Kim Cattrall | Celebwiki.cz

Kim Cattrall

Datum narození: 21.8.1956
Místo narození: Liverpool, England
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Kim Cattrall, představitelka svůdné a sexuchtivé Samanthy z kultovního seriálu Sex ve městě, má s postavou, kterou ztvárnila, hodně společného i v osobním životě.

Kim Cattrall se sice narodila v Anglii, ale žila v Kanadě. Studovala v Londýně a New Yorku v obou případech dramatická umění. Její první role byly hostováním v několika seriálech (Charlieho andílci, Columbo, Starsky and Hutch). Až seriál Skrupule o kalifornské smetánce, jí dal větší příležitost a díky tomuto obsazení získala konečně popularitu.

Přes to Kim Cattrall stále hrála i na divadelních prknech a představila se v několika významných hrách, dokonce i na Broadwayi. Pro její filmové působení byla klíčová studentská komedie Porky´s. Role sexuálně vyhladovělé trenérky pro ni byla průlomová.

Zahrála si ještě například v Policejní akademii. Největší příležitost pro ni ale přichystal seriál Sex ve městě. V roli Samanthy Jones se Kim Cattrall představuje jako sexuálně chtivá čtyřicátnice, která se rozhodně nechce vázat. Po letech natáčení Sex ve městě nabídl navíc i dvojí filmové pokračovaní. Právě seriál Sex ve městě jí vynesl i nominace na cenu Emmy a udělení Zlatého glóbusu.

Kim Cattrall se vdala doposud třikrát. Jedno manželství nechala ale anulovat a z dalších dvou se rozvedla. Pověst Samanthy jí provází i ve skutečném životě. Ačkoli za seriálové ztvárnění byla oceněna, za stejnou roli v posledním filmovém zpracování si vysloužila naopak hereckou anticenu – Zlatou malinu, stejně jako její kolegyně Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis.

 

Články o celebritě

Miranda ze Sexu ve městě: Dítě má od gaye! Miranda ze Sexu ve městě: Dítě má od gaye! Trvalo jí to osm let, ale nakonec se odhodlala! Představitelka zrzavé právničky Mirandy ze seriálu… číst článek
Miranda ze Sexu ve městě šla s pravdou ven: Sperma od kamaráda! Miranda ze Sexu ve městě šla s pravdou ven: Sperma od kamaráda! Trvalo jí to osm let, ale nakonec se odhodlala! Představitelka zrzavé právničky Mirandy ze seriálu… číst článek
Samantha Jones a její dokonalé outfity do práce! Tohle si teď můžete koupit v obchodech Samantha Jones a její dokonalé outfity do práce! Tohle si teď můžete koupit v obchodech Vymýšlet každý den kombinaci oblečení do práce může být někdy bez inspirace pořádným oříškem. A proto… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.