Kim Cattrall

Datum narození: 21. 8. 1956
Místo narození: Liverpool, England
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Kim Cattrall, představitelka svůdné a sexuchtivé Samanthy z kultovního seriálu Sex ve městě, má s postavou, kterou ztvárnila, hodně společného i v osobním životě.

Kim Cattrall se sice narodila v Anglii, ale žila v Kanadě. Studovala v Londýně a New Yorku v obou případech dramatická umění. Její první role byly hostováním v několika seriálech (Charlieho andílci, Columbo, Starsky and Hutch). Až seriál Skrupule o kalifornské smetánce, jí dal větší příležitost a díky tomuto obsazení získala konečně popularitu.

Přes to Kim Cattrall stále hrála i na divadelních prknech a představila se v několika významných hrách, dokonce i na Broadwayi. Pro její filmové působení byla klíčová studentská komedie Porky´s. Role sexuálně vyhladovělé trenérky pro ni byla průlomová.

Zahrála si ještě například v Policejní akademii. Největší příležitost pro ni ale přichystal seriál Sex ve městě. V roli Samanthy Jones se Kim Cattrall představuje jako sexuálně chtivá čtyřicátnice, která se rozhodně nechce vázat. Po letech natáčení Sex ve městě nabídl navíc i dvojí filmové pokračovaní. Právě seriál Sex ve městě jí vynesl i nominace na cenu Emmy a udělení Zlatého glóbusu.

Kim Cattrall se vdala doposud třikrát. Jedno manželství nechala ale anulovat a z dalších dvou se rozvedla. Pověst Samanthy jí provází i ve skutečném životě. Ačkoli za seriálové ztvárnění byla oceněna, za stejnou roli v posledním filmovém zpracování si vysloužila naopak hereckou anticenu – Zlatou malinu, stejně jako její kolegyně Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis.

 

Články o celebritě

Další trhlina v novém Sexu ve městě: Carrie bude bez pana Božského! Další trhlina v novém Sexu ve městě: Carrie bude bez pana Božského! Jen co se mohly věrné fanynky radovat, že se legendární seriál o čtyřech kamarádkách dočká dalšího p... číst článek
Sex ve městě jako módní ikona? Ina T. hodnotí Carrie: Exhibicionismus, recyklovaný kožich a šaty mrtvé zpěvačky! Sex ve městě jako módní ikona? Ina T. hodnotí Carrie: Exhibicionismus, recyklovaný kožich a šaty mrtvé zpěvačky! Legendární seriál Sex ve městě hlásí návrat v podobě natáčení nových epizod. Čímž pro fanoušky i odp... číst článek
Smutné pokračování Sexu ve městě: Nové díly nejen bez Samanthy, ale i pana Božského! Smutné pokračování Sexu ve městě: Nové díly nejen bez Samanthy, ale i pana Božského! Po letech se vrací zcela nové pokračování úspěšného sitcomu Sex ve městě. Jak už fanoušci ví, děj se... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Jakub Nvota
Jakub Nvota
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík