Roman Mrázik | Celebwiki.cz

Roman Mrázik

Datum narození: 1. 1. 1970
Profese: herec a bavič

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Roman Mrázik se českým divákům vryl do paměti sérií TV Stream Vaření s Mírou, což je parodie na nováckého Láďu Hrušku, či jako kecal a nemakačenko Pišta z Přístavu na Primě.

Parodii na někdejšího kulinářského mistra TV Nova Láďu Hrušku, který národ cpal kuřecími kůžemi na x způsobů, v podání kuchaře Míry Hejduka alias Romana Mrázika však ne všichni diváci pochopili jako legraci. „Vaření s Mírou je noční můra všech, kdo se o vaření alespoň trošku zajímají. Je to devátý kruh pekla pro vyznavače domácích vývarů a pečení vlastního chleba. Roman Mrázik alias Míra Hejduk je esence všeho špatného z Ládi Hrušky i Jirky Babici kombinovaný s žumpou receptů z Mimibazaru,“ zní jeden z příspěvků ke komediální sérii TV Stream. A pak že mají Češi smysl pro humor.

Kromě již zmíněného úspěšného seriálu TV Prima Přístav se slovenský herec předvedl v sériích Comeback (2008), Dokonalý svět (2010), Pečený sněhulák (2014) Jakuba Koháka či v seriálech Případ pro exorcistu (2015), Pět mrtvých psů a Atentát (oba z roku 2016). V těchto detektivkách se Roman Mrázik na place potkl s řadou českých hereckých hvězd, jako jsou Klára Melíšková, Miroslav Krobot, Jan Budař, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Norbert Lichý, Alena Mihulová, Martin Myšička

Slovák Roman Mrázik si zahrál i v českých filmech. Jmenujme například komedii Jana Hřebejka U mě dobrý (2008) s Bolkem Polívkou, Jiřím Schmitzrem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích.

Roman Mrázik absolvoval studium herectví na DAMU. Hostoval v A-studiu Rubín, v hradeckém Draku, v divadle Sklep, v opeře Národního divadla a v Činoherním studiu. Roku 1995 dostal stálé angažmá v pražské Ypsilonce.

 

Další Herci

zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Lucie Černíková
Lucie Černíková
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová