Roman Mrázik | Celebwiki.cz

Roman Mrázik

Datum narození: 1. 1. 1970
Profese: herec a bavič

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Roman Mrázik se českým divákům vryl do paměti sérií TV Stream Vaření s Mírou, což je parodie na nováckého Láďu Hrušku, či jako kecal a nemakačenko Pišta z Přístavu na Primě.

Parodii na někdejšího kulinářského mistra TV Nova Láďu Hrušku, který národ cpal kuřecími kůžemi na x způsobů, v podání kuchaře Míry Hejduka alias Romana Mrázika však ne všichni diváci pochopili jako legraci. „Vaření s Mírou je noční můra všech, kdo se o vaření alespoň trošku zajímají. Je to devátý kruh pekla pro vyznavače domácích vývarů a pečení vlastního chleba. Roman Mrázik alias Míra Hejduk je esence všeho špatného z Ládi Hrušky i Jirky Babici kombinovaný s žumpou receptů z Mimibazaru,“ zní jeden z příspěvků ke komediální sérii TV Stream. A pak že mají Češi smysl pro humor.

Kromě již zmíněného úspěšného seriálu TV Prima Přístav se slovenský herec předvedl v sériích Comeback (2008), Dokonalý svět (2010), Pečený sněhulák (2014) Jakuba Koháka či v seriálech Případ pro exorcistu (2015), Pět mrtvých psů a Atentát (oba z roku 2016). V těchto detektivkách se Roman Mrázik na place potkl s řadou českých hereckých hvězd, jako jsou Klára Melíšková, Miroslav Krobot, Jan Budař, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Norbert Lichý, Alena Mihulová, Martin Myšička

Slovák Roman Mrázik si zahrál i v českých filmech. Jmenujme například komedii Jana Hřebejka U mě dobrý (2008) s Bolkem Polívkou, Jiřím Schmitzrem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích.

Roman Mrázik absolvoval studium herectví na DAMU. Hostoval v A-studiu Rubín, v hradeckém Draku, v divadle Sklep, v opeře Národního divadla a v Činoherním studiu. Roku 1995 dostal stálé angažmá v pražské Ypsilonce.

 

Další Herci

zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Jiří Michný
Jiří Michný
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková