Zdeněk Pohlreich

Datum narození: 10. 4. 1957
Profese: šéfkuchař, gastronom, moderátor, autor kuchařek
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Pohlreich, šéfkuchař a kritik hospodských „blafů“, se stal televizní hvězdou zejména díky pořadu Ano, šéfe!

S pořadem Ano, šéfe! TV Prima navštívil Zdeněk Pohlerich desítky hospod a restaurací. Některé ho vítaly, jiné se ho bály, další se sesypaly.

ZDENĚK POHLREICH JAKO DOHAZOVAČ

Kuchařina Pohlreicha zprvu nebavila

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se je snažil dostat na lepší a pevnější základy. Sám několik restaurací vlastní. Své zkušenosti a umění předává na školách a kurzech. Přitom ho kuchařina zprvu vůbec nebavila.

Několik let hrál Zdeněk Pohlreich baseball za českou reprezentaci. Poté emigroval do Nizozemska, ze kterého odletěl až do daleké Austrálie. V tamní restauraci La Guillotine začínal jako druhý kuchař. Vypracoval se nakonec až na šéfa.

Pohlreich nemá rád Babicu

V Česku Zdeněk Pohlreich začal provozovat hned dva vlastní podniky, jeden s michelinským oceněním, a učit na Střední škole gastronomické a hotelové v Praze.

Kromě Ano, šéfe! se Zdeněk Pohlreich stal hvězdou i díky pořadu Šéf na grilu. Zasedl do poroty ostré soutěže Na nože!

Je známý i svojí averzí vůči dalšímu českému kuchaři, kterým je Jiří Babica. V rozhovorech s médii se Zdeněk Pohlreich, autor řady úspěšných kuchařek, netají názorem, že ženy do kuchyně nepatří.

Zdeněk Pohlreich: Z Primy na Novu a zpět?!

V lednu 2023 Zdeněk Pohlreich oznámil, že se po 13 letech rozloučil s Primou a přijal nabídku TV Nova. Tvůrci nového pořadu Pohlreichův souboj restaurací se inspirovali úspěšným zahraničním vzorem Ramsay’s Best Restaurant.

Jenže pořad neměl takovou sledovanost, jak se očekávalo, takže se začalo zvažovat o návratu Zdeňka Pohlreicha na Primu.

O ZDEŇKU POHLREICHOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2011 se za Zdeňka Pohlreicha provdala bývalá softbalová hráčka Zdeňka. Svatba se konala ve Švýcarsku u Bodamského jezera.

S bývalou manželkou Naděždou PohlreichovouZdeněk Pohlreich syna Jana a dceru Terezu.

 

Články o celebritě

Ples jako Brno: Královnou parketu Kuchařová s novým doprovodem! Ranní foto z postele… Ples jako Brno: Královnou parketu Kuchařová s novým doprovodem! Ranní foto z postele… Udýchaná a nervózní na Ples jako Brno dorazila Taťána Kuchařová (36). Pár kilometrů před moravskou m... číst článek
Nový objev Kuchařové? Známe se asi rok, přiznala Táňa Nový objev Kuchařové? Známe se asi rok, přiznala Táňa Jednu z nejočekávanějších událostí startu roku, Ples jako Brno, má za sebou jihomoravská metropole! ... číst článek
Vysmívaný Babica vrací úder: Slanina z Kluci v akci mele nesmysly Vysmívaný Babica vrací úder: Slanina z Kluci v akci mele nesmysly Český kuchař Jiří Babica (61) je známý pro své neotřelé recepty a humor. Některé jeho hlášky, které ... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Hana Kousalová
Hana Kousalová
zobrazit profil Světlana Zárubová-Witowská
Světlana Zárubová-Witowská
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Martin Šmahel
Martin Šmahel