Kim Cattrall | Celebwiki.cz

Kim Cattrall

Datum narození: 21.8.1956
Místo narození: Liverpool, England
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Kim Cattrall, představitelka svůdné a sexuchtivé Samanthy z kultovního seriálu Sex ve městě, má s postavou, kterou ztvárnila, hodně společného i v osobním životě.

Kim Cattrall se sice narodila v Anglii, ale žila v Kanadě. Studovala v Londýně a New Yorku v obou případech dramatická umění. Její první role byly hostováním v několika seriálech (Charlieho andílci, Columbo, Starsky and Hutch). Až seriál Skrupule o kalifornské smetánce, jí dal větší příležitost a díky tomuto obsazení získala konečně popularitu.

Přes to Kim Cattrall stále hrála i na divadelních prknech a představila se v několika významných hrách, dokonce i na Broadwayi. Pro její filmové působení byla klíčová studentská komedie Porky´s. Role sexuálně vyhladovělé trenérky pro ni byla průlomová.

Zahrála si ještě například v Policejní akademii. Největší příležitost pro ni ale přichystal seriál Sex ve městě. V roli Samanthy Jones se Kim Cattrall představuje jako sexuálně chtivá čtyřicátnice, která se rozhodně nechce vázat. Po letech natáčení Sex ve městě nabídl navíc i dvojí filmové pokračovaní. Právě seriál Sex ve městě jí vynesl i nominace na cenu Emmy a udělení Zlatého glóbusu.

Kim Cattrall se vdala doposud třikrát. Jedno manželství nechala ale anulovat a z dalších dvou se rozvedla. Pověst Samanthy jí provází i ve skutečném životě. Ačkoli za seriálové ztvárnění byla oceněna, za stejnou roli v posledním filmovém zpracování si vysloužila naopak hereckou anticenu – Zlatou malinu, stejně jako její kolegyně Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis.

 

Články o celebritě

Aktuálně o Meghan Markle: SLOVA SESTRY VŠECHNO MĚNÍ Aktuálně o Meghan Markle: SLOVA SESTRY VŠECHNO MĚNÍ Zaímco se celá Anglie nad novou vévodkyní rozplývá a dohaduje se, zde je či není těhotná, její vlastní… číst článek
Sex ve městě slaví 20 let! Jak se změnily hrdinky a skutečně se nesnášejí? Sex ve městě slaví 20 let! Jak se změnily hrdinky a skutečně se nesnášejí? Věřte nevěřte, ale je tomu přesně dvacet let, co se poprvé odvysílal díl seriálu Sex ve městě. Čtveřice… číst článek
Kryštůfek Robin, syn autora známého pohádkového příběhu: Medvídek Pú  mu zničil dětství! Doživotní TRAUMA! Kryštůfek Robin, syn autora známého pohádkového příběhu: Medvídek Pú mu zničil dětství! Doživotní TRAUMA! Roztomilý medvěd, očividně nejznámější na světě, přitom za jeho bezelstným úsměvem se skrývá jedno… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Weigel
Jaroslav Weigel
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu