Jan Punčochář

Jan Punčochář

Datum narození: 6. 8. 1979
Profese: šéfkuchař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Jan Punčochář, šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant, se na televizní obrazovce proslavil coby porotce gastronomické soutěže MasterChef Česko.

Své první jídlo Jan Punčochář uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador. Poté vařil mj. v restauracích Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Group.

JAN PUNČOCHÁŘ SE ŽENIL TAJNĚ

Ke gastronomické zdatnosti Jana Punčocháře přispělo několik zahraničních stáží, a to např. v respektovaných michelinských restauracích Hangar 7 v Salzburgu a Tim Raue v Berlíně.

V roce 2004 se Jan Punčochář stal šéfkuchařem a spolumajitelem pražské restaurace a baru Le Terroir. Za jeho desetileté působení v tomto podniku restaurace opakovaně získala michelinské ocenění Bib Gourmand, tedy „Dobré jídlo za přijatelné ceny“.

Počátkem října 2014 Jan Punčochář zaujal post šéfkuchaře nově otevřené restaurace Grand Cru Restaurant, která se propracovala do prestižního Michelinského průvodce.

V květnu 2016 Jan Punčochář zvítězil ve 3. ročníku české ankety Zlatý kuchař roku 2015.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Punčochář dostal coby porotce gastronomické soutěže TV Nova MasterChef Česko a také tím, že některé své recepty průběžně představuje na YouTube.

O JANU PUNČOCHÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Punčochář se v srpnu 2019 oženil se svou partnerkou Veronikou.

 

 

Články o celebritě

Pavel Berky z Masterchefa odhalil pravdu o obřadu v televizi: Svatba jen »na oko«! Pavel Berky z Masterchefa odhalil pravdu o obřadu v televizi: Svatba jen »na oko«! Od svatby v přímém přenosu finalisty kulinářské show MasterChef Česko Pavla Berkyho (36) a jeho part... číst článek
Zpověď Adama z MasterChefa: Vadí mu přezdívka »Johnny Depp z Wishe«?! Zpověď Adama z MasterChefa: Vadí mu přezdívka »Johnny Depp z Wishe«?! Nedávno se zasnoubil a v mládí kráčel po přehlídkových molech... Že nevíte, o kom je řeč? Adam Willa... číst článek
V MasterChefovi tekly slzy proudem: Rozdělili hrdličky! Vojta ze hry, co si počne Betty? V MasterChefovi tekly slzy proudem: Rozdělili hrdličky! Vojta ze hry, co si počne Betty? Rozdělili zamilované hrdličky! Velké emoce a potoky slz má za sebou včerejší MasterChef. Kuchyň amat... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michaela  Sýkorová
Michaela Sýkorová
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Vladimír Zlínský
Vladimír Zlínský
zobrazit profil Roman Kubíček
Roman Kubíček
zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk