Jan Punčochář

Jan Punčochář

Datum narození: 6. 8. 1979
Profese: šéfkuchař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Jan Punčochář, šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant, se na televizní obrazovce proslavil coby porotce gastronomické soutěže MasterChef Česko.

Své první jídlo Jan Punčochář uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador. Poté vařil mj. v restauracích Rybí trh, International Zlatá Praha nebo Zátiší Group.

JAN PUNČOCHÁŘ SE ŽENIL TAJNĚ

Ke gastronomické zdatnosti Jana Punčocháře přispělo několik zahraničních stáží, a to např. v respektovaných michelinských restauracích Hangar 7 v Salzburgu a Tim Raue v Berlíně.

V roce 2004 se Jan Punčochář stal šéfkuchařem a spolumajitelem pražské restaurace a baru Le Terroir. Za jeho desetileté působení v tomto podniku restaurace opakovaně získala michelinské ocenění Bib Gourmand, tedy „Dobré jídlo za přijatelné ceny“.

Počátkem října 2014 Jan Punčochář zaujal post šéfkuchaře nově otevřené restaurace Grand Cru Restaurant, která se propracovala do prestižního Michelinského průvodce.

V květnu 2016 Jan Punčochář zvítězil ve 3. ročníku české ankety Zlatý kuchař roku 2015.

Do povědomí široké veřejnosti se Jan Punčochář dostal coby porotce gastronomické soutěže TV Nova MasterChef Česko a také tím, že některé své recepty průběžně představuje na YouTube.

O JANU PUNČOCHÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Punčochář se v srpnu 2019 oženil se svou partnerkou Veronikou.

 

 

Články o celebritě

Šéfkuchař Přemek Forejt z MasterChefa: Proč své lásce Burešové doma nevaří? Šéfkuchař Přemek Forejt z MasterChefa: Proč své lásce Burešové doma nevaří? Vždycky patřil mezi nejnadějnější mladé šéfkuchaře, ale ještě pár let zpátky znalo jeho jméno jen pá... číst článek
Rudolf Hrušínský (75) vzpomíná na svátky s otcem (†73): Chytat kapra na Vánoce? Táta nebyl blázen! Rudolf Hrušínský (75) vzpomíná na svátky s otcem (†73): Chytat kapra na Vánoce? Táta nebyl blázen! V zítřejším vánočním čísle Blesk tv MAGAZÍNU nechybí Rudolf Hrušínský (75). Hvězda seriálu Ulice vzp... číst článek
Bývalý kat MasterChefa Raditsch: Takhle hustě soutěž odpálkoval! Bývalý kat MasterChefa Raditsch: Takhle hustě soutěž odpálkoval! Každá soutěž má svého ››kata porotce‹‹, který si nebere servítky a říká věci tak, jak jsou. V první ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Hanzlík
Petr Hanzlík
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Lenka Hlavičková
Lenka Hlavičková
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman