splnila přání mnoha fanoušků a... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Tornike Gogrichiani
Tornike Gogrichiani
zobrazit profil Joseph Fiennes
Joseph Fiennes
zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Miles Teller
Miles Teller