Josef Maršálek | Celebwiki.cz

Josef Maršálek

Datum narození: 3. 4. 1982
Přezdívka: Hagrid
Místo narození: Kyžlířov, Potštát
Profese: cukrář, pekař, porotce v televizní show Peče celá země
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Cukrář a pekař Josef Maršálek, jehož dezerty zachutnaly i britské královské rodině, se v roce 2020 stal porotcem soutěže České televize Peče celá země.

Po gymnáziu, které Josef Maršálek vystudoval kvůli rodičům, se vyučil pekařem a cukrářem. Dálkově vystudoval vysokou školu hotelovou. Během té doby začal pracovat v zahraničí, nejdříve v Bathu a posléze devět let v londýnském obchodním domě Harrods, kde byl vedoucím cukrářského oddělení.

JOSEF MARŠÁLEK - PO ŠPANĚLOVI ZPĚT DO PRAHY

V Londýně se Josef Maršálek propekl k oceněním kuchař roku a manažer roku. Jeho dezerty si objednávala i britská královská rodina. Po roce 2018 se po několika měsících práce v patisserii Concu v Indii vrátil do Prahy, kde provozoval CakeShop Prague.

Cukrářský mistr Josef Maršálek, který své dorty zdobí 24karátovým zlatem, společně s provozovatelem hotelu Chateau Kotěra Robertem Chejnem založil firmu Fat Brothers. Ta proslula zejména delikatesami servírovanými do skleniček.

V roce 2018 vyšla Josefu Maršálkovi knížka Péct, milovat a žít a dva roky nato Moderní česká cukrařina. V lednu 2020 se stal televizní hvězdou coby porotce show ČT Peče celá země s přezdívkou Hagrid. Kromě toho též pořádá kurzy pečení.

O JOSEFU MARŠÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Maršálek si v červnu 2020 po dvouleté známosti řekl ANO s profesorem Petrem Tejmlem. Jejich svatba se konala v rodinném kruhu za účasti nejbližších přátel. Dort jim upekla švagrová zpěvačky Lucie Bílé Adéla Zaňáková.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Máša  Málková
Máša Málková
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj