Jan Punčochář | Celebwiki.cz
Jan Punčochář

Jan Punčochář

Datum narození: 6. 8. 1979
Profese: šéfkuchař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Jan Punčochář, šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant, se na televizní obrazovce proslavil coby porotce gastronomické soutěže MasterChef Česko.

Své první jídlo Jan Punčochář uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador. Poté vařil mj. v restauracích Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Group.

JAN PUNČOCHÁŘ SE ŽENIL TAJNĚ

Ke gastronomické zdatnosti Jana Punčocháře přispělo několik zahraničních stáží, a to např. v respektovaných michelinských restauracích Hangar 7 v Salzburgu a Tim Raue v Berlíně.

V roce 2004 se Jan Punčochář stal šéfkuchařem a spolumajitelem pražské restaurace a baru Le Terroir. Za jeho desetileté působení v tomto podniku restaurace opakovaně získala michelinské ocenění Bib Gourmand, tedy „Dobré jídlo za přijatelné ceny“.

Počátkem října 2014 Jan Punčochář zaujal post šéfkuchaře nově otevřené restaurace Grand Cru Restaurant, která se propracovala do prestižního Michelinského průvodce.

V květnu 2016 Jan Punčochář zvítězil ve 3. ročníku české ankety Zlatý kuchař roku 2015.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Punčochář dostal coby porotce gastronomické soutěže TV Nova MasterChef Česko a také tím, že některé své recepty průběžně představuje na YouTube.

O JANU PUNČOCHÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Punčochář se v srpnu 2019 oženil se svou partnerkou Veronikou.

 

 

Články o celebritě

Měla to na háku, tvrdí diváci! Jak hodnotí vyhazov Jitky z MasterChefa? Měla to na háku, tvrdí diváci! Jak hodnotí vyhazov Jitky z MasterChefa? Nejnovější MasterChef spolu s romskou výzvou znamenal velké fiasko pro Pavla a jeho další působení v... číst článek
Nervové zhroucení v MasterChefovi: Romská kuchyně dostane Pavla Berkyho do kolen! Nervové zhroucení v MasterChefovi: Romská kuchyně dostane Pavla Berkyho do kolen! Ve středu 3. června se na televizních obrazovkách uskuteční předposlední kolo soutěže MasterChef pře... číst článek
To je trapné, zuří diváci! Kvůli stopce MasterChefa se bouří To je trapné, zuří diváci! Kvůli stopce MasterChefa se bouří Diváci MasterChefa jsou v šoku. Místo, aby se soutěž postupně ubírala ke svému konci, televize ji je... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martina Formanová
Martina Formanová
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Kateřina Matásková
Kateřina Matásková
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Eva Jasanovská
Eva Jasanovská
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková