Sarah Jessica Parker | Celebwiki.cz

Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25.3.1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Krainová ulovila selfie s hvězdou Sexu ve městě! Ta o tom neměla tušení Krainová ulovila selfie s hvězdou Sexu ve městě! Ta o tom neměla tušení Topmodelka Simona Krainová (45) byla jedinou Češkou, která se v New Yorku zúčastnila oslavy 90. narozenin… číst článek
Podzimním trendem jsou vlasové odrosty! Inspirujte se u celebrit Podzimním trendem jsou vlasové odrosty! Inspirujte se u celebrit S příchodem podzimu nestačí vyměnit pouze šatník, ale také vaše vlasy potřebují vzpruhu po horkém… číst článek
Rihanna i Kristen Stewart: Celebrity, které jsou bez módního poradce ztracené Rihanna i Kristen Stewart: Celebrity, které jsou bez módního poradce ztracené Dnešní celebrity to nemají lehké. Jsou sledovány na každém kroku fotografy, a tak se řeší nejen jejich… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík