Sarah Jessica Parker

Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio
Výška: 162 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sarah Jessica Parker překročila stín své seriálové role Carrie Bradshow v Sexu ve městě a stala se skutečnou světovou módní ikonou.

Sarah Jessica Parker získala první divadelní a taneční zkušenosti už během studia. Na Broadway se dostala v pouhých 11 letech. Na filmovém poli se postupně začala prosazovat v dívčích romantických komediích a to i po boku známých tváří. Zahrála si s herci jako je Johny Depp, Nicolas Cage, Mathew McConaughey, Hugh Grant, Zooey Deschanel a s mnoha dalšími.

Nejvíce ji proslavila role Carrie Bradshow v seriálu Sex ve městě. Jako jediná z ostatních protagonistek (Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthii Nixon<strong></strong>) ale uspěla i ve filmovém herectví a její popularita se neupnula k této jediné roli. Zajistila jí však vysoké místo ve světě prestižních oděvních značek a Sarah Jessica Parker je vnímaná jako módní ikona. Seriál jí navíc zajistil mnohá ocenění (několik Emmy a Zlatých glóbů). Sarah Jessica Parker se navíc kromě hraní věnuje i produkci. Nenechává tedy nic náhodě.

Je trochu legrační, že právě s jejím vztahem k módě musí dohánět svou výšku vysokými podpatky. Měří totiž pouhých 162 cm. Vysoké podpatky ji ale, jak sama přiznala, úplně zničily nohy. Její životní známostí byl herec Robert Downey jr. se kterým ve vztahu strávila dlouhých sedm let. V roce 1992 ho vystřídal Matthew Broderick, kterého si vzala v roce 1997.

V červnu 2014 oznámila Sarah Jessica Parker s Matthew Broderickem rozvod. Manželství rozpouští po 17 letech a zůstanou jim z něj tři děti. Objevily se domněnky o Matthewově údajné nevěře s pětadvacetiletou neznámou dívkou z roku 2005, ale jako důvod rozvodu uvedli vzájemné odcizení. Zajímavostí je, že během manželství narozená dvojčata odnosila náhradní matka, kvůli problémům Sarah Jessici Parker s otěhotněním.

 

Články o celebritě

Překvapení pro fanoušky Sexu ve městě: Tohle je skutečná Carrie! Překvapení pro fanoušky Sexu ve městě: Tohle je skutečná Carrie! Sloupkařku Carrie Bradshawovou znají díky kultovnímu seriálu Sex ve městě fanoušci po celém světě. V... číst článek
Samantha v novém Sexu ve městě chybí: Podivná reakce na spekulace a nová kariéra? Samantha v novém Sexu ve městě chybí: Podivná reakce na spekulace a nová kariéra? Představitelka svůdnice Samanthy, herečka Kim Cattrallová (65), konečně zareagovala na řadu spekulac... číst článek
Pan Božský se pomstil scenáristům pokračování Sexu ve městě: Vydělává na své smrti! Pan Božský se pomstil scenáristům pokračování Sexu ve městě: Vydělává na své smrti! Tohle je dokonalá pomsta! Když scenáristé pokračování seriálu Sex ve městě hned v první epizodě zabi... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Petra Hřebíčková
Petra Hřebíčková
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Lukáš Duy Anh Tran
Lukáš Duy Anh Tran
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg