Jiří Babica

Jiří Babica

Datum narození: 1. 5. 1961
Místo narození: Praha
Profese: kuchař, moderátor, cestovatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Babica proslul svými zvláštními recepty, kterými okouzloval amatérské kuchtíky před televizními obrazovkami v pořadu Babicovy dobroty.

Vyučil se v pražských hotelech Palace a Ambasador a poté se Jiří Babica oženil do Německa. Tam vařil v restauraci Zlatá Praha v Kolíně nad Rýnem. Proslavil se díky pořadu Babicovy dobroty na TV Nova.

Vařit Babicu "učili" i domorodci

Už od dětství je Jiří Babica aktivním sportovcem a později se stal také vášnivým cestovatelem. Spojil příjemné s užitečným a na svých cestách po světě se díky domorodcům naučil vařit exotická jídla.

Většinu svých vydělaných peněz Jiří Babica vložil právě do cestování a projel téměř celý svět. Kromě Antarktidy hledal inspiraci na všech kontinentech. Učil se v Austrálii, na Novém Zélandu, v Japonsku a ve spoustě dalších zemích.

Babica vyhrál konkurz na šéfkuchaře

Díky inspiraci a bohatým zkušenostem z cestování se Jiří Babica rozhodl přihlásit na konkurz šéfkuchaře v prestižním hotelu Petersberger Hof, který vyhrál. Zúročil tak vše, co se ve světe naučil.

Jeho touha ale byla, aby si luxusní a exotická jídla mohli vařit i obyčejní smrtelníci, a tak začal vymýšlet nové, podobné pokrmy, ke kterým nebylo třeba exkluzivních ingrediencí. Pro své přátelé začal být v jistém smyslu kouzelníkem. Veřejnost a kolegové z branže se ovšem někdy nestačili divit, co mág Jiří Babica dokáže vytvořit.

Za covidu vytvořil Babicovu televizi

V důsledku kovidové pandemie si Jiří Babica v roce 2020 založil YouTube kanál s názvem Babicova televize, kde publikuje zejména videa s recepty.

S manželkou ErikouJiří Babica dceru Marii a syna Filipa.

 

Články o celebritě

Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Střetů mezi tábory podporovatelů favoritů prezidentské volby přibývá – a tak se do křížku dostávají ... číst článek
Babica po konci v TV: Vaří asijská jídla po parcích Babica po konci v TV: Vaří asijská jídla po parcích U televizního sporáku se stal doslova legendou, mnozí z diváků si dodnes pamatují třeba hlášku: „Kdy... číst článek
Adéla Gondíková otevřeně po 13 letech s Jiřím Langmajerem: Nebylo úniku! A co ji k němu táhlo? Adéla Gondíková otevřeně po 13 letech s Jiřím Langmajerem: Nebylo úniku! A co ji k němu táhlo? Žít s Jiřím Langmajerem (56) musí být snem každé ženy! Aspoň podle toho, co popisuje jeho choť Adéla... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil František Ringo Čech
František Ringo Čech
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Jana Adamcová Nováková
Jana Adamcová Nováková
zobrazit profil Ondřej Lochman
Ondřej Lochman
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek