Miroslav Kalina | Celebwiki.cz
Miroslav Kalina

Miroslav Kalina

Profese: šéfkuchař, porotce soutěžního pořadu TV Nova

Související celebrity

Životopis

Kulinářský mistr Miroslav Kalina, spolumajitel luxusní restaurace v centru Prahy, se televizním divákům představil jako jeden z porotců úspěšné soutěže TV Nova MasterChef Česko.

Šéfkuchař Miroslav Kalina je spolumajitel špičkové pražské restaurace Gourmet Kalina cuisine & vins, kterou nedaleko pražského Staroměstského náměstí založil v listopadu 2012 se sommelierem Vítem Hepnarem. „Naše příprava jídel vychází z receptů tradiční kontinentální kuchyně, především francouzské a české. Osobitý rukopis jim pak přidává šéfkuchař Mirek Kalina,“ píše se na svých webových stránkách zmíněného luxusního podniku.

K dobré gastronomii Miroslav Kalina poprvé přičichl v rámci brigád U zlatého hada v Karlově ulici, a to v době kolem Sametové revoluce 1989. Velmi si cení praxe v Německu, o níž hovoří jako o prvním velkém posunu v profesi. Nebyl totiž jen za hranicemi Česka, ale až několik desítek kilometrů od Hamburku, kde timmerdorfská pláž restauracím nabízela nevídanou přehlídku mořských živočichů, což pro něj tehdy byly snové suroviny. Kromě Německa krátce zkoumal kulinářské umění i ve Španělsku.

Jméno si Miroslav Kalina udělal v podniku Šípek Bistrot. Pokračoval v hotelových restaurantech Aquarius a ADA, kde měl možnost pozorovat při práci michelinské šéfkuchaře. Vypravil se i na zkušenou do Francie. Pracoval též v luxusním hotelu Hoffmeister, který patřil ke kulinářské elitě české metropole.

V soutěži TV Nova MasterChef Česko se Miroslav Kalina v roli porotce potkal s dalšími mistry kuchaři – Markem Raditschem a Markem Fichtnerem.

Mezi záliby Miroslava Kaliny patří zbraně. Již v dětství jej k tomuto koníčku přivedl otec, který byl vášnivý lovec.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Justin Turdeau
Justin Turdeau
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Olga Dabrowská
Olga Dabrowská
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Petr Kubík
Petr Kubík
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Julie Svěcená
Julie Svěcená
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř