Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon<strong></strong>) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

To nejlepší z Met Gala 2022: Pozlacená prsa i šaty po Marilyn! To nejlepší z Met Gala 2022: Pozlacená prsa i šaty po Marilyn! V newyorském Metropolitním muzeu umění se v pondělí opět konala tradiční velkolepá módní přehlídka M... číst článek
Nejkrásnější róby Met Gala z posledních let: Na tyhle šaty nezapomeneme! Nejkrásnější róby Met Gala z posledních let: Na tyhle šaty nezapomeneme! Met Gala, největší americká událost roku, která patří oslavě módy, se po pandemii vrátila ve své pln... číst článek
Drsný názor Kim Cattrallové: Pokračování Sexu? Je to brak! Drsný názor Kim Cattrallové: Pokračování Sexu? Je to brak! V pokračování kultovního seriálu Sex ve městě, které se vysílá pod názvem A jak to bylo dál..., chyb... číst článek

Další Herci

zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Jan František Uher
Jan František Uher
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Alexej Kolva
Alexej Kolva
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová