Jan Punčochář | Celebwiki.cz
Jan Punčochář

Jan Punčochář

Datum narození: 6. 8. 1979
Profese: šéfkuchař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Jan Punčochář, šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant, se na televizní obrazovce proslavil coby porotce gastronomické soutěže MasterChef Česko.

Své první jídlo Jan Punčochář uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador. Poté vařil mj. v restauracích Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Group.

JAN PUNČOCHÁŘ SE ŽENIL TAJNĚ

Ke gastronomické zdatnosti Jana Punčocháře přispělo několik zahraničních stáží, a to např. v respektovaných michelinských restauracích Hangar 7 v Salzburgu a Tim Raue v Berlíně.

V roce 2004 se Jan Punčochář stal šéfkuchařem a spolumajitelem pražské restaurace a baru Le Terroir. Za jeho desetileté působení v tomto podniku restaurace opakovaně získala michelinské ocenění Bib Gourmand, tedy „Dobré jídlo za přijatelné ceny“.

Počátkem října 2014 Jan Punčochář zaujal post šéfkuchaře nově otevřené restaurace Grand Cru Restaurant, která se propracovala do prestižního Michelinského průvodce.

V květnu 2016 Jan Punčochář zvítězil ve 3. ročníku české ankety Zlatý kuchař roku 2015.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Punčochář dostal coby porotce gastronomické soutěže TV Nova MasterChef Česko a také tím, že některé své recepty průběžně představuje na YouTube.

O JANU PUNČOCHÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Punčochář se v srpnu 2019 oženil se svou partnerkou Veronikou.

 

 

Články o celebritě

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich: Vaření? Fyzicky už na to nemám! Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich: Vaření? Fyzicky už na to nemám! Patří mezi naše nejznámější šéfkuchaře, ale teď se Zdeněk Pohlreich (63) pustil do něčeho, co by od ... číst článek
Divákům MasterChefa tečou nervy: Pavlíně to opět prošlo! Divákům MasterChefa tečou nervy: Pavlíně to opět prošlo! Byla poslední výzva o servisu, nebo o chuti? Diváci, a zjevně ani porotci kulinářské show MasterChef... číst článek
Hříšně napínavý MasterChef: Pavlíně se taktika nepovedla a soutěž opustila Viki! Hříšně napínavý MasterChef: Pavlíně se taktika nepovedla a soutěž opustila Viki! Hříchy a motýli. Dají se lidská zhouba a symbol nadpozemské krásy skloubit do jednoho okamžiku? V so... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Petr Faltus
Petr Faltus
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová