Sarah Jessica Parker | Celebwiki.cz

Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Carrie ze Sexu ve městě pláče! „Její" návrhář bot (†85) podlehl koronaviru Carrie ze Sexu ve městě pláče! „Její" návrhář bot (†85) podlehl koronaviru Ve věku 85 let zemřel zakladatel italské obuvnické značky a módní guru Sergio Rossi. Zařadil se mezi... číst článek
České krásky potkaly hvězdu Sexu ve městě: Šílenství a slova o umírání! České krásky potkaly hvězdu Sexu ve městě: Šílenství a slova o umírání! Módní show spodního prádla v italské Veroně se neobešla bez hlavních hvězd této značky Sarah Jesicy ... číst článek
Hvězda Sexu ve městě v 64 letech: Těší se na druhé dítě! Hvězda Sexu ve městě v 64 letech: Těší se na druhé dítě! Největší mužskou hvězdou seriálu Sex ve městě byl bezpochyby představil pana Božského, americký here... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Patricia Clarkson
Patricia Clarkson
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková