Jan Punčochář

Jan Punčochář

Datum narození: 6. 8. 1979
Profese: šéfkuchař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Jan Punčochář, šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant, se na televizní obrazovce proslavil coby porotce gastronomické soutěže MasterChef Česko.

Své první jídlo Jan Punčochář uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador. Poté vařil mj. v restauracích Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Group.

JAN PUNČOCHÁŘ SE ŽENIL TAJNĚ

Ke gastronomické zdatnosti Jana Punčocháře přispělo několik zahraničních stáží, a to např. v respektovaných michelinských restauracích Hangar 7 v Salzburgu a Tim Raue v Berlíně.

V roce 2004 se Jan Punčochář stal šéfkuchařem a spolumajitelem pražské restaurace a baru Le Terroir. Za jeho desetileté působení v tomto podniku restaurace opakovaně získala michelinské ocenění Bib Gourmand, tedy „Dobré jídlo za přijatelné ceny“.

Počátkem října 2014 Jan Punčochář zaujal post šéfkuchaře nově otevřené restaurace Grand Cru Restaurant, která se propracovala do prestižního Michelinského průvodce.

V květnu 2016 Jan Punčochář zvítězil ve 3. ročníku české ankety Zlatý kuchař roku 2015.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Punčochář dostal coby porotce gastronomické soutěže TV Nova MasterChef Česko a také tím, že některé své recepty průběžně představuje na YouTube.

O JANU PUNČOCHÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Punčochář se v srpnu 2019 oženil se svou partnerkou Veronikou.

 

 

Články o celebritě

V televizi už ho neuvidíme?! Radek Kašpárek s Novou končí V televizi už ho neuvidíme?! Radek Kašpárek s Novou končí Šéfkuchaře Radka Kašpárka (42) většina diváků zná z kulinářské show Masterchef, kde doposud figurova... číst článek
MasterChef představuje další 4 soutěžící: Účastnice soutěže krásy i tvrďák, co skládá básně MasterChef představuje další 4 soutěžící: Účastnice soutěže krásy i tvrďák, co skládá básně Už ve středu 30. srpna se na televizní obrazovky vrátí kuchařská soutěž MasterChef Česko. Diváci se ... číst článek
Kdo bude mít odvahu přihlásit se do MasterChef 2023?: Odměna 2,5 mega Kdo bude mít odvahu přihlásit se do MasterChef 2023?: Odměna 2,5 mega Na mnohem vyšší výhru se mohou těšit amatérští kuchaři v nové řadě soutěže MasterChef . TV Nova nám ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Zdeněk Zajíček
Zdeněk Zajíček
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Zuzana Ožanová
Zuzana Ožanová
zobrazit profil Helena Bambasová
Helena Bambasová
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Marek Obrtel
Marek Obrtel
zobrazit profil Krystyna Pyszková
Krystyna Pyszková