Aleš Michl

Datum narození: 18. 10. 1977
Profese: 5. guvernér ČNB, ekonom
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Aleš Michl, bývalý poradce expremiéra Andreje Babiše (ANO), byl v květnu 2022 prezidentem Milošem Zemanem jmenován guvernérem ČNB. Ve funkci nahradil Jiřího Rusnoka.

Vystudoval VŠE v Praze, letní univerzitu na London School of Economics a krátce byl Aleš Michl na Wharton ve Philadelphii, kde absolvoval kurz řízení investičního portfolia.

O ALEŠI MICHLOVI ČTĚTE ZDE>>

V letech 2006 až 2015 Aleš Michl pracoval jako analytik a investiční stratég v Raiffeisenbank. V investiční společnosti banky se spolupodílel na správě 12 miliard korun.

V únoru 2014 se Aleš Michl stal externím poradcem tehdejšího ministra financí Andreje Babiše a poté, co šéf hnutí ANO 2011 usedl do křesla premiéra, jeho ekonomickým poradcem. 

Aleš Michl je autorem knih

V červenci 2016 Aleš Michl založil s ekonomem Pavlem Kohoutem investiční fond Quant. Společně s nimi fond vlastnila finvestiční společnost Amista. Se vstupem do ČNB tyto své aktivity ukončil.

V listopadu 2018 prezident Miloš Zeman Aleše Michla jmenoval členem bankovní rady České národní banky, a to s účinností od 1. prosince. V květnu 2022 pak guvernérem ČNB. Ve funkci 1. července nahradil Jiřího Rusnoka.  

Aleš Michl napsal mj. knihy MICHLiq - průvodce ekonomií a investicemi (2014) či Jestřábi a holubice (2019).

 

Články o celebritě

Renta 50 a důchod 23 tisíc: „Budeme z toho muset vyžít,“ říká Zeman. Zaměstná i manželku Ivanu Renta 50 a důchod 23 tisíc: „Budeme z toho muset vyžít,“ říká Zeman. Zaměstná i manželku Ivanu Asistentku prezidentovi Miloši Zemanovi bude po konci na Hradě dělat zřejmě manželka Ivana. Řekl to ... číst článek
Petr Pavel osedlal mašinu: Co má prezident za motorkářskou výbavu? Petr Pavel osedlal mašinu: Co má prezident za motorkářskou výbavu? Vyvětrat svou motorku z garáže se ve čtvrtek rozhodl Petr Pavel (61). Zajel se totiž podívat na výst... číst článek
Pavel se proháněl v Praze na motorce, následovala ho ochranka. A připustil odvolání šéfa ČNB Pavel se proháněl v Praze na motorce, následovala ho ochranka. A připustil odvolání šéfa ČNB Zvolený prezident Petr Pavel dnes dopoledne veřejně ukázal svou lásku k motorkám. Na mašině přijel v... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Ladislav Doležal
Ladislav Doležal
zobrazit profil Drahoslav Makovička
Drahoslav Makovička
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Riccardo Mazzucchelli
Riccardo Mazzucchelli
zobrazit profil Juraj Lelkes
Juraj Lelkes
zobrazit profil David Beran
David Beran